Gönderen Konu: 9 mart 2022 SİBEL ULUSAN 4845 Graft 3437 Kanal 41 Yaş  (Okunma sayısı 15756 defa)

Erdenay

• Full Member
Selam dostlar, ilginç bir başlıkla karşınızdayım. Öncelikle aranıza hoşgeldim :) Konu içeriği biraz action dolu ama ona ragmen operasyondan çok memnunum onu baştan belirtiyim. oldukça detaylı anlatıcam ve Sadece biraz eleştirilerim olucak

41 yaşındayım ve daha önce 2 fud 1 fue olmak üzere 3 ekim gerçekleştirdim. ilki henüz 24 yaşındayken tamamen iş bilmez bir dolandırıcı doktor tarafından yapıldı. Giden bir miktar para ve psikolojim oldu. ensenin çok altından ve ufak bir yerden fud yaptığı için bu operasyonun iyi tarafı verici kısımdan çok bişey eksilmemiş oldu

2. ve 3. ekimlerim istanbul transmed'te yapıldı. 30 yaşındaydım ve Fud ekimimden sonra sıklaşma biraz oldu ama asla iyi denicek bir sıklaşma değildi. yaş 35 bu kez fue yapalım dedik ve yine transmed'e gittik. parasını fazla vererek sahibi olan Melike hanıma ekim yapılsın dedik. Burada diyebilirsiniz ki ilki kötü geçtiyse neden aynı kuruma gittin diye. Çünkü beklentileri düşük bir adamım. önceki ekimin sıklaştırması bile beni mutlu etmiş demek ki ve bu sefer fue yaparsak daha iyi olur diye düşünmüşüm. Neyse Fue'yi de yaptık ve sonuç yine bir miktar sıklık ve yine fena değil bir mutluluk :) Burada transmed ile bi kaç bilgi vermeliyim. 6 yıl önce ki son ekim için 6 bin tl ödemiştim (o zamana göre iyi paraydı) ve melike hanım yapsın istemeseydim 5bin olucaktı. Burada önemli olan Bin tl fazla ödedim ama Melike hanım ne kadar ekimde bulundu derseniz işte o kısmı yazının ilerleyen kısımlarında anlatıcağım gibi Sibel hanımın ekimini görünce anladım ki Transmed'te doktor hanım hiç katılmamış, herşeyi ekip yapmış ama ben orada duruyor diye bişey zannetmişim. Fakat yazının ilerisi için önemli bir nokta daha var o da istanbulda ki klinikler de konfor ve lüks çitası çok yükseklerde. insanı 5 yıldızlı otelde ağırlar gibi ağırlıyorlar ve gerçekten sizin o sırada ki konforunuza, mutluluğunuza, rahatınıza her isteğinize çok iyi cevap veriyorlar. Yemekler, ikramlar ve daha önemlisi en sıkıntılı olan ekim sırasında ki duruş pozisyonununuz ağrılarınız için sürekli sizi düşünerek yardımcı oluyorlar. elinize tv kumandasını veriyolarlar karşınızda tv siz takılın diyorlar. Böylece ekim nasıl geçerse geçsin inanılmaz bir misafirperverlik gördüğünüz için kurum hakkında aklınızda iyi şeyler kalıyor

Gelelim asıl konumuza :) Açıkcası artık yeni bir ekim düşünmüyodum. seyrek saçlarıma razı olmuştum ve zaten artık arkalarda kök kalmamıştır diyodum ama bi arkadaşım yine konuyu açıp beni gaza getirdi ve bi kaç aydır araştırmalarım sonucu (maddi sıkıntım da olmadığı için) Koray Erdoğana yaptırmaya karar verdim. Fakat koray Erdoğana yoladığım formdan sonra beni ekime uygun bulmamış ve yapamayacaklarını söylediler. Aklımda ikinci isimde Sibel Ulusandı ve aradım konuştum herşeyi kendisi yapması koşulu ile en üst paket olan 3000 Euroya anlaştım. Hatta aradığımda direk kendi numarası olduğunu öğrenince ve bi sekreter vs olmayınca şaşırmıştım

