Gönderen Konu: SAÇ EKTİREBİLİR MİYİM DONÖR BÖLGE SORUSU ? (RESİMLİ)  (Okunma sayısı 788 defa)

Andrea

• Hero Member
Merhabalar abilerim sorum şu 7.5 yıl önce kanser tedavisi gördüm ve 1.5 yılda çok şükür kanseri yendim kanseri yeneli 6 yıl oldu çok şükür iyiyim malesef sorunum şu o esnada radyoterapi yani ışın tedavisi  gördüğüm için  ense altı kıllarım kalıcı şekilde yok denecek kadar seyrek duruma geldi. Sorularım şu
1-Donör bölgem zarar mı gördü ?
2- Ense de seyrek olan bölgelere de saç ekimi yaptırabilir miyim ?
3- Saç Ekimi yaptırmak istediğim bölgeler
 - ön sağ ve sol kısım
 - hafif verteks
 - ve ensedeki o seyrek olan yerler (çok sinir bozuyor)   
Hintel abi ve forumun değerli abileri umarım engin bilgi ve tecrübelerinizle beni aydınlatıp kafama çok takılan bu sorumu cevaplarsınız hepinize teşekkürler.

RESİMLER

Andrea

• Hero Member
Ynt: SAÇ EKTİREBİLİR MİYİM DONÖR BÖLGE SORUSU ? (RESİMLİ)
« Yanıtla #1 : 06 Kasım 2021, 22:33:51 »
Merhabalar abilerim sorum şu 7.5 yıl önce kanser tedavisi gördüm ve 1.5 yılda çok şükür kanseri yendim kanseri yeneli 6 yıl oldu çok şükür iyiyim malesef sorunum şu o esnada radyoterapi yani ışın tedavisi  gördüğüm için  ense altı kıllarım kalıcı şekilde yok denecek kadar seyrek duruma geldi. Sorularım şu
 - ön sağ ve sol kısım
 - hafif verteks
Hintel abi ve forumun değerli abileri umarım engin bilgi ve tecrübelerinizle beni aydınlatıp kafama çok takılan bu sorumu cevaplarsınız hepinize teşekkürler.

RESİMLER

GÜNLÜK 0.5 MG Avodart Dutasterid
GÜNLÜK 2 AGA E TABLET
GÜNLÜK 2 ADET 40MG ROACCUTANE (AKNETRENT)

BİZ BU İŞE GÖNLÜMÜZÜ VERDİK KARDEŞ.

Ozan3535

• Full Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 06 Kasım 2021, 22:39:33 »
Dostum oncelikle cok gecmis olsun. Bence saclarin cok guzel, alın bölgen biraz açık sanki. Ön profilden de bir fotoğraf yollar mısın. Bu arada ensem senin ki gibi olsa ben hiç problem etmem cunku saclarimi uzun( 15 20 cm) sadece ensemin yarıdan aşağasını 6 numara kullanıyorum. Zaten ustten gelen saçlar neredeyse tamamını kapatıyor ensemin, belki bu tarz bir model deneyebilirsin.
  • Ekim Tarihi: 08.11.2021
  • Ekim Merkezi ismi Ahd clinic
  • Greft Miktarı 1700
  • Yaşınız 28

Andrea

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 06 Kasım 2021, 23:30:53 »
Teşekkür ederim güzel yorumunuz için ön taraftan fotoğraf atabilirsin demiştiniz şimdi saçlarımı 1 ay önce 3 numara kesmiştim şuan uzadıkları için öndeki seyrelme kameramla çekince belirli olmuyor o yüzden 1 ay önceki 3 numara saç fotoğraflarımdan ve şuan ki halinden bir ön çizgi görüntüsü atayım.

GÜNLÜK 2 AGA E TABLET

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 07 Kasım 2021, 11:44:35 »
Selam donör güzel saç ektirebilirsin ama kendi saçların dökülmeye devam edecek biraz zayıflamış var olan saçlarında

1 donör alımı yapan yere göre değişir iyi bir alımda olsa eskisi gibi olmaz saç alınıyor çünkü
Hiç bir şey olmamış gibi bir durum yok
Global Moderator

Dr.hair

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 07 Kasım 2021, 12:33:02 »
 - ön sağ ve sol kısım
 - hafif verteks

RESİMLER
  Merhaba hem geçmiş olsun Hemde gözünüz Aydın inşallah bu illet bir daha uğramaz size .
  Yaşınını bilmiyorum ama saçlarınız gayet doğal ve güzel görünüyor .
  Bana kalırsa ekime hiç bulaşmayın birazdaha bekleyin .
  Donörün altındaki seyreklige ekim yapılırsa doğal olmaz . Çünkü oradaki saç telleri incedir . Kulak üstünden en incesi alınıp ekilse bile ton farkı olacaktır . O yüzden doğal durmaz . hiç bulaşmaya gerek yok .

