Gönderen Konu: 19 yaşında nasıl bir yol izlemeyeliyim  (Okunma sayısı 2748 defa)

muroreis

• Hero Member
19 yaşında nasıl bir yol izlemeyeliyim
« : 18 Mart 2022, 00:59:36 »
Herkese merhaba , öncelikle amacımi belirtmek isterim ki amacım kel olmamak değil kelligi 30a ertelemek ,19 yaşındayım yaklaşık bir sene önce Covid geçirdim ve sonrasında saçlarım da genel seyrelme oluştu ee tabi bu normaldi çünkü ailemde saçlı insan yok çoğu 20li yaşlarda kaybetmiş benimde dokulecegi belliydi , öncelikle belirtmek isterim ki saçlarım doğuştan ince telli ve orta gürlükteydi vertex hiçbir zaman kapalı değildi ama şuanki durumdaki gibi açıkta değildi yine de seyreklik vardı eskiden , hiç tedavi uygulamadim klasik yağ vs şeylerini bende denedim bı sonuç alamadım , iki ay xpecia kullandım günde iki tablet olmak üzere , saç kalitesinde artış ve dokulmede azalma yaşadım , kan tahlili yaptırdım ama istediğim gibi olmadı doktor ilgisizdi tam derdimi anlatacakken saç dokulmesi hastalık değildir diyip tahlil kağıdını elime verip tüm değerlerine bakilcak dendi , ferritin hariç herşeye bakildi B12 , d vitamini , total testesteron , tiroid değerleri normal çıktı , cildiye randevusu bulamadım mecbur özele gidicem haftaya sizlerinde fikrini almak istiyorum aklımda finasterid düşüncesi var bı geliyo bı gidiyo bu düşünce , minoxa gücüm yetmez maddi olarak fotoğrafları aşağıya bırakıyorum

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
Ynt: 19 yaşında nasıl bir yol izlemeyeliyim
« Yanıtla #1 : 18 Mart 2022, 01:23:05 »
Ne desem bilemedim. Vertex'te problem görünüyor. Şöyle ufaktan azar azar Finasterid'i denesen, yan etki görürsen bırakırsın? Proscar'ı 6'ya bölerek belki olabilir ama bilemedim.

Minoxidil'i boşver kardeşim giren bir daha çıkamıyor geri saç döker diye. Her ay 250 gayme değmez.

Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 18 Mart 2022, 01:31:01 »
..
« Son Düzenleme: 20 Mart 2022, 00:52:34 Gönderen: bahtsizbedevii »
Her gün 1/4 proscar 
Alpecin C1 şampuan ( her gün )

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 18 Mart 2022, 01:48:25 »
Ne desem bilemedim. Vertex'te problem görünüyor. Şöyle ufaktan azar azar Finasterid'i denesen, yan etki görürsen bırakırsın? Proscar'ı 6'ya bölerek belki olabilir ama bilemedim.

Minoxidil'i boşver kardeşim giren bir daha çıkamıyor geri saç döker diye. Her ay 250 gayme değmez.
6ya bölmüş olsam kaç mg bedel oluyo  1den azdır
Her gün 1/4 proscar 

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #4 : 18 Mart 2022, 01:56:04 »
6ya bölmüş olsam kaç mg bedel oluyo  1den azdır
0.85 mg ediyor.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 18 Mart 2022, 02:05:12 »
0.85 mg ediyor.
Finasteride ek önerin var mı reis dermaroller de düşünüyorum
Her gün 1/4 proscar 

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #6 : 18 Mart 2022, 02:09:32 »
Finasteride ek önerin var mı reis dermaroller de düşünüyorum
Dermo ben de düşünüyorum bu ara dostum. Bir de mesela uyanınca yastığa pek bakmamaya çalış, veya duşta eline falan bakma kaç tel geliyor diye.

Çünkü insan gördükçe daha çok stres yapıyor, stres de sürekli tetikliyor. Inanılmaz bir döngü oluşuyor. Tercih meselesi.

Yanına Xpecia da olabilir, her ne kadar artık güvenmesem de. Kurucusu pek iyi birisi değilmiş ben şüpheleniyorum bu ara. Sen bilirsin.

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 18 Mart 2022, 02:11:33 »
Hem finas hem xpecia ağır gelmez mi , bu arada hiç bakma alışkanlığım yok bı kuruturken bakiyom mecbur lavabo temiz kalsın diye :D yastıkta hiç saç gormuyom bı yıkarken bide kuruturken , günlük 30-40 tel goruyom öyle işte
Her gün 1/4 proscar 

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #8 : 18 Mart 2022, 02:40:34 »
Hem finas hem xpecia ağır gelmez mi , bu arada hiç bakma alışkanlığım yok bı kuruturken bakiyom mecbur lavabo temiz kalsın diye :D yastıkta hiç saç gormuyom bı yıkarken bide kuruturken , günlük 30-40 tel goruyom öyle işte
Dostum benim planım bu, evet çokta hafif değil aslında. En iyisini yapıyorsun.

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 18 Mart 2022, 18:44:38 »
Önerileri bekliyorum
Her gün 1/4 proscar 

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 20 Mart 2022, 00:52:12 »
Önerilere açığım
Her gün 1/4 proscar 

Lodbrok

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 20 Mart 2022, 13:38:19 »
aynı durumdayız bende 19 yaşındayım covid geçirdikten sonra bir anda dökülüp seyreldi saçım önerilerinizi bekliyorum finastreid kullanıcam galiba

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 20 Mart 2022, 17:47:32 »
aynı durumdayız bende 19 yaşındayım covid geçirdikten sonra bir anda dökülüp seyreldi saçım önerilerinizi bekliyorum finastreid kullanıcam galiba
Bende finas düşündüm ama şöyle bı karar aldım kendimce
Suanlik xpecia + dermaroller + masaj + topikal antiandrojen kullanıp en azından bı sene idare edip 20 yaşında oral mi geçsem diye düşündüm nasıl olur sizce abiler
Her gün 1/4 proscar 

Whatever 282

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 20 Mart 2022, 19:03:44 »
Bende finas düşündüm ama şöyle bı karar aldım kendimce
Suanlik xpecia + dermaroller + masaj + topikal antiandrojen kullanıp en azından bı sene idare edip 20 yaşında oral mi geçsem diye düşündüm nasıl olur sizce abiler
Mantıklı
Kullandıklarını:
Biotin 5000mg
Her gün 1 Dutasteride 0,5mg
Haftada 3 kez dermaroller
Günde 2 Minoksil +bemiks + bephanten+ evigen
Günde 2 defa masaj
Folik asit ve D vitamini takviyesi

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 20 Mart 2022, 20:33:49 »