Gönderen Konu: SAC KOKU ILTIHABI KESIN COZUM (folikulit)  (Okunma sayısı 1740 defa)

JessyPinkman

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
SAC KOKU ILTIHABI KESIN COZUM (folikulit)
« : 15 Şubat 2022, 04:28:58 »
 YAZI BİRAZCIK UZUN AMA OKU ÖNEMLİ BENDE İŞE YARADI VE KESİN ÇÖZÜM GİBİ DURUYOR

Beyler bende sac ekiminden alakasiz 4-5 yıl cektim bu derdi. Sac ekimi tekrar tetikledi. Roaccutane harici hic bir ilac ise yaramaz bi kere onu bilin. Ben size tabii ki roaccutane onermiycem onun bile kurtaramadigi insanlar var ama ben zamanında öyle kurtulmuştum ancak kullanmak istemeyebilirsiniz. Size verdikleri tetra gibi antibiyotikler siz ilaci kullanirken rahatlatir, bitirir ve sonra tekrarlar o yüzden hiç onlardan umut beklemeyin.

Gelelim kürümüze. Eksi sozlukte bir arkadas bu isi cozmus bende alintilayarak size yardimci olmak isterim. Bu arada bu formul ekimden hemen sonra ki yani 5-6 aylik sivilceleriniz icin degil, onlar zaten surec icerisinde cikan sivilceler. Bu kür daha cok bunu hastalik olarak yasayanlar icin. Yani ekimin olayi tamamen bittikten sonra surekli sivilce yasayanlar icin.

Kürün sahibi hakkını helal etsin ama bu laneti cekmis birisi olarak kimsenin daha fazla cekmesini istemem.

Cok uzatmadan küre geçiyorum;
Malzemeleriz:
1) sefaleksin (sef 1 gr)
2) actolind w sprey solüsyon 250 mg
3) solgar calcium magnesium plus zinc (alternatif:bigjoy marka olabilir)
4) devit 3d damla vitamin
5) kadolin şampuan
6) vichy oil control şampuan

* 250 ml actolind w spreyin içine 2 adet sefaleksin 1 gramlık hapı atıp, eriyene kadar çalkalıyoruz,
bu spreyi her gece yatmadan önce 1 defa tüm saç derisine sıkıyor ve duş almadan yatıyoruz.
spreyin kokusu çok kötü, ölü balık gibi kokuyor ama yapacak bir şey yok.
sabah kalkınca saçımızı yıkayabiliriz.
* her gün kahvaltı sonrası 1 adet calcium magnesium zinc vitamini içiyoruz.
* devit 3 vitaminden her gün 25 damla içiyoruz, mümkünse emilmesini attırmak için kaymak, tereyaği vb. yağ ürünlerinin üzerine damlatarak içelim.
* saçları bir gün kadolin, ertesi gün vichy oil control şampuanla yıkıyoruz.
yıkarken dikkat şuna edelim; önce elimize biraz şampuan döküp saçımızda ovalıyoruz ama saçlar yağlı olduğu için köpürmüyor.
1 dakika bekletip duruluyoruz, hemen ardından biraz daha şampuan dökerek iyice köpürtüyor ve bu sefer durulamadan önce az 3-4 dakika bekletiyoruz(önemli).
* sefaleksin sprey tedavisi sadece 1 hafta için uygulanıyor. 1 hafta sonunda hala iltihaplı sivilceleriniz var ise -ki olmayacaktır- 1 hafta daha kullanmaya devam edebilirsiniz.
devit damlayı şişe bitene kadar kullanıyoruz.
calcium tablet 100 adet var, ben ikinci kutuyu kullanmaya gerek duymadım.
ancak şampuanları devamlı kullanıyoruz ara vermiyoruz. banyo yapma sıklığına göre diğer şampuanların yerine bunları kullanabiliriz.

~ALINTI~

Chris1533

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: SAC KOKU ILTIHABI KESIN COZUM (folikulit)
« Yanıtla #1 : 20 Kasım 2023, 21:01:33 »
Semptomları nedir rahatsizligin

Facebook Twitter Instagram