Andrea

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 07 Kasım 2021, 13:42:47 »
Çok teşekkür ederim 22 yaşındayım abi bakalım şimdilik 1 yıl boyunca Dutasterid kullanmayı düşünüyorum ondan sonra oradan aldığım sonuca göre ekime gideceğim bu vizeler bittikten sonra Eczane ye gidip alacağım çok merak ediyorum saçıma nasıl bir etkisi olacak.

GÜNLÜK 2 AGA E TABLET

halu80

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 07 Kasım 2021, 14:24:05 »
Hiçte gerek yok, girme bu işe. Arkadaki saçlarına kim bakıyor ki? Baksalar bile seni hor görecek halleri yok. Sen en büyük hastalığı yenmişsin, saçların biraz seyrek olması seni rahatsız etmesin.

Andrea

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 07 Kasım 2021, 15:26:15 »
Güzel ve değerli yorumun için çok teşekkür ederim abi  ama rahatsızlık duyuyorum gerçekten o yüzden kafaya koydum bu hayata 1 kere geliyoruz bunun değerini b u hastalıkla savaşırken daha da iyi anladım o yüzden çoğu şeyi gönlümüzce yapmalıyız tarafındayım ondan çareleri aramaya başladık artık bakalım.

GÜNLÜK 2 AGA E TABLET

halu80

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 07 Kasım 2021, 18:11:45 »
Yaşın çok genç, şimdi ekim yaptırırsın ileride yine ekim gerekecek. Bu da stresli geçecek. Hayatın iyi işlerle uğraş, spor yap, bolca gez, ortamlara gir. Saç sıkıntısı yapma, değmiyor çünkü.
Kısa da gözlükle beraber güzel duruyor yukarıdan bakınca.

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 07 Kasım 2021, 19:31:14 »
Şu yaşta dutasteride falan başlama. Ağır ilaçtır.

Sağdan soldan okuyan gören başlıyor, sonra boşalma sorunuyla ilgili konu açıyorlar.

HTK

• Full Member
« Yanıtla #11 : 07 Kasım 2021, 19:37:31 »
Saç ektirme çok fark etmez bence ayrıca zor bir süreç. Var olan saçlarını güçlendir ama bunu öncelikle bitkisel tedavi ile yapmaya çalış. Dut tavsiye etmem onun yerine xpecia veya solgar ürünlerini (saw palmetto - biotin) kullanabilirsin.
  • Ekim Tarihi: 23.08.2021
  • Ekim Merkezi ismi Medeks
  • Greft Miktarı 4800
  • Medikal Tedavi Xpecia

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #12 : 08 Kasım 2021, 16:41:51 »
Ense bölgelerinde ince saçlar oluyor. Bazı insanlarda yaş ilerledikçe ya da agresif dökülmelerde o bölgeler dökülebiliyor ama çoğu insan o bölgeyi sorun etmiyor. Hatta benim de saçımın ense bölümünün sağ tarafı sola göre daha seyrek ve saçlarımı kestirirken güzel görünecek şekilde ayarlıyor ya da kestiriyorum. Daha önceden mesajla yazmıştım bu yaşlarda tedavi ve saç ekimini ben doğru bulmuyorum. Eğer dökülmeler olmuyorsa saçlarınızda zaten şu aşamada belki benim dökülmemde olduğu gibi ön şakak açılmış ve dökülme bir süre durmuşta olabilir. Bunu siz ancak kendiniz gözlemleyerek anlayabilirsiniz. Eğer dökülme yoksa tedaviye gerek yok. Eğer dökülme yavaş ilerliyorsa ön hat çizgi için ufak bir ekim yapılabilir ama ben yaşınız genç olduğu içinde ne kadar geç ekim yaptırırsanız o kadar iyi olacağını düşünüyorum. Ekim olacaksa da çok ufak greftler ile halledilmeli. 1000 - 1500 greft civarı. Açıklıklar için bir nevi gölgelendirme şeklinde seyreklik kapatılması için.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

ismael

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 08 Kasım 2021, 16:59:04 »
sadece kuaförlük işin var
kesim yöntemleri ile o bölgedeki seyrekliğini görünmez hale getirebilirsin
yada bölgesel dermmatch (kapatıcı saç boyası kullanabilirsin)

Andrea

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 08 Kasım 2021, 21:03:37 »
Değerli tavsiyeler ve yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum bir yola çıktık bir kere şu an için dökülme yok dutasterid ve Xpecia ile en az 2 yıl kadar bir süreç geçirmeyi planlıyorum bunun dışında da asıl merak ettiğim için bölgeler birbirine çok yakın acaba olucaksa bile o ense altı kısıma ekim yapılabilir mi çünkü donör alanla birbirine çok yakın olduğu için yapılmaya da bilir bunu öğrenmem lazım

GÜNLÜK 2 AGA E TABLET

Facebook Twitter Instagram