Gönderen Konu: Serkan Aygın/13.03.2021/3600 Greft Ekim/Remicade ve Kan Sulandırıcı Etkileri Hk.  (Okunma sayısı 2664 defa)

pessoa

• Yeni üye
  • *
Herkese merhabalar.
Öncelikle foruma katkı sağlayan herkese çok teşekkür ederim. Uzun süredir burayı takip ederek saç ekim operasyonumu Dr. Serkan Aygın'da yaptırmaya karar verdim. Buraya özellikle yazma isteğim, sonuçları paylaşmanın yanında mevcut hastalıklarım ve kullandığım ilaçlar ile ilgili bilgi vermek istememdendir. Çünkü araştırmalarımda burada benim kullandığım ilaçları kullanıp saç ektiren birine rastlayamadım. Saç ekim sürecini etkileyebilecek 2 tane kritik ilaç kullanıyorum. Bunlardan birincisi romatizmal ve barsak rahatsızlığım sebebiyle uzun süredir kullandığım ' Remicade' adlı ilaç. Bu ilacın çok güçlü yan etkileri olabiliyor. Bunlardan en önemlisi vücudun bağışıklık sistemini zayıflattığı için vücutta iyileşmeler yavaş ilerliyor veya enfeksiyonlara daha yatkın hale gelebiliyorsunuz. İkinci kullandığım ilaç ise akciğerime pıhtı attığı için 2 yıldır kullandığım kan sulandırıcı ilaç. Dediğim gibi bu ilaçların etkisini tam olarak ekim merkezleri de bilemez. Romatoloji ve Kardiyoloji Dr.larımın uygun gördükleri zamana ve direktiflerine göre operasyon günümü oluşturdum. Risk de almış oldum o yüzden işini temiz ve titiz yapan bir kliniğe ihtiyacım vardı.
Gelelim operasyon gününe. Sabah 7.30 gibi operasyon sürecim başladı. Halime Hanım ve ekibi yaptı ekim işlemini. Sedasyon etkisiyle isimlerini hatırlayamıyorum net ama çok tatlı bir ekipti. Ekim çok rahat geçti. Arada acıyan noktalara lokal yapıldı. Operasyon süresinde tek sıkıntı çektiğim nokta kafamın arkasında bandajlar varken sırt üstü yatmak oldu. Ekim bittiğinde kanamamın çok olup olmadığını sordum Halime Hanım'a. Ciddi bir kanama sorunu yaşamadıklarını hatta aspirin kullanan birine göre epey az olduğunu söylediler. Kanama konusundan çok çekiniyordum. Çok şükür o nokta sorunsuz geçti. İlk gece başım çok şiddetli ağrıdı, parol kesmeyince Arveles içtim ağrılarım tamamen dindi. İkinci gün pansumana gittim ve lazer işlemi ve pansuman yapıldı,durumun gayet iyi göründüğünü belirttiler. Ödem de epey az oldu diyebilirim. Bugün ilk yıkamaya başlıyorum. Geldiğimiz noktada enfeksiyonluk bir durum da yaşamadım çok şükür. Gece uyuma ve kaşıntı dışında şimdilik sorun hissetmiyorum. Umarım güzel sonuçlar alırım.
Ekim detaylarından da bahsetmek istiyorum. Saç tellerim aşırı ince. Bu sebeple yaklaşık 3000 greft saçlardan,600 greft de sakaldan alım yapıldı. Ön bölge fue ile ekim, tepe bölge DHI ile sıklaştırma yapıldı. Pansuman için gittiğimde saçlarım için takviye alsam iyi olacağını belirttiler. Ben de barsak problemlerim ve kullandığım ilaçlar sebebiyle çok sıcak bakamadığımı belirttim. O zaman Mezoterapiyi öneririz  ilaç kullanmayın siz dediler.
Dediğim gibi benim kullandığım benzer ilaçları kullanıyorsanız mutlaka öncelikle kendi doktorlarınızdan onay almalısınız. Çünkü ekim merkezlerinin çoğu normal olarak her ilaca hakim olamazlar.

BerkayLjubljana

• Jr. Member
  • **
öncelikle geçmiş olsun ekiminiz güzel görünüyor. ben de yarın operasyon geçireceğim serkan beyde. acaba geceleri uyurken veya güniçinde ödem veya kanama akıntıları sizde oluyor mu? ayrıca şuandan itibaren ekim merkeziyle iletişiminiz nasıl ilerliyor? Mesela her gün fotoğraf atarak süreci beraber mi inceliyorsunuz? Şimdiden bol şans size de umarım ben de memnun ayrılırım yarın.
  • Ekim Tarihi: 17 Mart 2021
  • Ekim Merkezi ismi Dr. Serkan Aygın.
  • Greft Miktarı 4400
  • Yaşınız 24

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Hayırlı olsun saç ekimin planlaman ön çizgin ve saç ekimi sıklığı gayet güzel duruyor temiz ve kaliteli bir saç ekimi.
Öncelikle diğer rahatsızlıkların için geçmiş olsun umarım bir an önce normale donör kan sulandırıcı zararı olmaz faydası olur ama diğer kullandığın ilaç hakkında ne gibi yan etkileri olur ya da saçı etkiler mi bunu bilemiyorum.
Global Moderator

pessoa

• Yeni üye
  • *
öncelikle geçmiş olsun ekiminiz güzel görünüyor. ben de yarın operasyon geçireceğim serkan beyde. acaba geceleri uyurken veya güniçinde ödem veya kanama akıntıları sizde oluyor mu? ayrıca şuandan itibaren ekim merkeziyle iletişiminiz nasıl ilerliyor? Mesela her gün fotoğraf atarak süreci beraber mi inceliyorsunuz? Şimdiden bol şans size de umarım ben de memnun ayrılırım yarın.

