Gönderen Konu: 1 günde covidi atlatmak  (Okunma sayısı 461 defa)

Xeth

• Hero Member
1 günde covidi atlatmak
« : 03 Aralık 2021, 07:49:38 »
dostlar herkese selam. pozitif bir arkadaştan covid oldum. 5-6 gün kuluçka sürdü. arkadaş 6. günü olmasına rağmen çok ağır geçiriyor, aynı şekilde babası da. hepimiz aşılıyız.

3 gün önce hiçbir şeyim yoktu hatta akşam spora gidip ağır idman yaptım. fakat o günün sabahı yani 2 gün önce çok yorgun şekilde uyandım. tüm kaslarım ağrıyordu, başım acayip çatlıyordu. üstelik ateşim de vardı deli gibi terledim. çok ağır geçiyordu, çift maske takıp hastaneye gittim ve test verdim. beklediğim gibi pozitif çıktı.

fakat testin akşamına iyileştim. belirtiler çok hafifledi. dün hiçbir şeyim yoktu, hafif terledim. bugun ise şuan hâlâ bir şey yok. yani belirtiler yaklaşık 12 saat sürdü

sorun şu ki en az 10 gün karantinadayım. muhtemelen test yaptırmayıp akışına bıraksam bugün hâlâ dışarıda olurdum. tabii ki negatif olmadan dışarı çıkmam. eğer 3-4 gün sonra test verdiğimde negatif çıkarsam karantinam biter mi?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: 1 günde covidi atlatmak
« Yanıtla #1 : 03 Aralık 2021, 10:30:52 »
Selamlar geçmiş olsun şu an karantinadasın ve test yaptıramazsın
14 gün süre dolmadan sistem seni kabul etmez

Kısaca test yaptırma şansın karantina günün dolana kadar yok

E nabızda zaten şu an gösterir kaç günün kaldığı
Global Moderator

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 03 Aralık 2021, 10:31:36 »
 biter
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 03 Aralık 2021, 14:41:05 »
184ü aradım ve filyasyon ekibine de sordum. en erken 10. günde test yaptırabileceğimi negatif çıkarsa karantinamın biteceğini veya 14 gün sonunda test yaptırmadan dahi karantinamın biteceğini söylediler.

cevaplar için sağolun. diğer merak eden arkadaşların da aklında olsun.
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 03 Aralık 2021, 17:28:18 »
 sen saol.covid ilk çıktı rahmetli annemi hastanelere tasıyoruz banada karantina yazdılar evde kim var demişler annem covid değil şüphelisi hatta temiz çıktı ama eve gelip bana karantina yazıldığı için annem temiz çıksada senin sonuna kadar beklemen gerek dediler umursamadım kısıtlamalarda vardı çıktım dısarı bişide olmadı
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 03 Aralık 2021, 20:02:33 »
sen saol.covid ilk çıktı rahmetli annemi hastanelere tasıyoruz banada karantina yazdılar evde kim var demişler annem covid değil şüphelisi hatta temiz çıktı ama eve gelip bana karantina yazıldığı için annem temiz çıksada senin sonuna kadar beklemen gerek dediler umursamadım kısıtlamalarda vardı çıktım dısarı bişide olmadı

başın sağolsun abi
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 03 Aralık 2021, 20:20:12 »
 ALLAH razı olsun

HEKTOR

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 05 Aralık 2021, 10:28:52 »
Çok geçmiş olsun .
Benim covit hikayemi sana anlatayım . Şubat Mart aylarıydi sanırım .
Covit oldum . O gün de dışarda çok durdum çalıştım. Soğuk sert bir hava vardı üstüm de inceydi . O akşam basım hafif bir şekilde ağırdı kalp atışı gibi . Uyudum sabah oldu hiç bir şeyim yoktu . Koku almam hafif gitti o da ertesi gün geldi. Daha hiç bir sorun yaşamadım . Aşı da olmamıştım

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 05 Aralık 2021, 14:50:22 »
Aşı falan işlemiyor. 1 ay arayla üst üste 2 kere biontech oldum. Tam bir ay sonra coronaya yakalandım. İlk 2-3 gün hafif ateş, halsizlik ve burun akıntısı vardı sonra hiçbir belirti kalmadı. Sanırım yeni varyanttı. 12 ay önce de geçirmiştim sadece halsizlik ve çok hafif burun akıntısı olmuştu 1 gün falan sürmüştü.
Hafta 3 kere 1.25 mg finasterid,günlük şakaklara minox
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 05 Aralık 2021, 20:37:26 »
 konu komşu öldü coronadan cenazelere bile gittik arkadasların annesi şu bu 3 komşum gitti.birader corona oldu delta hemde sarılıkta atlatmıştı gecmişte  astım kalp hastalığı hepsi var hastanelik olmadan evde atlattı şükür kaybetmedik  baska eş dostta yoğun bakımlarda gitti geldi ama hayta geri dondu 1 2 ay kalmışlardır  hastanede 20 30 kg verip çıktılar yoğun bakımdan
« Son Düzenleme: 05 Aralık 2021, 20:44:08 Gönderen: emekli kel »

Facebook Twitter Instagram