Neyse gün belirledik ve istanbuldan kalktık gittik. Olaylar başlıyor :)

Önceden bu forumda okuduğumda herkes Sibel hanımın sedyesinden şikayet etmişti ve (Kafa deliği olmayan sedyede) burnunun üzerinde saatlerce yatmanın zorluğunu anlatmıştı. Bende şaşırmıştım çünkü önce ki yerde dişçi koltuğu gibi bir yerde gayet rahat oturtulmuştum ve ekip arkamda çalışmışlardı. Neyse kalktık gittik, sabah saat 7:30 çok şeker bir hemşire hanım karşıladı bizi. Yer bir apartman dairesi ve içerisi istanbulda ki herhangi bir kuaförden daha kötü (Hem görsel hem siteril anlamda) açıkcası çok şaşırdık ama belli etmedik çünkü nolursa olsun doktor hanımın sonuçlarından dolayı kendisine çok güveniyordum ve amacımız saç ektirmekti. Az sonra fotoğraflar ve saçımın kazınmasından sonra başka bir hemşire hanım geldi ve biz anesteziye başlayalım doktor hanımda gelicek dedi. sedyeye bir çöp poşeti üstüne battaniye, kafa deliğine de  deliğe uygun olmayan (muhtemelen steril) bir bez koydular. ben kafayı koyup uzandım da orada bir delik yok, nefes alıcak yer yok. bi saniye böyle olmaz diyip kendim kendime bezi düzelterek delik açtım ve tamam dedim.

Bu arada 2 hemşire ve Sibel hnm. Hepsi şeker gibi insanlar. Cidden çok güleryüzlü ve hoş sohbetler.

Arkadaşlar anestezi için bir başladık. Ben hayatımda böyle bir acı duymadım. bağırıcam bağıramıyorum. iğneyi soktuktan sonra verdiği sıvı bir yakıyor. Yemin ederim kezzap atsanız aynısı olur. Abarttığımı düşünüyosunuz ama değil çünkü az sonra anlıcaksınız. iğneyi batırdıktan sonra resmen falçatayla kazımış gibi devam eden bir acı ve içeri yayılan inanılmaz bir yakım... 4.5. iğneden sonra dedim durun. bu normal değil, inanın değil. hayatımda defalarca anestezi oldum. Lokal anesteziyle burnumu çatır çatır kırdılar benim ve iğneler burun kemiğime yapıldığında bile ilk iğneden sonra hiç birşey hissetmedim ben. ki biliyosunuz daha önce 3 kere  de bu operasyonu geçirdim. Neyse Hemşire hnm yok diyor bu süreç böyle maalesef. Peki dedim yattım. öyle böyle değil titriyorum acıdan. Doktor hnm geldi tanışma sorularına cevap veremiyorum. bu süreç 20 dakika sürdü. yine dikkat ettiğim şey şu bilgi için yazıyim, Hemşire bir şıringayı 3te2 j ile başlayan bi anestezi sıvısı 3te1 de m ile başlayan serum sıvısı çekerek yapıyor (isimleri hatırlamıyorum kusura bakmayın) ve bu toplam sıvıyı 3 batırmada boca ediyor.  Neyse bu fena acılı 20 dakikadan sonra 2.5 saat kök alımı yapıldı (hemşire mikro motorla köklere vız vız bişey yapıyor, sonra Doktor hanım tek tek topluyor) Sonrasında ensenin diğer tarafı yine anestezi dedi ben sinirden stresten ağlıcam artık. Aynı 20 dakikayı bir daha yaşadım ama bu sefer panik atak gelir gibi oldu ve titreye titreye durun dedim, bu kadar anestezi yeter bu şekilde alınsın kökler. Benim o halimi gören Sibel hnm hemşireye bi kaç öneri verdi (şu serum sıvısını da ekle istersen dedi, hemşire de ekliyorum zaten dedi) ama yinede benim halimi hiç anlamadıklarını düşünüyorum. Üstelik tüm bu sinir stres yaşadığım anlarda ki en trajıkomik olay, TV'den (internetten) yüksek sesle bir türk dizisi açmaları  ve sabah 8den akşam işlemin bittiği saat 22:30a kadar dizinin arkada dönmesi. Dizi entrika dolu olduğu için sürekli gerilim müzik çalıyor, sürekli... inanın komik ama ben panik atak halindeyken bu bile modumu ekstra düşürdü. Devam edelim, işlem sırasında 2buçuk saat boyunca çene boyunda diyerek yatmanızı ve hiç kıpırdamamanızı istiyorlar. Bende eski yerden alıştığım için her an ara vericekler diye bekliyorum. Ara gelmeyince de bi 5 dakika dinlenme molası alabilirmiyim dediğimde de "5 dakika mı?" gibi şakayla karışık tepki verip bunu dedikten 15 20 dakika sonra 1-2 dakika doğrulmama izin veriyorlar.

