Gönderen Konu: Kan sulandırıcı  (Okunma sayısı 684 defa)

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
Kan sulandırıcı
« : 19 Aralık 2021, 15:19:34 »
Arkadaşlar ekim sonrası kan sulandırıcı ne için kullanılır? Fark ettim ki tüm siteler ve bilgilendirici yayınlar kesinlikle kullanılmamasını söylüyor ne saç ekimi öncesi ne sonrası. Ben ise şuan kullanıyorum Aspirin 100mg. Hoca saç derimin biraz sert olduğu için demişti ama şu dünyada bulunan tüm siteler "kesinlikle uzak dur" demesi korkuttu beni. Aydınlatacak biri var mıdır?

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Kan sulandırıcı
« Yanıtla #1 : 19 Aralık 2021, 17:13:35 »
Arkadaşlar ekim sonrası kan sulandırıcı ne için kullanılır? Fark ettim ki tüm siteler ve bilgilendirici yayınlar kesinlikle kullanılmamasını söylüyor ne saç ekimi öncesi ne sonrası. Ben ise şuan kullanıyorum Aspirin 100mg. Hoca saç derimin biraz sert olduğu için demişti ama şu dünyada bulunan tüm siteler "kesinlikle uzak dur" demesi korkuttu beni. Aydınlatacak biri var mıdır?

Dünyada bulunan tüm siteler neyden uzak dur diyor?
Kan sulandırıcı ürünler ekimden 1 hafta önce bırakılıp ekimden sonra 10 gün kullanılmamalıdır. Onun dışında kullanılmasına mani bir durum yok..

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #2 : 20 Aralık 2021, 03:12:31 »
Dünyada bulunan tüm siteler neyden uzak dur diyor?
Kan sulandırıcı ürünler ekimden 1 hafta önce bırakılıp ekimden sonra 10 gün kullanılmamalıdır. Onun dışında kullanılmasına mani bir durum yok..

Peki bana görüşünü savunacak bir makale gösterir misin?
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 20 Aralık 2021, 23:45:53 »

Neyin görüşü neyi makalesi..
Coraspin kan sulandırıcıdır. Yani kanı inceltir. Prospectü aç oku..orda yazıyor zaten…

Saç ekimi degil herhangi bir cerrahi operasyon öncesi kan sulandırıcı ürünler doktor tarafından yasaklanır yada hastaya sakıncalı olduğu bilgisi verilir.. cerrahi operasyon sonrasında ise açık yaralar varken ince kanın sakıncalı olacağıda düşünülerek ekim sonrasında yada herhangi bir operasyon sonrasında kullanılmaması gerektiği konusunda doktorlar siZi uyarır..

Neyin tezi neyin makalesi? Ben anlamadım ne demek istediğini 

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #4 : 21 Aralık 2021, 00:33:08 »
Neyin görüşü neyi makalesi..
Coraspin kan sulandırıcıdır. Yani kanı inceltir. Prospectü aç oku..orda yazıyor zaten…

Saç ekimi degil herhangi bir cerrahi operasyon öncesi kan sulandırıcı ürünler doktor tarafından yasaklanır yada hastaya sakıncalı olduğu bilgisi verilir.. cerrahi operasyon sonrasında ise açık yaralar varken ince kanın sakıncalı olacağıda düşünülerek ekim sonrasında yada herhangi bir operasyon sonrasında kullanılmaması gerektiği konusunda doktorlar siZi uyarır..

Neyin tezi neyin makalesi? Ben anlamadım ne demek istediğini

Hocam kusura bakmayın sizi yanlis anladım. Fakat Türkiye'deki saç ekimi merkezleri operasyondan sonra hemen kullanmayı tercih ediyorlar. Onu merak etmiştim. Kusura bakmayın.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 21 Aralık 2021, 06:48:48 »
Sakıncası yoktur coraspin sağlıklı insanlarında düzenli kullandığı bağırsakta çözünen bir kan sulandırırcıdır. Kana riski yok ise dokuda hasar yok açık yara kalmamıssa kullanılmasında sakınca yok. Her halükarda ekimden 1 hafta sonra başlanılması daha mantıklı

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #6 : 21 Aralık 2021, 08:48:50 »
Eyvallah hocam sağolun

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 23 Aralık 2021, 16:53:21 »

🤣🤣🤣 +1

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 23 Aralık 2021, 17:31:43 »
 saç konusunda bilinmezlik çok.aynı konu hakkında negatif veya pozitif makale calısma cart curt dolu.hangine inancaz.burda gercek olan kullanıcı gorusleri.yoksa her urunle ilgili yok şu kadar denekte denendi cart curt bir suru calısma var.en guvenilir firmaların en guvenilir labaratuvaarlarda yaptığı calısmalar bile fos çıktı.kan sulandırıcıları ekimden 10 gun once yasaklarlar ekimden 10 gun sonra kullan derler.ama bazı drlar aspirin oneriyor.tezat durum var.gereklilik gorulurse oneriliyor olabilir.o zamanda kanı durduramadıkları ekimde saç kokunu kan atarsa drlar kan yavaslatıcı iğne cakıyorlar.onu goz onunde bulunduraral aspirin gerekliliği sartsa onermiş olabilirler.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

titanic5

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 28 Şubat 2022, 13:38:25 »
Ekimden sonra bunu kullan derlerse ne yapacağım bilmiyorum

Bazı merkezler yanlış hatırlamıyorsam 1 ay diyorlardı galiba kullanım için

Facebook Twitter Instagram