Gönderen Konu: Finasterid kullanmamdan dolayı aile hekiminin "rage" atması  (Okunma sayısı 1889 defa)

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
Bir anımı paylaşmak istiyorum. Geçenlerde ilaç yazdırmak için aile hekiminin yolunu tuttum. İçimden dedim ki "Yahu bir şansımı deneyeyim belki Proscar da yazar." diye. Neyse sıramı aldım ve içeri girdim. İlaçları söylerken araya Proscar'ı da sıkıştırdım.

"Buna ne için ihtiyaç duyuyorsun?" dedi.
Gereken cevabı kibarca verdim.
Bi hafif sinirlendi.
"Açıklığına bakıyım gel bi" dedi. Baktı.
"Böyle bir şey nasıl kullanırsın? Hangi doktor önerdi?" dedi.
Gereken cevabı verdim.
"Ben bunu yazmam. Acilen bırakman da gerek. Kesinlikle kullanmanı tavsiye etmiyorum." dedi
Neye uğradığımı şaşırdım. Ula bari "Yan etki gördün mü?" diye soraydı iyiydi.

Bu da böyle bir anımdır. Kullanmaya da devam ediyorum. Ben de zaten müptalası olduğum için kullanmıyorum. Bir nebze AGA'nın önüne geçmek için kullanıyorum.

Whatever 282

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Finasterid kullanmamdan dolayı aile hekiminin "rage" atması
« Yanıtla #1 : 28 Ocak 2022, 18:31:44 »
Yan etkilerinden çok çekinen düzenli olarak tahlil yaptırıp vücudunu kontrol eder. Ne kadar büyütüyorlar şu olayı ya. Sanki uyuşturucu kullanıyoruz.
Kullandıklarını:
Biotin 5000mg
Her gün 1 Dutasteride 0,5mg
Haftada 3 kez dermaroller
Günde 2 Minoksil +bemiks + bephanten+ evigen
Günde 2 defa masaj
Folik asit ve D vitamini takviyesi

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #2 : 28 Ocak 2022, 19:21:10 »
Yan etkilerinden çok çekinen düzenli olarak tahlil yaptırıp vücudunu kontrol eder. Ne kadar büyütüyorlar şu olayı ya. Sanki uyuşturucu kullanıyoruz.
Aynen öyle. Vallahi çekiniyorum söylemeye. Sanki zevkimden kullanıyorum.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

murattarum

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 29 Ocak 2022, 01:45:45 »
Yani finans olayini masumlastirmak ta zararli.finans hormon dongusunu bozuyor yani dht bir hormon zincirinin parcasi o parca zarar gorunce sistem allak bullak oluyor.yani illa dalgam kalkmiyor muabbeti degil bana kalsa en masumu dalga muabbeti.hormonel olaylar dalga disinda etkileride var.
Dr.Muttalip keser saç ekimi
Saç ekimi forum
Saç ekimi sonuçları

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 29 Ocak 2022, 12:54:37 »
Yani finans olayini masumlastirmak ta zararli.finans hormon dongusunu bozuyor yani dht bir hormon zincirinin parcasi o parca zarar gorunce sistem allak bullak oluyor.yani illa dalgam kalkmiyor muabbeti degil bana kalsa en masumu dalga muabbeti.hormonel olaylar dalga disinda etkileride var.

Kardeşim yanlış anlama dediğini çürütmek için yazmıyorum ama olaya şu açıdan da bak. Bu dht sistemde fazla olursa hadi kellik ve kulak büşonundan dolayı ileride duyma kaybı gibi hastalıkları masum sayalım ama bu hormonun fazlası prostat kanserinin nedeni.

Yani demem o ki bazı bünyelerde bu hormonun baskılanması bir tedavi çeşididir sistemi filan bozmaz çünkü mevcutta fazla olması zaten hastalığın ana sebebi. O yüzden genelleyerek konuşmak biraz zor bu mevzularda.