Artık sonlara gelelim;

Kök alımı bitti ve benim tahminimin çok üstünde kök çıktı. 4845 greft. Sibel hanım tek bir greft bile fazla almak için her yeri tarıyor. inanılmaz bir disiplin ve özveri. tüm kök alım işlemini tek başına yapıyor. işlemlerinin uzun sürme sebebi bu. Başka yerlerde kafanızda 3 4 kişi çalışıyor ama Sibel hanımın da en büyük farkı bu bence. beklediğimden fazla greft çıkmasına ragmen isterseniz sakallarınızdan da alabiliriz dedi. En ufak bir işten kaçma yok ekipte ve Doktor hanımda. Benim sakallarımda yoğun ve kalın olduğu için olabilir desemde az önce ki acıları ve panik atapımı düşünerek vazgeçtim. istemedim. Ben öyle diyince anesteziyi yapan hemşire hanım çıktı ve ben derin nefes aldım. saat 14:30da yemek yedim (tost ve meyve suyu). Yanımda abim vardı ona yemek gelmedi. 1 saat sonra tatlı geldi, abime yine yok. yanımda ki kişiye herhangi bir çay, kahve, su sormak yok. Tüm bunları şunun için anlatıyorum arkadaşlar ben 3bin euro para ödedim, yaklaşık 50 bin tl :)

Devam, ekime geçtik ve bu kez üstlere anesteziyi de doktor hanım yapıcakken bir de ne göriyim hiç bir acı hissetmiyorum. sadece iğnenin girişi minik bir acı bilirsiniz ve o kdr. Dedim ki doktor hnm bu nasıl olur? dedi ki serum eklemedim denemek için dedi :)
iyi ama ben orda acılar içinde kıvranırken neden bunu hemşireye söylemediniz dedim. O da evet ilginç o kadar acı çekmeniz, bir de X hanım iğneyi sürterek yapıyor dedi ondan da olabilir dedi. Bir de doktor hanım iğneyi minnacık sokup milim milim sıvı verip sık sık iğne yaparak ilerledi. Yahu arkadaş neden o zaman bana ensemde dünyamı cehenneme çevirdiniz? :) bunların cevabı yok

Doktor hanım yine tek başına, tek tek sayarak 3500 e yakın kanal açtı. Gerçekten inanılmaz bir emek ve özveri. Çok teşekkür ederim kendisine tekrar. Devamında 3 kişi ekime başladılar ve benim isteğimle önlere ağırlık vererek ekim gerçekleştirildi. Hatta ben verteks açık olsa bile olur desem de yok oralara da biraz ekelim daha güzel olur dedi.  Sonucu bilmiyorum ama önce ki ekimlerimde asla görmediğim nakış gibi işlenmiş bir ekim yaptılar. umarım sonuçta iyi olur

İşte benim süreç böyle başladı dostlar. Bilgi vermek ve yapıcı eleştirilerde bulunmak için detaya girdim umarım sıkılmamışsınızdır.

Tekrar söylüyorum amaç saç ekimi olduğundan sadece sonuca odaklanırsak çok iyi bir işçilik çıkarttı doktor hanım. Geri kalan teferruatlar için yorumu sizlere bırakıyorum

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
Ynt: 9 mart 2022 SİBEL ULUSAN 4845 Graft 3437 Kanal 41 Yaş
« Yanıtla #1 : 14 Mart 2022, 21:03:55 »
Çok detaylı ve çok güzel yazmışsın dostum. Çok sürükleyici geldi bana.

