Gönderen Konu: Şahin Çelik - LifeHair Ankara / 4100 Greft - 28 Yaş / 21.03.2022  (Okunma sayısı 11455 defa)

xero

• Yeni üye
  • *
Merhaba, öncelikle forum ile nezih bir ortamın oluşmasına öncülük etmiş, yardımda ve katkıda bulunmuş olan başta @Hintell hocam olmak üzere herkese teşekkürler. Uzun süren araştırma ve karar verme aşamasının ardından nihayet kervana ben de katılmış bulunmaktayım.

Çeşitli sebeplerden ötürü birkaç kez ertelenen saç ekimi maceram 21 Mart sabahı kendimi Şahin hocanın ellerine bırakmamla başladı. Sabah 08:15 gibi kliniğe gittim. Çok fazla vakit kaybetmeden çeşitli kontrollerin ardından donör bölgesine göre Şahin hoca çizgileri belirledi. Belirttiğine göre 4000-4200 arası bi greft ekeceğini ve görüşlerini söyledi ben direk işin ehline bıraktım her şeyi.

Saç traşı yapıldıktan sonra fotoğraflama işlemi bitince ekimin yapılacağı odaya geçtim. Ergin bey serum işlemini hallettikten sonra. Şahin hoca Basınçlı anestezi ve local ile kafamda ki hisleri bir süreliğine uykuya yatırdı :) Bu esnada hissedeceğiniz acı maksimum 4/10'tür. Sonrası zaten sadece sesleri duyar belki arada hafif bir anlık acı hissi olur o kadar.

Operasyonda donör bölgeden greft alma işlemini ve kanal açma işlemini Şahin Bey sorunsuz şekilde tamamladı. Bu esnada muhabbette ettik elbette Şahin hocayı artık forumda açılan konulardan biliyorsunuz çok fazla detaya girip konuyu uzatmak istemem :) Yanılmıyorsam 12 gibi Şahin hocanın işi bitti, akabinde 3 hanımefendi (isimlerini anımsayamıyorum affetsinler) saat 12-13:00 arası çıkarılan greftleri açılan kanallara yerleştirme işlemine başladı. 13:10 gibi öğle yemeği için ara verdik. Yaklaşık 30 dakikalık bir aranın ardından 13:40 gibi başlayan ikinci kısım 15:10 gibi bitti. Benim açımdan beklentimten çok daha iyi geçtiğini söyleyebilirim sürecin. Sonrasında Ergin bey ekim sonrası kullanılacak ilaçlar vs. olan bir çanta ve talimatların olduğu bi kılavuz ile süreci anlattı. Neler yapılması ve yapılmaması gerektiğini söyledi. 23.03.2022 için ilk yıkama işlemi randevusunu ayarladıktan teşekkür edip klinikten ayrıldım ve eve istirahate geçtim. 2 gün boyunca söylenenleri harfiyen uyguladım.

1.gün operasyon sonrası uyumak biraz garipti, 1-2 saatlik bir ağrı-zonklama gibi karışık bir acı süreci geçirdim sonra hapın etkisini göstermesiyle çekinerek seyahat yastığının da yardımıyla uyuduk çok şükür.  Unutmadan ilk 2 gün ödem sorunu yaşamamak için bol su, maden suyu vs. için ve C vitamininden uzak durun..
2. gün ilaçlar düzenli kullanıldı daha ağrısız ve stabil bir gündü.
3. gün ise kliniğe gittim ilk yıkama işlemini Ergin bey detaylı bir şekilde anlattı. Sprey nemlendirici 30-40 dk verilen şampuan ve donör bölge kremlenmesi. Tavsiyeler ve biraz muhabbet sonrası tekrar evin yolunu tuttum.
4. gün Evocapil takviyesine başladım. ve evde kendim ilk yıkamayı yine çekinerek de olsa sorunsuz bi şekilde atlattım.

