Gönderen Konu: 4 Mart 2022 / Şahin Çelik / 2825 Greft  (Okunma sayısı 3168 defa)

marshmello

• Yeni üye
  • *
4 Mart 2022 / Şahin Çelik / 2825 Greft
« : 19 Mart 2022, 19:53:19 »
Herkese merhaba,

20'li yaşlara geçtiğimden beri şakaklarımda bir açılma söz konusuydu yavaş yavaş ilerledi ve 24 yaşıma geldiğimde artık saçların altından belli olmaya başladı şu an 28 yaşındayım son 2-3 senedir de hatırı sayılır derecede açıldı, ekim hep aklımın bir köşesinde vardı ama yolu yordamı nedir nelere dikkat edilir bu kadar meşakkatli bir iş olduğunu araştırdıkça öğrendim bu forum sayesinde sorularıma cevap buldum çok teşekkür ediyorum öncelikle Hintell ve vesile olan herkese. Açılmayı gören çoğu kişi ekim için erken olduğunu düşünebilir ya da medikal tedavilerle şansımı denemem gerektiğini, ama son 2 yıldır içinde bulunduğum psikoloji bir anda bu açıkların çok belli olması ve sosyal hayatıma yansıma 2 ay gibi bir sürede bu kararı vermeme sebep oldu. Araştırmalarım sonucu bana en yakın ve en güvenilir yer olduğunu düşündüğüm Şahin Çelik’ e ektirmeye karar verdim. 4 Mart günü sabah 11 gibi ekim başladı ve akşamüzeri 4 buçuk gibi sonlandı. Ekimime olumsuz etki edebilecek yapısal ve sonrası gelişen birkaç komplikasyondan bahsetmek istiyorum. İlk olarak kafa derimin biraz kalın olduğu söylendi onun dışında çok fazla kanamam oldu ekim esnasında ekim süreci için iyi bir şey değilmiş sanırım. Ekimin 3.günü yıkama yapılacaktı ama pazara denk geldiği için pazartesiye sarktı, gittiğimde ise bazı köklerde sarı sarı sivilce ya da enfeksiyon gördü Şahin bey ve onları patlatıp pansuman yaptı bu iltihabı kurutmadan yıkama yapmamalıyız dendi antibiyotiğimi değiştirdi, neyse ki 2 gün içinde iltihaplar kurudu ve 5.günü Çarşamba ilk yıkamayı gerçekleştirdik. Kafamda benim sivilce oluşur zaten genelde onlar için önce bi kurutma tedavisi uygulanmalıymış forumda okudukça fark ettim operasyon öncesi heyecanla hep iyi başlıklara odaklanmışım daha iyi araştırılmalıydım. Bu iltihaplı yerlerde bazı kayıplar olabileceği söylendi. Kabuk dökmeye kadar olan süreçten bir kaç fotoğraf göstermek istiyorum şimdi ama ondan önce Şahin bey, Ergin bey ve ekibine teşekkür ediyorum çok ilgililerdi.

İlk fotoğraf ekim öncesi
İkinci fotoğraf ekim günü
son fotoğraf ise 5.gün iltihap patlamadan önce ( diplerdeki sarı yerler iltihapmış ben hiç fark etmedim bile )

marshmello

• Yeni üye
  • *
Ynt: 4 Mart 2022 / Şahin Çelik / 2825 Greft
« Yanıtla #1 : 19 Mart 2022, 19:55:50 »
10.gün kabuk döktüm, losyonu yaklaşık 45 dakika bekletip her 10 dakikada bir oval şekilde masaj yaparak yumuşattıktan sonra şampuanla yıkadım. Kabuk dökümden sonra aşağıda paylaştığım 10.gün fotoğrafında yeşil ile işaretli olan bölge sızlamaya başladı hatta 1 gün önce başlamıştı kabuktan sonra da daha belirgin bir hissiyat oluştu orda zaman zaman yanma gibi zonklama gibi tanımlayamadığım birşey, araştırdıkça nekroza çok benzediğini farkettim, şu an 16.gündeyim altında pek çöküntü farketmedim ama oradaki hissiyat geçmedi. Kabuk döktüğüm günden beri oraya fito krem sürüyorum. Nekroz olduğunu düşünmemin sebebi ise, nekroz başlıklarındaki benzer hikayeler. İşlem sırasında o noktada bana da narkoz etkilemedi hissettim acıyı epey bi kaç kere uyuşturuldu, onun dışında çok fazla kanamam oldu ve o bölgede sık ekim epey saçlar kendi saçlarımda mevcut bunların hepsi bir araya gelince tribe soktu haliyle. Abiler kardeşler siz ne düşünüyorsunuz nekroza benziyor mu?
  • Yaşınız 28

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #2 : 19 Mart 2022, 21:00:26 »
Kardeşim hayırlı olsun ekim gayet simetrik ve güzel görünüyor.

Benim kafama da Şahin hoca kalın demişti. Hayırlısı bakalım.

Soru hakkında bir bilgim yok. Hintel abi iyi bilir.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

marshmello

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 19 Mart 2022, 21:29:07 »
Kardeşim hayırlı olsun ekim gayet simetrik ve güzel görünüyor.

Benim kafama da Şahin hoca kalın demişti. Hayırlısı bakalım.

Soru hakkında bir bilgim yok. Hintel abi iyi bilir.