Mesela herkesin şikayet ettiği dalga mevzusunda bizzat deneyimimi tekrar aktarayım. Gerekli gereksiz zamanlarda ereksiyon olurdum ben avodart kullanmadan önce. Şimdi ise gerekli zamanlarda daha uzun ve stabil bir ereksiyon yaşıyorum dht dalgalanmasından kurtulduğum için ve spermim sıvılaşma yerine aksine yoğunlaştı. Yani dht baskılamanın hangi bünyede nasıl sonuç vereceğini kullanmadan bilemezsin bünyenin şansına kalmış bir durum.

Not: Doktor ya da uzman filan değilim sadece kendi okuduklarımı ve deneyimlerimi paylaşıyorum.
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

Hardyboy

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 30 Ocak 2022, 16:26:08 »
Kardeşim yanlış anlama dediğini çürütmek için yazmıyorum ama olaya şu açıdan da bak. Bu dht sistemde fazla olursa hadi kellik ve kulak büşonundan dolayı ileride duyma kaybı gibi hastalıkları masum sayalım ama bu hormonun fazlası prostat kanserinin nedeni.

Yani demem o ki bazı bünyelerde bu hormonun baskılanması bir tedavi çeşididir sistemi filan bozmaz çünkü mevcutta fazla olması zaten hastalığın ana sebebi. O yüzden genelleyerek konuşmak biraz zor bu mevzularda.

Mesela herkesin şikayet ettiği dalga mevzusunda bizzat deneyimimi tekrar aktarayım. Gerekli gereksiz zamanlarda ereksiyon olurdum ben avodart kullanmadan önce. Şimdi ise gerekli zamanlarda daha uzun ve stabil bir ereksiyon yaşıyorum dht dalgalanmasından kurtulduğum için ve spermim sıvılaşma yerine aksine yoğunlaştı. Yani dht baskılamanın hangi bünyede nasıl sonuç vereceğini kullanmadan bilemezsin bünyenin şansına kalmış bir durum.

Not: Doktor ya da uzman filan değilim sadece kendi okuduklarımı ve deneyimlerimi paylaşıyorum.

+1

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 31 Ocak 2022, 21:42:36 »
Saçlarının dökülmesini öteleyebilmek için  kanser ilacı kullanacaksın, bundurumu normal karşılamayan tip doktorunun tepkisine anlam veremeyeceksin?
Az bile yapmış proscarı (kanser ilacını) saç dökülmesi için reçete etmesini talep etmen bir kere hata… amaç Sigortadan para vermeden bu ilacınalmak ise bunun sana reçete edilmesi Sigorta kurumunu dolandırmak demektir, hkrsızlıktan farkı yok ki bu durumun..

murattarum

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 31 Ocak 2022, 21:48:45 »
Saçlarının dökülmesini öteleyebilmek için  kanser ilacı kullanacaksın, bundurumu normal karşılamayan tip doktorunun tepkisine anlam veremeyeceksin?
Az bile yapmış proscarı (kanser ilacını) saç dökülmesi için reçete etmesini talep etmen bir kere hata… amaç Sigortadan para vermeden bu ilacınalmak ise bunun sana reçete edilmesi Sigorta kurumunu dolandırmak demektir, hkrsızlıktan farkı yok ki bu durumun..
owwww cok sert.harder
Dr.Muttalip keser saç ekimi
Saç ekimi forum
Saç ekimi sonuçları

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #8 : 31 Ocak 2022, 22:41:24 »

Ben sadece doktorun bir tık fazla tepki vermesine şaşırdım. Olumsuz şekilde yanıt verebilir, sorun yok. Ama rencide edici şekilde yanıt veremez.

Hocam tek ben değilim ki bu "kanser ilacı" denen şeyi kullanan. Bu ilaç FDA tarafından onaylı bir ilaç. Hem de saç dökülmesi için. E elbette kullanıyorum mecburen. Propecia alabilecek olsam böyle bir olay hiç yaşanmazdı dikkatinizi çekerim.

Sigortadan para vermeden sadece emekliler alabiliyor, o da maaşlarından kesiliyor diye biliyorum.