Konuyu açtığım gün yani 5. gün anca fırsatını bulabildim. Şuana kadar bir sorun yok kritik süreci atlatana kadar güncel tutmaya çalışacağım konuyu. Bu esnada değerli yorumlarınızı ve görüşlerinizi eksik etmezseniz çok sevinirim.

Özet : 4100 Greft / köklerin çoğu 2'li ve 3'lü / Yağlı saç derisi ve seyrek saçlar.
Ekim öncesinde yaklaşık 6-8 ay 1/4 proscar kullandım. Ekimden 1 hafta önce bıraktım ekimin 5. günü yeniden başlıyorum.

xero

• Yeni üye
  • *
Ynt: Şahin Çelik - LifeHair Ankara / 4100 Greft / 21.03.2022
« Yanıtla #1 : 25 Mart 2022, 15:12:58 »
Donör bölge ekim planlaması
  • Ekim Tarihi: 21.03.2022
  • Ekim Merkezi ismi Lifehair Şahin Çelik
  • Greft Miktarı 4100
  • Yaşınız 28
  • Medikal Tedavi Proscar 1/4 - Evocapil+Plus

xero

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 25 Mart 2022, 15:14:15 »
Planlama aşamasından bir kaç fotoğraf daha.
  • Greft Miktarı 4100
  • Yaşınız 28

xero

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 25 Mart 2022, 15:17:00 »
Ekim sonrası fotoğraflar.
  • Greft Miktarı 4100
  • Yaşınız 28

xero

• Yeni üye
  • *
Bunlarda ilk 5 güne ait fotoğraflar. Akşam yıkama sonrası donör bölgenin ve ekili alanın son halini de paylaşacağım. Değerli yorumlarınızı, önerilerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

« Son Düzenleme: 25 Mart 2022, 20:03:12 Gönderen: xero »
  • Greft Miktarı 4100
  • Yaşınız 28

Vezne45

• Şahin Çelik Saç ekim sürecim
  • Jr. Member
  • **
Ekimin hayırlı olsun dostum gayet güzel duruyor.
  • Ekim Tarihi: 18.02.2022
  • Ekim Merkezi ismi Şahin Çelik Lifehair
  • Greft Miktarı 4300
  • Yaşınız 27
  • Medikal Tedavi Evocapil plus

Saclıolmavakti

• Hero Member
Hayırlı olmasını dilerim hocam. Benzer yaş finasterid kullanımı greft sayısı benzerliklerimiz mevcut. İnşallah güzel sonuçlar alırız.
  • Ekim Tarihi: 15.01.2022
  • Ekim Merkezi ismi Life Hair Şahin Çelik
  • Greft Miktarı 4000
  • Yaşınız 27
  • Medikal Tedavi Fin, Keçiboynuzu özü, Andız pekmezi, Nar suyu Evocapil Tablet

xero

• Yeni üye
  • *
Hayırlı olmasını dilerim hocam. Benzer yaş finasterid kullanımı greft sayısı benzerliklerimiz mevcut. İnşallah güzel sonuçlar alırız.

Teşekkürler hocam. İyi dileklerimiz baki. İnşallah. Ben de imzanızda ki pekmezi görünce pekmez takviyesine başlayacağım hangi türüne yönelsem diye bakıyordum son günlerde. Ek olarak Nar Suyu yazmışsınız ne gibi yararları var acaba.
  • Greft Miktarı 4100
  • Yaşınız 28

Desras

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Geçmiş olsun hocam inşallah istediğiniz sonuca ulaşırsınız. Bende şahin hocada sizden 1 ay once saç ekimi yaptırdım beklemekteyiz :D ekim gayet sık ve temiz duruyor. Regrow diye bir sprey verdiler mi size

xero

• Yeni üye
  • *
Geçmiş olsun hocam inşallah istediğiniz sonuca ulaşırsınız. Bende şahin hocada sizden 1 ay once saç ekimi yaptırdım beklemekteyiz :D ekim gayet sık ve temiz duruyor. Regrow diye bir sprey verdiler mi size

Teşekkür ederim hocam. Evet verildi.
  • Greft Miktarı 4100
  • Yaşınız 28

Saclıolmavakti

• Hero Member
Teşekkürler hocam. İyi dileklerimiz baki. İnşallah. Ben de imzanızda ki pekmezi görünce pekmez takviyesine başlayacağım hangi türüne yönelsem diye bakıyordum son günlerde. Ek olarak Nar Suyu yazmışsınız ne gibi yararları var acaba.