Çok teşekkür ederim. Bahsettiğiniz konularda çekinecek bir durum yok gibi. Ödem bende çok az oldu,verdikleri ilaçları aksatmadan kullanın ama önemli onlar. Kortizon ve antibiyotikleri aksatmamak lazım. Kanama da neredeyse hiç olmadı ki benim durumumdaki biri için bile:)
Süreç içinde de merkez çok ilgili hiç sorun yaşamazsınız. Her gün fotoğraf atmıyorum ama herhangi bir durum oluştuğunda anında dönüş yapıyorlar.
Bence sıkıntı olan tek şey ilk 2 gece uyumak. Özellikle ilk gece bandajla uyumak çok zor oluyor. Verdikleri seyahat yastıklarından ziyade siz daha kaliteli bir şey alırsanız daha rahat geçebilir süreç. Ben birazdan alacağım mesela:) Şimdiden bol şans dilerim.
  • Ekim Tarihi: 13.03.2021
  • Ekim Merkezi ismi Serkan Aygın
  • Greft Miktarı 3600
  • Yaşınız 35

pessoa

• Yeni üye
  • *
Hayırlı olsun saç ekimin planlaman ön çizgin ve saç ekimi sıklığı gayet güzel duruyor temiz ve kaliteli bir saç ekimi.
Öncelikle diğer rahatsızlıkların için geçmiş olsun umarım bir an önce normale donör kan sulandırıcı zararı olmaz faydası olur ama diğer kullandığın ilaç hakkında ne gibi yan etkileri olur ya da saçı etkiler mi bunu bilemiyorum.

Hocam çok teşekkürler yorumunu cidden merak ediyordum:) Enfeksiyon benim için ciddi bir risk, tabii ki bu risk günden güne azalıyor ama yine de kabuk dökülene kadar dikkatli olacağım evden çalışıyorum şansıma. Bahsettiğim ilaç ve türevlerini kullanan çok insan var ve çok tecrübe yok ne yazık ki. Hatta romatoloji doktoruma ilk söylediğimde ektirme demişti. Sonra izin verdi. Özellikle burada birileri görüp nasıl bir yol izleyebilir anlatmak istedim.
  • Greft Miktarı 3600
  • Yaşınız 35

pessoa

• Yeni üye
  • *
Merhaba arkadaşlar tekrardan.
Bugün ekimin 9.günü. Son 2-3 günde kafamda bir kararma meydana geldi. Forumdaki konuları incelediğimde nekroz olarak yorumladım,bana öyle göründü. Bu sabah klinikle iletişime geçtiğimde kontrole çağıdılar. Emirali Hoca muayene etti ve nekroz olmadığını yüzeysel bir sızıntı, kanama olduğunu ve kuruduğunu belirtti. Saç çıkar sorun olmaz dedi. Masajla yıkama işlemi yaptılar ve oradaki kabukların çoğu kalktı. Ve balaban antibiyotik krem verdiler. Nekroz da olsa yapacak bir şey yok bu saatten sonra ama umarım değildir hocanın dediği gibi olur. :-\ Varsa sizlerin de görüşünü merak ediyorum açıkçası.
  • Greft Miktarı 3600
  • Yaşınız 35

Romanadam

• Sr. Member
bence ufak bir nekroze alan var ama umarım en az hasarla atlatırsın.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Evet biraz nekroz oluşmuş ama cok sorun olmaz olsada halledilir
Global Moderator

pessoa

• Yeni üye
  • *
bence ufak bir nekroze alan var ama umarım en az hasarla atlatırsın.

çok teşekkürler dostum bana da öyle geliyor ama zamanla görcez
  • Greft Miktarı 3600
  • Yaşınız 35

pessoa

• Yeni üye
  • *
Evet biraz nekroz oluşmuş ama cok sorun olmaz olsada halledilir

Çok teşekkürler yorumunuz için. Peki hocam sorun olup olmadığı kabuk dökümünden sonra mı belli olur, yoksa birkaç ay sonra oranın gelişimine göre mi belli olur ? Sanırım her şekilde en az 6 ay bekleticeklerdir o bölgeler için.
  • Greft Miktarı 3600
  • Yaşınız 35

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Çok teşekkürler yorumunuz için. Peki hocam sorun olup olmadığı kabuk dökümünden sonra mı belli olur, yoksa birkaç ay sonra oranın gelişimine göre mi belli olur ? Sanırım her şekilde en az 6 ay bekleticeklerdir o bölgeler için.

Çıkışlarda belli olur daha çok
Global Moderator

pessoa

• Yeni üye
  • *
Merhabalar tekrardan.

Bugün operasyonun 12.günü,kabuk dökümünü gerçekleştirdim. İster istemez acele mi ettim diye düşünüyor insan:/ Güncel fotoğrafların ektedir.

• Greft Miktarı 3600
  • Yaşınız 35

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Normal zamanda dökmüşsün sorun yok hayırlı olsun ön ortada ufak yüzeysel bir kaç yara var ama çok sorun olacağını düşünmüyorum hayırlı olsun
Global Moderator

Cihandoğan

• Hero Member
Hayırlı olsun kabul dökümün umarım güzel olur sonuç.

pessoa

• Yeni üye
  • *
Normal zamanda dökmüşsün sorun yok hayırlı olsun ön ortada ufak yüzeysel bir kaç yara var ama çok sorun olacağını düşünmüyorum hayırlı olsun

Evet hocam üstteki fotoğraflarda siyahlık olan bölgede yara gibi birkaç nokta var. Biraz geç iyileşiyor orası sanırım, antibiyotik kreme devam ediyorum. Çok teşekkür ederim.
  • Greft Miktarı 3600
  • Yaşınız 35

Facebook Twitter Instagram