Gönderen Konu: DHT Düşük olması saç dökülmesi yaparmı  (Okunma sayısı 883 defa)

hasan34

• Jr. Member
  • **
DHT Düşük olması saç dökülmesi yaparmı
« : 20 Kasım 2021, 17:05:46 »
dht  değerim çok düşük  testeron da bir tık yüksek çıktı finasterid kullanıyordum bu aylardaki dökülmelerim şiddetlendi bende saw palmetoda ekledim yalnız 2 gün önce dht değerlerim aşırı düşük çıktı saçlarım şakaklardan açıldı dht yok saç dökülüyor bu nasıl iş   ne yapmam lazım bu aylarda çok dökülüyor saçlarım lütfen tavsiye ....

hasan34

• Jr. Member
  • **
Ynt: DHT Düşük olması saç dökülmesi yaparmı
« Yanıtla #1 : 20 Kasım 2021, 18:49:07 »
 Cevap verecek 1 allahın kulu yokmu bu forumda  lütfen önerilerinize ihtiyacım var özellikle abilerim yorum yazarsa sevinirim   minoxidil kullanmak istiyorum  ama ilk başta kullandığımda ciddi saçlarım seyreliyordu  bende bu yüzden bıraktım ...

baskan123

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 20 Kasım 2021, 18:54:33 »
Fotoğraf atmazsan nasıl yorum yapmalarını bekliyorsun?

hasan34

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #3 : 20 Kasım 2021, 21:27:09 »
Fotoğraf atmazsan nasıl yorum yapmalarını bekliyorsun?
  kardeşim çok basit bir soru sordum dht azalması saç dökermi diye  testo yüksek dht düşük basit bir yorum bekliyorum  cevap yokkk  neredesiniz millet yaşıyormusunuz 100000 bin insan var fikir yok ülke gelişmiyor böyle          tartışalım bilgi alışverişinde bulunmak güzeldir merak ediyorum bu soruyu....

Yardımsever

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 21 Kasım 2021, 00:12:41 »
Saç köklerin dht ye duyarlı değilse dht saçta kalınlaşma ve gürleşme yapar ama duyarlı değil ise döker ayrıca saç folikülü sadece dht ye duyarlı değil testosterona da duyarlı olabilir
Finasteridi ne kadar süredir kullanıyorsun onu da bilmek lazım çünkü güçsüz saçlarını döküp yerine daha kalın saçları getirecektir aynı şekilde minoxidil de böyle çalışır
Saçlarını biraz gözlemle yeni gelen saçlar kalın mı yoksa geriye mi gidiyor eğer geriye doğru gidiyorsa saçların testosterona da duyarlı olabilir

hasan34

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #5 : 21 Kasım 2021, 10:23:41 »
Saç köklerin dht ye duyarlı değilse dht saçta kalınlaşma ve gürleşme yapar ama duyarlı değil ise döker ayrıca saç folikülü sadece dht ye duyarlı değil testosterona da duyarlı olabilir
Finasteridi ne kadar süredir kullanıyorsun onu da bilmek lazım çünkü güçsüz saçlarını döküp yerine daha kalın saçları getirecektir aynı şekilde minoxidil de böyle çalışır
Saçlarını biraz gözlemle yeni gelen saçlar kalın mı yoksa geriye mi gidiyor eğer geriye doğru gidiyorsa saçların tesetki yaptı ama osterona da duyarlı olabilir
1 yıldır kullanıyorum finasteridi  aga dökülmem kesinlikle var ailede de var finasterid saç tepe bölgesine muazzam etki yaptı ama ön bölgedede seyrelmeler yaşadım acaba bu bölge dht düştükçe testesteron miktarı yükseldiği için dahamı çok etkilendi bilmiyorum....

Yardımsever

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 21 Kasım 2021, 14:03:13 »
1 yıldır kullanıyorum finasteridi  aga dökülmem kesinlikle var ailede de var finasterid saç tepe bölgesine muazzam etki yaptı ama ön bölgedede seyrelmeler yaşadım acaba bu bölge dht düştükçe testesteron miktarı yükseldiği için dahamı çok etkilendi bilmiyorum....
Geçmiş olsun herkese bol şans

Facebook Twitter Instagram