Gönderen Konu: 18 Kasım 2021 Asuman Hair Saç Ekimim - 3700 Saç + 800 Sakal - Yaş 34  (Okunma sayısı 3032 defa)

kelloglan

• Yeni üye
  • *
  • asuman hair saç ekimi
Herkese merhaba,

2013 yılında henüz 26 yaşındayken ve saç dökülmem devam ederken çok araştırmadan yanlış bir karar vererek Antalya Medical Park’ta saç ekimi gerçekleştirmiştim.
Çok başarılı geçtiğini düşünmediğim bu saç ekiminde saçımda ön sağ bölgede (bunu bir fotoda kırmızı ile işaretledim) nekroz oluştu ve var olan saçlarımın da yıllar içinde dökülmesiyle saçım hoşuma gitmeyen bir görünüme gelmişti.
Aslında ilk ekimden sonra bir daha saç ekimine cesaret edebileceğimi sanmıyordum ta ki bu forum ile tanışana kadar.
Bu forumda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.
Forumda uzun süre yaptığım incelemelerden sonra cesaretimi toplayarak saç ektirmeye karar verdim.
Ankara’da ikamet ettiğim için saç ekim merkezimin Ankara’da olmasına öncelik verecektim ancak Asuman Hair saç ekim merkezinin sonuçlarını görünce orada karar kıldım.
İlk ekimde oluşan nekroz bölge için görüştüğüm saç ekim merkezleri bu bölgeye ekilen saçlar için kesinlikle çıkar gibi bir ifade kulanamayacaklarını çünkü o bölgedeki derinin sertleştiğini, yağ ve kan dokusunun zarar gördüğünü söylediler. Aynı ifadeleri Asuman Hanım’da belirtti.
İlk ekimden sonra donör bölgemde saç azaldığı için sakaldan takviye yapılmasına karar verdik.

Asuman Hanım şu an saç ekimlerini Pendik Yüzyıl Hastanesi’nde yapıyor.
Ekime dinlenmiş olarak girmek önemli olduğu için ekimden 1 gün önce hastaneye taksi ile 15-20 TL civarı uzaklıkta bulunan Pendik Green Life oteline yerleştim.
Ekim günü otelde sağlam bir kahvaltı yaptıktan sonra saat 08:00’de hastaneye gittim ve beni Sümeyye Hanım karşıladı.
 Kendisi gerçekten çok ilgili ve kibar bir insan. Kendisine çok teşekkür ediyorum.
5 10 dak sonra Asuman Hanım geldi ve alım yapılacak ve ekim yapılacak alanları işaretledi.
Kan alımı yapıldıktan sonra saç ve sakal traşı yapıldı.
Elif Hanım ve Muhterem Bey tarafından ilk olarak 800 adet sakaldan daha sonra 3700 adet saçtan greft alımı yapıldı.
Asuman Hanım arada sırada gelip kontrollerini yaptı ve saçımdan alınan son 500 kadar grefti kendisi yaptı.

Alım işlemleri bittikten sonra Asuman Hanım tüm kanalları kendisi bizzat açtı.
Elif Hanım , Muhterem Bey ve Asuman Hanım gerçekten işlemler sırasında çok ilgili ve dikkatliler, hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Daha sonra 20 dakikalık bir yemek molası verildi ve yemeğimi yedikten sonra greftlerin yerleştirilmesi işlemlerine Elif Hanım ve Muhterem Bey başladılar. Sakaldan alınan greftler genel olarak üst arka kısma doğru ekildi. Yine ekimin son 1000 greft kadarını Asuman Hanım kendisi yaptı.

Ekim sırasında anestezi iğnelerinin hafif acıları dışında hiç acı hissetmedim.
Uzun süre aynı pozisyonda beklemek sıkıcı oluyor ancak arada edilen muhabbetler ve televizyon zamanın geçmesini kolaylaştırıyor.
Akşam 20:00 civarı ekim işlemleri de bitti.
Ekimden sonra şu ana kadar herhangi bir acı hissetmedim ekim alanında ve donör bölgelerde.
Ekimden sonraki gün yine ekim merkezi tarafından ilk yıkama işlemim yapıldı.

Kullandığım ilaçlar:

-   Sabah akşam Cipro antibiyotik
-   Günde 1 Coraspin
-   Sabah akşam Prednol tablet
-   Sabah akşam Mossi vitamin
-   Sabah akşam donör bölgeye Fito krem
-   Günde 1 ekim alanını ılık su ile yıkayıp batikon sürüyorum

Bunun haricinde tüm önerilerinizi değerlendirip en doğru olan ilaçları kullanmak istiyorum zira bundan başka bir ekim düşünmüyorum ve saçımın en iyi hale gelmesi için gerekli tüm adımları uygulamak istiyorum.

Bu forumu kurup saç ekimi konusunda bizlerin daha bilgili hal gelmesini sağlayan Hintell’e ve payaşım yapan tüm kullanıcılara çok teşekkürler. Sizlerden cesaret alarak bu ekimi yaptırdım.