Eyvallah kardeşim, senin sürecini de takip ediyorum en güzel aylara giriş yaptın inşallah sonu çok güzel olsun hepimiz için, benim çok fazla komplikasyon oluştu sağ ve sol şakaklarda ki ekim sıklığı aynı oranda değil sağ çok daha seyrek, kabuklarla beraber mi döküldü emin değilim şu konuda inşallah yorumları alayım onu da paylaşacağım fikir alacağım. Bu arada sen eskiden yakışıklıydın başlıklı konun tam olarak benim ektirmemi triggerlayan şeylerin toplamıydı güzel paylaşım.
  • Yaşınız 28

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #4 : 19 Mart 2022, 21:54:39 »

Eyvallah kardeşim, senin sürecini de takip ediyorum en güzel aylara giriş yaptın inşallah sonu çok güzel olsun hepimiz için, benim çok fazla komplikasyon oluştu sağ ve sol şakaklarda ki ekim sıklığı aynı oranda değil sağ çok daha seyrek, kabuklarla beraber mi döküldü emin değilim şu konuda inşallah yorumları alayım onu da paylaşacağım fikir alacağım. Bu arada sen eskiden yakışıklıydın başlıklı konun tam olarak benim ektirmemi triggerlayan şeylerin toplamıydı güzel paylaşım.
Teşekkür ederim hocam. Hayalinizdeki saçlara kavuşursunuz inşallah.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

marshmello

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 19 Mart 2022, 22:38:22 »
Teşekkür ederim hocam. Hayalinizdeki saçlara kavuşursunuz inşallah.
Amin hocam cümlemiz için.
  • Yaşınız 28

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 20 Mart 2022, 01:30:26 »
Hayırlımolsun saç ekiminiz saç ekimi planlamanız açık alana gçre çok güzel olmuş sıklık ve ön çizgi gayet başarışo umarım güzel sonuç alırsın
Global Moderator

marshmello

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 20 Mart 2022, 13:10:16 »
Hayırlımolsun saç ekiminiz saç ekimi planlamanız açık alana gçre çok güzel olmuş sıklık ve ön çizgi gayet başarışo umarım güzel sonuç alırsın
Teşekkürler hocam, sıklık konusunda sol şakaktan çok memnunum ama sağ tarafta sola göre büyük kayıp var ya da ekim planlaması mı yanlıştı bilemiyorum kabuk dökümü sonrası ve bugün için 2 tane fotoğraf koyacağım yorumlarsan çok sevinirim.

İlki kabuk dökümü sonrası
ikinci fotoğraf ise bugüne ait (17.gün)
  • Yaşınız 28

marshmello

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 20 Mart 2022, 13:15:18 »
Son olarak kabuk dökümü sonrası flashlı çekim =>
  • Yaşınız 28

hyperKel

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 20 Mart 2022, 13:47:58 »
Gayet iyi görünüyor dostum, o sorunlu görünen bölgede şu an gayet temiz duruyor.

marshmello

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 20 Mart 2022, 15:21:49 »
Gayet iyi görünüyor dostum, o sorunlu görünen bölgede şu an gayet temiz duruyor.
Teşekkürler, görüntü olarak şükür pek bi sorun yok gibi zaman zaman o bölgede uyuşma gibi bi hissiyat oluyor çözemedim onu, sağ taraftaki seyreklik canımı sıkıyor şu an için.
  • Yaşınız 28

marshmello

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 21 Mart 2022, 15:07:55 »
Hintell ve tecrübeli abiler kardeşler yorumlarsanız sevinirim süreci..
  • Yaşınız 28

baldman

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 21 Mart 2022, 18:38:20 »
Teşekkürler hocam, sıklık konusunda sol şakaktan çok memnunum ama sağ tarafta sola göre büyük kayıp var ya da ekim planlaması mı yanlıştı bilemiyorum kabuk dökümü sonrası ve bugün için 2 tane fotoğraf koyacağım yorumlarsan çok sevinirim.

İlki kabuk dökümü sonrası
ikinci fotoğraf ise bugüne ait (17.gün)

bahsettiğin tarafta kabuklanma çok olmuş sanırım kabuklarla beraber saçlarda geldi. bence telaş edilecek bir durum yok ,şok dökülme erken oluştu bu yüzden gibi düşün ama sonuçta kökler deri altında duruyordur.

marshmello

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 21 Mart 2022, 22:02:26 »
bahsettiğin tarafta kabuklanma çok olmuş sanırım kabuklarla beraber saçlarda geldi. bence telaş edilecek bir durum yok ,şok dökülme erken oluştu bu yüzden gibi düşün ama sonuçta kökler deri altında duruyordur.
Eyvallah hocam yorumun için inşallah öyle olmuştur, sonu güzel olsun. Son olarak aşağıya operasyon bitimi ve kabuk dökümünden seyrek olan kısım için 2 fotoğraf paylaşacağım ekilen yerler baz alındığında acaba o boş yerlere ekilmemiş mi yoksa ekilmiş ama sonraki süreçte mi dökülmüş daha sonra çıkma ihtimali var mıdır o seyreklik biraz tribe soktu beni yorumlarınızı esirgemeyin lütfen.
  • Yaşınız 28

Edgar X

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 21 Mart 2022, 23:07:45 »
o tarafta şok dökülmen erken başlamış dostum ,çoğu kişide asimetrik dökülmeler olabiliyor.

Facebook Twitter Instagram