Açıkçası nakış gibi işlemişler. Ön çizgi de güzel. Yiğidi öldür hakkını yeme demişler.

Anestezi için üzgünüm. Hemşire ablamız umarım hatasını anlamıştır da bir daha böyle bir şey yaşanmaz. Çok garibime gitti bu olay.

Yerinizde olsaydım ve para sıkıntım olmasa muhakkak bu foruma girer taramadık yer bırakmazdım dostum. Sağlık olsun. Sibel hanımın da efsane sonuçları da var.

Hayırlısı bakalım. Inşallah hayalindeki saçlara kavuşursun.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

keladam07

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 14 Mart 2022, 21:51:55 »
Hayırlı olsun görüntü gercekten suan çok güzel çok akıcı yazmissiniz bir solukta okudum. Bende daha önce ekim yaptigimda yanımda gelen kisiye dediginiz gibi yemek söylemediler 30-40 tlye bir yemek söyleseler hicbir sey eksilmez.

Anchar

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 14 Mart 2022, 22:31:42 »
geçmiş olsun ve ayrıca ekiminiz hayırlı olsun diyelim .umarım çektiğiniz çileye değer ve bu sefer saçlarınız istediğiniz gibi olur.
  • Ekim Tarihi: 05.04.2001
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 24
  • Medikal Tedavi Xpecia,minoxil

aksamci

• Hero Member
  • Kel degilim , anlim acik
« Yanıtla #4 : 14 Mart 2022, 22:36:32 »
gecmis olsun , insallah bu son ekim olurda artik bu eziyet biter :)

Erdenay

• Full Member
« Yanıtla #5 : 15 Mart 2022, 11:45:20 »
Çok detaylı ve çok güzel yazmışsın dostum. Çok sürükleyici geldi bana.

Açıkçası nakış gibi işlemişler. Ön çizgi de güzel. Yiğidi öldür hakkını yeme demişler.

Anestezi için üzgünüm. Hemşire ablamız umarım hatasını anlamıştır da bir daha böyle bir şey yaşanmaz. Çok garibime gitti bu olay.

Yerinizde olsaydım ve para sıkıntım olmasa muhakkak bu foruma girer taramadık yer bırakmazdım dostum. Sağlık olsun. Sibel hanımın da efsane sonuçları da var.

Hayırlısı bakalım. Inşallah hayalindeki saçlara kavuşursun.

Çok saol dostum. Açıkcası bu yaşananları kötülemek için değil çıkarım yapmaları için yazdım. Çünkü bu kadar başarılı bir doktor istese mükemmel bi poliklinik kurar

gecmis olsun , insallah bu son ekim olurda artik bu eziyet biter :)

çok saol. Umarım öyle olur :)

geçmiş olsun ve ayrıca ekiminiz hayırlı olsun diyelim .umarım çektiğiniz çileye değer ve bu sefer saçlarınız istediğiniz gibi olur.

Çok saol hocam. Öyle umut ediyorum bakalım

Hayırlı olsun görüntü gercekten suan çok güzel çok akıcı yazmissiniz bir solukta okudum. Bende daha önce ekim yaptigimda yanımda gelen kisiye dediginiz gibi yemek söylemediler 30-40 tlye bir yemek söyleseler hicbir sey eksilmez.