Bu ilaç benim rahatsızlığıma, yani AGA'ya iyi geliyor, bir nebze durduruyor. Hemfikiriz değil mi hocam? Yani bir tür tedavim bu ilaç benim. Alıp satmıyorum. Kullanıyorum. E o halde neden dolandırıcılık yapmış olayım ki.

Ben müslümanım elhamdülillah. 40 lira için kul hakkına girmeye niyetim yok. Sadece tedavimi uyguna almak istedim. Sonuç olarak etken maddesi finasterid ve bu benim tedavim.

Bu bakış açısıyla doktorun size yazacağı herhangi bir ilacı reçeteli almak dolandırıcılık o zaman. Benimki ile bir farkı yok ki. O da sizin tedaviniz.

Bu kaba tavrınız ve beni potansiyel dolandırıcı görmeniz bence tatsız oldu. Buradaki herkes niyetimi biliyor, eminim.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Requiemm

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 01 Şubat 2022, 00:13:30 »
bende bır anımı anlatayım sana o zaman..  3.5 yıl finasterid kullandım. bundan 10 yıl önce..   o zamanlar cok onemsemıyordum tabı  yok menı şeffaflaşmıs yok göğüsler büyuyormus felan fılan  ama şuan yaş 38 oldu.. pazartesı gunu jınekomastı amelıyatım var malesef.. yıllarca fınasterıd kullanımının bana verdıgı jınekomastı hıcbırseyle gecmıyor spor yapıyorsun daha da buyuyor resmen göğüsler.. ve geldığımız son amelıyatla  ordakı yagları aldırmaya kaldık malesef..
« Son Düzenleme: 01 Şubat 2022, 00:20:28 Gönderen: Requiemm »

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #10 : 01 Şubat 2022, 00:27:27 »
bende bır anımı anlatayım sana o zaman..  3.5 yıl finasterid kullandım. bundan 10 yıl önce..   o zamanlar cok onemsemıyordum tabı  yok menı şeffaflaşmıs yok göğüsler büyuyormus felan fılan  ama şuan yaş 38 oldu.. pazartesı gunu jınekomastı amelıyatım var malesef.. yıllarca fınasterıd kullanımının bana verdıgı jınekomastı hıcbırseyle gecmıyor spor yapıyorsun daha da buyuyor resmen göğüsler.. ve geldığımız son amelıyatla  ordakı yagları aldırmaya kaldık malesef..

Abi çok üzüldüm Allah şifa versin. Dediklerin kulağıma küpe olsun. Paylaştığın için teşekkür ederim.

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 01 Şubat 2022, 01:57:04 »
Teoriyle olmuyor herşey doktorlar bunu anlamıyor. En azından çoğunluğu.
*paylaşımlarım tedavi tavsiyesi değildir (TTD)

Requiemm

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 01 Şubat 2022, 09:13:45 »
Abi çok üzüldüm Allah şifa versin. Dediklerin kulağıma küpe olsun. Paylaştığın için teşekkür ederim.

rica ederım kardesım. yaşın kucuk  ılacı kullanırken ozellıkle jınekomastı baslıyor mu baslamıyor mu arada kendını kontrol et.  cunku jınekomastı oldugunda amelıyat harıcı baska cozumu yok malesef. benım yaptıgım hatayı yapma sen

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #13 : 01 Şubat 2022, 11:04:49 »
rica ederım kardesım. yaşın kucuk  ılacı kullanırken ozellıkle jınekomastı baslıyor mu baslamıyor mu arada kendını kontrol et.  cunku jınekomastı oldugunda amelıyat harıcı baska cozumu yok malesef. benım yaptıgım hatayı yapma sen
Tamam abi Allah razı olsun paylaştığın tecrübelerin için.

Aykut Baş

• Full Member
« Yanıtla #14 : 01 Şubat 2022, 15:14:18 »
Çok geçmiş olsun peki değdi mi kullanmanıza

Facebook Twitter Instagram