Dostum kullandığım şeylere genel olarak buradaki konulara göre seçtim. Keçiboynuzu ve nar suyunu birçok konuda gördüm. İkisi de kan akışı için olumlu takviyeler herhalde. Ek olarak sigara kullanıyorum ben onun olumsuz etkisini de azaltmak için bu tarz doğal takviyeleri eksiltmeden kullanmaya çalışıyorum. Keçiboynuzu özü diye geçiyor benim kullandığım ek olarak andız pekmezi tüketiyorum 1 kaşık onun da saç için yararlı olduğunu okumuştum.
  • Ekim Tarihi: 15.01.2022
  • Ekim Merkezi ismi Life Hair Şahin Çelik
  • Greft Miktarı 4000
  • Yaşınız 27
  • Medikal Tedavi Fin, Keçiboynuzu özü, Andız pekmezi, Nar suyu Evocapil Tablet

xero

• Yeni üye
  • *
Dün yıkama sonrasında atamamıştım. 5. gün sonunda yıkama sonrası donör ve ekilen bölge. Sizce nasıl gözüküyor. Bir de artık bundan sonra ki yıkamalarda ne kadar ileri gidebilirim artık şunu rahatlıkla yapabilirsiniz diyebileceğiniz neler var tecrübeleriniz varsa dinlemek isterim.
« Son Düzenleme: 26 Mart 2022, 17:29:52 Gönderen: xero »
  • Greft Miktarı 4100
  • Yaşınız 28

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Gayet sağlıklı ekim alanı bir sorun görünmüyor maşallah diyelim kardeşim
Yıkamalarını sabah akşam yapabilirsin kalan 5 yıkamanı günde 2 kez kabuk günü kabukları çok rahat dökersin.
Global Moderator

Eksi sözlük

• Sr. Member
Saç ekilen alan ön öizgi ekim sıklığı saç ekim sağlığı ve donör alımı çok kaliteli olmuş kardeşim umarım çok güzel sonuç alırsın.

xero

• Yeni üye
  • *
Gayet sağlıklı ekim alanı bir sorun görünmüyor maşallah diyelim kardeşim
Yıkamalarını sabah akşam yapabilirsin kalan 5 yıkamanı günde 2 kez kabuk günü kabukları çok rahat dökersin.

Hintell hocam çok teşekkür ederim yorumunuzu bekliyordum. Şahin Çelik'i ilk sizden duymuştum tavsiye etmiştiniz ne kadar haklı olduğunuzu operasyon süresince bir kez daha anladım.

Hocam bu aşamada aklıma takılan bir kaç soru var sormak isterim.
ekim alanı ayrı bir tabaka gibi hissediyorum şuan. Sert bir doku gibi ve ekilen saçları yıkama esnasında bas çek yaparken diken gibi hissedebiliyorum. Bu normal sanırım. Donör kısmı ise hala yatarken ağrılar oluyor, tabiri caizse başı yastığa rahat koyma aşamasına tahminen ne kadar var hocam :)

Birde referans alabileceğimiz bir yıkama tavsiyeleriniz var ise bu hassas dönem için tavsiyelerinizi de ilk mesaja ekler, takip edenlerin faydasına olmasını sağlarım. Teşekkür ederim.
  • Greft Miktarı 4100
  • Yaşınız 28

Facebook Twitter Instagram