Çok saol hocam

Erdenay

• Full Member
« Yanıtla #6 : 15 Mart 2022, 15:15:28 »
6. Gün ilk yıkama sonrası. istanbulda yaşadığım için ilk yıkamayı kendim yaptım. Çok ayrıntılı anlatan 2 adet video yolladılar ve kolayca yıkadım

Vezne45

• Şahin Çelik Saç ekim sürecim
  • Jr. Member
  • **
« Yanıtla #7 : 16 Mart 2022, 23:29:21 »
Kardeşim güzel gözüküyor sonucu da iyi olur insallah ama fuhuş operasyonunda baskın yemiş gibi kapatmışsın yüzünü baya güldüm ;D ;D. Fotoğrafı kırpsana onun yerine.
  • Ekim Tarihi: 18.02.2022
  • Ekim Merkezi ismi Şahin Çelik Lifehair
  • Greft Miktarı 4300
  • Yaşınız 27
  • Medikal Tedavi Evocapil plus

Erdenay

• Full Member
« Yanıtla #8 : 17 Mart 2022, 16:31:27 »
Kardeşim güzel gözüküyor sonucu da iyi olur insallah ama fuhuş operasyonunda baskın yemiş gibi kapatmışsın yüzünü baya güldüm ;D ;D. Fotoğrafı kırpsana onun yerine.

hhahaahah bu çok iyyidi haklısın  ;D

saol dostum bu arada

NaifKelmendi

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 17 Mart 2022, 17:08:01 »
Merhaba, öncelikle ekiminiz hayırlı olsun. Umarım çok güzel sonuç elde edersiniz. Beklediğinizden iyi greft çıkmış ya inş. beklediğinizden iyi de saç çıkar :)
Benim merak ettiğim süreç içerisinde ekstra takviye kullanacak mısınız? Kullanacaksanız bu takviyeler nelerdir. Teşekkürler.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 17 Mart 2022, 18:53:20 »
Açık alan geniş bir ekime saha ihtiyaç olacaktır keşke hoca 2 bölse ekimi bu kadsr riske girmese
Bunun dışında harika bir saç ekimi yapmış sıklık ön çizgi çok güzel hayırlı olsun umarım güzel sonuç alırsın güzel temiz bir saç ekimi
Global Moderator

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 17 Mart 2022, 21:43:06 »
Maşallah 3 ekim iyi dönör varmış.Umarım sonuç istediğin gibi güzel olur.Şuan ekimin başarılı gözüküyor.Birde aranıyormuyuz dayıcım? Yüzünüzü kapatmışsınız :)
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Erdenay

• Full Member
« Yanıtla #12 : 18 Mart 2022, 01:33:50 »
Merhaba, öncelikle ekiminiz hayırlı olsun. Umarım çok güzel sonuç elde edersiniz. Beklediğinizden iyi greft çıkmış ya inş. beklediğinizden iyi de saç çıkar :)
Benim merak ettiğim süreç içerisinde ekstra takviye kullanacak mısınız? Kullanacaksanız bu takviyeler nelerdir. Teşekkürler.
Teşekkür ederim dostum. Ekimden 10 gün öncesinden itibaren 1/5 proscar ve biotin kullanmaya başladım. Başka vitamin vs sormama rağmen Sibel hnm gerek yok dedi. bu ikiliyi 1 yıl kullanmamı önerdi

Açık alan geniş bir ekime saha ihtiyaç olacaktır keşke hoca 2 bölse ekimi bu kadsr riske girmese
Bunun dışında harika bir saç ekimi yapmış sıklık ön çizgi çok güzel hayırlı olsun umarım güzel sonuç alırsın güzel temiz bir saç ekimi
Saol Admin, bu anlattığım üzere 4.cü ekimim sonuç ne olursa olsun bi dahası gelmez. ama bundan ümitliyim :)

Maşallah 3 ekim iyi dönör varmış.Umarım sonuç istediğin gibi güzel olur.Şuan ekimin başarılı gözüküyor.Birde aranıyormuyuz dayıcım? Yüzünüzü kapatmışsınız :)
Bende beklemiyodum bu kadarını maşallah diyim bende. yüz kapatma mevzusu da yara bere içinde fotomuz nette olmasın dedim hepsi bu ama komik gözükmüş farkındayım  ;D

Arsenal

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #13 : 18 Mart 2022, 12:58:13 »
Geçmiş olsun. Çok güzel bir ekim olmuş.

ImPaLa

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 18 Mart 2022, 14:12:39 »
Hayırlı olsun valla bu donörden harika saç çıkarmış hoca süper de bir ekim yapmış inşallah çok güzel olur baskan:)

Facebook Twitter Instagram