Gönderen Konu: Üstatlar sizce ekim olur mu?…!!  (Okunma sayısı 921 defa)

KaramsarEleman

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Üstatlar sizce ekim olur mu?…!!
« : 30 Ocak 2022, 22:32:03 »
Merhabalar uzun zamandır formu takip ediyorum ve çok değerli bilgiler edindim hepinize tecrübelerinizi paylaştığınız için tek tek teşekkür ediyorum. Benim durumuma gelirsek 29 yaşındayım ve açıkçası çok aktif bi şekilde saçımın döküldüğünü gözlemlemiyorum ama çocukluktan beri saçlarım hep ince telli ve seyrekti. Ailemde genetik saç dökülmesi mevcut fakat 30 a gelip benim gibi saçları olan da kime olmadı herkes erken yaşta kaybetti. Son zamanlarda saçlarım gözüme çok batıyor ışık altında dipler belli oluyor ve ön kısımlar dediğim gibi dökülme gözlemlemesem de seyrek gibi geliyor. Acaba nasıl bir yol izlemeliyim sizlerin görüşleri benim için çok değerli. Şimdiden teşekkür ederim…

emekli kel

• Hero Member
Ynt: Üstatlar sizce ekim olur mu?…!!
« Yanıtla #1 : 30 Ocak 2022, 23:07:40 »
 prp igf dermoller masaj falan o tarz medikalleri arastır.biotinde kullanabilirsin
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

KaramsarEleman

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 30 Ocak 2022, 23:10:31 »
Bir dönem xpecia kullandım 1 hftadır tekrar başladım onun dışında dermaroller kullandık daha önce fırcare olayınla birlikte fakat bi dönem sonra faydasını yitirdi.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 30 Ocak 2022, 23:11:58 »
  ekim olsa one ufak bir ekim olcak var olan saçla uyumu doğallığı falan işi daha çok bozabilir ekim kalınlaştırmak daha mantıklı geldi bana
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

KaramsarEleman

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 30 Ocak 2022, 23:15:28 »
Alternatif yöntemler duyup gördükçe kalınlaştırma adına deneyeceğim elbette

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 30 Ocak 2022, 23:16:18 »
 ekim risk olur kotu sonuc kellikten beter olur

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 30 Ocak 2022, 23:39:56 »
Ben de emekli başkanıma katılıyorum şu an yaşına göre çok güzel saçın var maşallah. Doğru medikal tedaviyle bu saç Coşar ekim risk.
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

KaramsarEleman

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 30 Ocak 2022, 23:42:33 »
Sizce en doğru medikal yöntemler nedir fin dahil her şeye açığım sizin ve sizin gibi üstadların her kelimesine güveniyorum

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #8 : 31 Ocak 2022, 00:02:36 »
Saçların çok güzel maşallah. Abiler doğrudur, onlar tecrübeli hak veriyorum. Bence daha fazla dökülmesini engellemek en doğrusu olur.

Mesela çatısı akan bir evin ilk önce o çatısı tamir edilir. Sonra ev temizlenir. Onun gibi bence dökülmenin önüne geçmek lazım.

Antiandrojenler olabilir. Finasterid ve Dutasterid gibi iki seçenek var. Bazılarında yan etki olabiliyor. Sen de denersin, olursa bırakırsın.

Minoxilden uzak durmanı ben tavsiye ederim. Istersen ilgili konuyu da atarım neden uzak durman gerektiği hakkında.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 31 Ocak 2022, 00:02:58 »
Sizce en doğru medikal yöntemler nedir fin dahil her şeye açığım sizin ve sizin gibi üstadların her kelimesine güveniyorum

Estağfirullah biz sadece kendi tecrübemizi paylaşıyoruz. Mesela ben şu an sıfırdan tedaviye başlasam sadece avodart(dutasteride) kullanır bir bakardım duruma 5-6 ay

Yani kendim için bile doğrusu yok açıkçası :)

Ben direkt hard tedaviyle başladım ama önerir misin desen önermem maddi manevi yorucu oluyor ha sahip olduğum saçı düşünürsem de iyi ki böyle yapmışım diyorum. Karışık bir durum yani…

Benim AGA ile ilgili yeni bir tedavi bulunana kadar özellikle 30 yaş üstüne tavsiyem dht baskılayan fin&dut tarzı kimyasallar kullanmak olacak tabi burada tercih sorumluluk senin.