Ekim öncesi fotoraflar:

kelloglan

• Yeni üye
  • *
  • asuman hair saç ekimi
Ekim sonrası fotoğraflar:
  • Ekim Tarihi: 18.11.2021
  • Ekim Merkezi ismi Asuman Hair
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 34

kelloglan

• Yeni üye
  • *
  • asuman hair saç ekimi
3. gün
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 34

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Saç ekimi sonuçları forumu adına rica ederiz Hayırlı olsun Asuman hair saç ekiminiz umarım güzel sonuç alırsınız planlama ön çizgi be ekim sıklığı güzel sakalda kullanılması avantaj olmuş

Nekrozlu alanlar kan dolaşımı açısından ve hasarlı deri olduğundan ( sert deri) o bölgede çıkışlar normal hasarsız deriye göre geç ya da biraz daha seyrek olabilir ya da sorun olmaz

Bunun sebebi de ilk ekimde nekroz yapanlar olur beklentinizi ona göre ayarlayın

Geçmiş olsun
Global Moderator

Kayser Soze

• Hero Member
Ekiminiz hayırlı olsun.
İnşallah bu sefer istediğinizi bulursunuz.

Önden düz bir görüntü paylaşabilir misiniz, ön çizgisi yukarıdan çekimlerde farklı gözüktü.

duman134

• Sr. Member
Saç ekimi merkezi Asuman hair de ektirdiğiniz saçlarınızın güzel olmasını dilerim sizinde planlamanız güzel ve temiz duruyor açık alan fazla dar alanlara göre sonuç biraz daha seyrek olabilir malum. Ama saç ekimi oldukça başarılı duruyor umarım güzel sonuç alırsınız

fatihulusoy

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Hayırlı olsun saç ekimimiz gayet güzel ve temiz bir saç ekimine benziyor umarım güzel bir saç ekimi sonucu olur geçmiş olsun

Robert

• Hero Member
Hayırlı olsun temennim en güzel sonuca ulaşmanız bu yeni hastane geçici mi acaba yoksa kalıcı mı bir de otel nasıldı kardeşim

The Cebelebettin

• Hero Member
Klasik asuman hocanın kalitesi ... hayırlı olsun güzel olmuş,  maşallah sizde de İran halısı gibi sakal varmış:))
  • Medikal Tedavi Proscar (1/4)

BJKKARA

• Hero Member
Hayırlı olsun saç ekimin gayet güzel duruyor planlaman ön çizgin ve ekim sıklığın umarım güzel sonuç alırsınız

kelloglan

• Yeni üye
  • *
  • asuman hair saç ekimi
Saç ekimi sonuçları forumu adına rica ederiz Hayırlı olsun Asuman hair saç ekiminiz umarım güzel sonuç alırsınız planlama ön çizgi be ekim sıklığı güzel sakalda kullanılması avantaj olmuş

Nekrozlu alanlar kan dolaşımı açısından ve hasarlı deri olduğundan ( sert deri) o bölgede çıkışlar normal hasarsız deriye göre geç ya da biraz daha seyrek olabilir ya da sorun olmaz

Bunun sebebi de ilk ekimde nekroz yapanlar olur beklentinizi ona göre ayarlayın

Geçmiş olsun

Hintell hocam teşekkürler. Evet nekrozlu bölge hakkında bilgilendirildim. Umarım orayı da hasarsız atlatırım. Nekrozlu bölgeyi canlandıracak ilaç vs gibi önerileriniz olursa değerlendirmek isterim.

• Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 34

kelloglan

• Yeni üye
  • *
  • asuman hair saç ekimi
Ekiminiz hayırlı olsun.
İnşallah bu sefer istediğinizi bulursunuz.

Önden düz bir görüntü paylaşabilir misiniz, ön çizgisi yukarıdan çekimlerde farklı gözüktü.

Teşekkür ederim. 10. günüme ait fotoğraflarımı ekliyorum.
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 34

kelloglan

• Yeni üye
  • *
  • asuman hair saç ekimi
Hayırlı olsun temennim en güzel sonuca ulaşmanız bu yeni hastane geçici mi acaba yoksa kalıcı mı bir de otel nasıldı kardeşim

Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için. Bu hastane kalıcı gibi duruyor. Otel fena değildi. İnternetten alırsanız günlük 500 TL'ye geliyordu. Direk otelden gidip alırsanız 700 TL talep ediyorlar.
Hastaneye de taksi ile 15 20 TL'lik bir mesafede olması iyi oluyor.
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 34

kelloglan

• Yeni üye
  • *
  • asuman hair saç ekimi
Klasik asuman hocanın kalitesi ... hayırlı olsun güzel olmuş,  maşallah sizde de İran halısı gibi sakal varmış:))

Aynen sakallar dediğiniz gibi. Acaba sakallardan daha fazla greft alınamaz mıydı diye düşünüyorum.
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 34

kelloglan

• Yeni üye
  • *
  • asuman hair saç ekimi
Merhabalar,

Bugün 11. günüm. Sabah akşam Mossi losyon sürüp yarım saat bekleyip Mossi şampuan ile yıkıyorum.
Bugün biraz ovalayarak kabukları döktüm tek tük saç telleri de geliyor, bunlar sorun mu?

Saçımdaki kabuklardan bir an önce kurtulmalı mıyım?

Son durum aşağadaki gibi.

Teşekkürler
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 34

Facebook Twitter Instagram