Gönderen Konu: Steroid Kullanımı Esnasında Topikal Dutasterid İşe Yarar Mı ?  (Okunma sayısı 398 defa)

Kelleşen Bodyci

• Yeni üye
  • *
Merhabalar öncelikle.

Steroid küründeyken acaba topikal dutasterid kullansam (minoxdilin içine dutasterid enjtekte ederek) acaba streoidin dökeceği saçı engelleyebilir miyim?

NOT: Lütfen streoidler şöyle zararlı, böyle zararlı gibi yorumlar yapmayınız. Ben neyin ne olduğunu biliyor ve ona göre araştırmalar yapıyorum.

Teşekkürler...
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Günde bir avodart 0.5 mg, sabah ve akşam şakaklara 2 şer fıs minoxil, günde 1 kez D vitamini, günde 1 kez 5000 mg Biotin, Haftada 2 kez dermaroller, Haftada 1 kez ketoral şampuan
ŞUNLARADA BAKABİLİRSİNİZ

Xeth

• Hero Member
minoxidilin içindeki dutasteridin etkinliği zaten tartışılır ve kürle baş edebileceğini sanmıyorum
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

Kelleşen Bodyci

• Yeni üye
  • *
Peki hocam kürdeyken nasıl bir yol izlenebilir saçı koruyabilmek adına? Kür esnasında oral olarak finasterid veya dutasterid kullanmak kürün etkisini azaltacak. Başka neler yapabiliriz?
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Günde bir avodart 0.5 mg, sabah ve akşam şakaklara 2 şer fıs minoxil, günde 1 kez D vitamini, günde 1 kez 5000 mg Biotin, Haftada 2 kez dermaroller, Haftada 1 kez ketoral şampuan

Yardımsever

• Sr. Member
Eğer dht türevli bir küre girersen kürün önüne geçemezsin yaptığın kürü ona göre belirle testosteron ağırlıklı olsun ama bence saçlarının büyük bölümünü kaybedeceksin

Kelleşen Bodyci

• Yeni üye
  • *
İlk kürüm olacak. İlk kürden beni kel yapmaz ya. Bu arada androjenik bir kür olacak muhtemelen seyrekleşmeler çoğalıcak.
  • Yaşınız 22

Yardımsever

• Sr. Member
İlk kürüm olacak. İlk kürden beni kel yapmaz ya. Bu arada androjenik bir kür olacak muhtemelen seyrekleşmeler çoğalıcak.
Yüksek ihtimal kel kalırsın

Facebook Twitter Instagram