İnşallah kökleri dht ye karşı duyarsızlaştıracak bir tedavi bulunur da ona yöneliriz ama eldeki mevcut tedavi bu.
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #10 : 31 Ocak 2022, 00:04:27 »
Estağfirullah biz sadece kendi tecrübemize paylaşıyoruz. Mesela ben şu an sıfırdan tedaviye başlasam sadece avodart(dutasteride) kullanır bir bakardım duruma 5-6.

Yani kendim için bile doğrusu yok açıkçası :)

Ben direkt hard tedaviyle başladım ama önerir misin desen önermem maddi manevi yorucu oluyor ha sahip olduğum saçı düşünürsem de iyi ki böyle yapmışım diyorum. Karışık bir durum yani…

Benim AGA ile ilgili yeni bir tedavi bulunana kadar özellikle 30 yaş üstüne tavsiyem dht baskılayan fin&dut tarzı kimyasallar kullanmak olacak tabi burada tercih sorumluluk senin.

İnşallah kökleri dht ye karşı duyarsızlaştıracak bir tedavi bulunur da ona yöneliriz ama eldeki mevcut tedavi bu.

Abi çok merak ettim neden Proscar değil de Avodart kullanıyorsun? Dut ağır değil mi biraz daha?
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

KaramsarEleman

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 31 Ocak 2022, 00:06:19 »
Çok teşekkür ederim moral oluyor sözleriniz minoxil ile alakalı burada bir çok başlık gördüm okudum döngü olayları vs yıpratıcı süreçler benim de açıkçası en mesafeli olduğum takviye o ama fin ve dut ile alakalı bir çok farklı görüş var ben de risk alınmaya değer diye düşünüyorum daha önce xpeciadan farklı bir şey kullanmadım burada kullanıp ekstrem yan etki gören kişiye de rastlamadım açıkçası

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #12 : 31 Ocak 2022, 00:09:56 »
Çok teşekkür ederim moral oluyor sözleriniz minoxil ile alakalı burada bir çok başlık gördüm okudum döngü olayları vs yıpratıcı süreçler benim de açıkçası en mesafeli olduğum takviye o ama fin ve dut ile alakalı bir çok farklı görüş var ben de risk alınmaya değer diye düşünüyorum daha önce xpeciadan farklı bir şey kullanmadım burada kullanıp ekstrem yan etki gören kişiye de rastlamadım açıkçası
Ben de hiç duymadım aşırı yan etki yapan. Herkes memnun ama garip bir korku var insanlarda. Içince direkt kopuyor zannediyorlar galiba. Tövbe estağfurullah.

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 31 Ocak 2022, 00:10:31 »
Abi çok merak ettim neden Proscar değil de Avodart kullanıyorsun? Dut ağır değil mi biraz daha?

Kardeşim öncelikle dutu seçme nedenim tedavisini izlediğim doktor avodart kullanıyordu. Fin mi dut mu diye araştırırken propecia pahalı olduğu için seçmedim. proscarda da böl parçala 12 saat yarılanma süresi vb şeyleri okuyunca vazgeçtim çünkü kendimi biliyorum uğraşmam. Direkt avodarta başladım.

Dut baskılama açısından bilimsel olarak daha ağır ispatlı bir durum üstüne konuşmaya gerek yok ama kullanıcı deneyimlerinden okuduğum kadarıyla finden çok daha stabil yan etki konusunda sanki. Yani günde daha dalgalı bir süreç var dut ise dümdüz ilerliyor gibi çünkü kurutuyor kökünü androjenin :) O yüzden hala dutla devam ediyorum.
avodart&minox&xpecia

tedavim

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #14 : 31 Ocak 2022, 00:12:23 »
Kardeşim öncelikle dutu seçme nedenim tedavisini izlediğim doktor avodart kullanıyordu. Fin mi dut mu diye araştırırken propecia pahalı olduğu için seçmedim. proscarda da böl parçala 12 saat yarılanma süresi vb şeyleri okuyunca vazgeçtim çünkü kendimi biliyorum uğraşmam. Direkt avodarta başladım.

Dut baskılama açısından bilimsel olarak daha ağır ispatlı bir durum üstüne konuşmaya gerek yok ama kullanıcı deneyimlerinden okuduğum kadarıyla finden çok daha stabil yan etki konusunda sanki. Yani günde daha dalgalı bir süreç var dut ise dümdüz ilerliyor gibi çünkü kurutuyor kökünü androjenin :) O yüzden hala dutla devam ediyorum.

Abi FDA onaylı değil ama Dutasterid, ondan korkuyorum ben. Kesin en az fin kadar etki ediyordur değil mi? Proscar bitince ona geçeyim.

Facebook Twitter Instagram