Gönderen Konu: Şahin Çelik / LifeHair Ankara /Yaş 33 / 4200 Greft /25.04.2022  (Okunma sayısı 5378 defa)

Bald Eagle

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Herkese merhabalar!

Saç ekimi hususunda ve ekim merkezi seçiminde bana faydalı olduğunu düşündüğüm bu foruma kaydolarak elimden geldiğince tecrübelerimi paylaşmak ve gidişat hakkında sizlerin de yorumlarını almak için bu konuyu başlattım.

Ekim konusu birkaç yıldır aklımdaydı ve internet araştırması sırasında misafir olarak bu siteye rast geldim ve yorumlara bakarak Ankara'da Şahin hocada karar kıldım. 12 Şubat gününe randevu alıp ilk görüşmeye gittiğimde hoca saçımı inceledi, beyaz tenli ve sarışınların çoğu gibi saçlarımın zayıf olduğunu bazı greftlerin 2'li-3'lü olmasının avantaj sağlayabileceğini dile getirdi. Benden bazı kan değerleri istedi ve ilk etapta 31 Mart tarihini ekim günü olarak kararlaştırdık.

Fakat kan tahlillerini yaptırdığımda D vitamini ve folik asit değerlerinin referans değerlerin çok altında olması sebebiyle değerleri yükseltebilmek adına kendi talebimle ekim gününü 25 Nisan tarihine kaydırdık ve 3 gün önce planlanan tarihte hoca ekimi gerçekleştirdi.

Ekim için saçlar alınmaya başladıkça hoca, yaygın görülenin aksine kulak çevresindeki saçların ense bölgesindekilere kıyasla daha sağlam olduğunu fakat genel itibariyle saçlarımın zayıf olduğunu ve fire verme ihtimalimizin bulunduğunu söyledi. Toplamda 4200 greft toplamalarına rağmen zayıf saçların çokluğu sebebiyle 4000 kanal açacağını ve bazı kanallara zayıf saçlardan 2'li 3'lü şekilde yerleştireceğini belirterek uygulamayı bu şekilde gerçekleştirdi. Ekim sonrası hoca hangi ilaçları ne şekilde kullanacağımı tarif etti ve ilk yıkama için 2 gün sonrasına gelmemi söyledikten sonra klinikten ayrılarak evin yolunu tuttum.

Bugün saç ekimi gerçekleşeli 3 gün oldu, dün hoca klinikte sargıları açarak ilk yıkamayı gerçekleştirdi ve bana da yıkamayı nasıl yapacağımı öğretti. 1 hafta sonrasına saçın durumu ile ilgili fotoğraf beklediğini söyledi.

Mevcut durumda sargılar çıktıktan sonra epey rahatlamış durumdayım ve merakla süreci gözlemlemekteyim.

(***Kullandığım/kullanacağım ilaçlar ve ekim öncesi/sonrası durumla ilgili fotoğraf paylaşımlarına ilk iletinin daha fazla uzamaması için takip eden iletilerde devam edeceğim.)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Hayırlı olsun kardeşim resimleri eklersin.
Global Moderator

Bald Eagle

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Kullandığım/kullanacağım ilaçlar:

*Augmentin (5 gün), Majezik (3 gün), Aspirin (10 gün), Prednol (4 gün)

*Evocapil tablet 4. gün itibariyle 1 ve 2.kutu Sabah 1 Akşam 1, 3.kutu günde 1
(normalde sadece ilk kutu Sabah-Akşam fakat saçlarımın zayıf olması sebebiyle hoca ilk 2 kutu şeklinde değiştirdi.)

*Yıkama Paketi

Evocapil Köpük Losyon (10 gün), Evocapil Şampuan (1 ay), Thiociline Pomad ense bölgesi (3 gün)

*Regrow sprey 12.gün itibariyle Sabah 5, Akşam 5 fıs

Bald Eagle

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Hayırlı olsun kardeşim resimleri eklersin.
Çok teşekkür ederim @Hintell
Umarım araştırma yapanlara yol gösterici ve faydalı bir başlık olur.

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
Hayırlı olsun dostum.
Güzel bir sonuç çıkar inşallah.

Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Bald Eagle

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ekim Öncesi (Devamı)

Bald Eagle

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Hayırlı olsun dostum.
Güzel bir sonuç çıkar inşallah.
Çok teşekkürler @zweig amin inşallah.

Bald Eagle

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ekim Öncesi (Devamı)

Bald Eagle

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ekim Öncesi (Son) ve Ekimin Hemen Sonrası

xshot

• Jr. Member
  • **
Hayırlı olsun dostum.

Bald Eagle

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Şahin Çelik / LifeHair Ankara /Yaş 33 / 4200 Greft /25.04.2022
« Yanıtla #10 : 28 Nisan 2022, 13:43:45 »
Hayırlı olsun dostum.
Teşekkür ederim @xshot

Bald Eagle

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 28 Nisan 2022, 13:46:00 »
Ekim gününden yıkama gününe (3.gün)

Bald Eagle

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 28 Nisan 2022, 14:03:14 »
Yıkama günü ve bugün (Konuyu erkenden fazla fotoğrafa boğduysam kusura bakmayın)

ahmet turan

• Sr. Member
« Yanıtla #13 : 28 Nisan 2022, 14:21:53 »
Güzel ekim ,umarım sonbahara doğru saçlanmış olursun.
Bu arada kullandığın regrow spreyin içeriği nedir kardeşim Şahin beymi tavsiye etti.

Bald Eagle

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 28 Nisan 2022, 14:31:55 »
Güzel ekim ,umarım sonbahara doğru saçlanmış olursun.
Bu arada kullandığın regrow spreyin içeriği nedir kardeşim Şahin beymi tavsiye etti.
Teşekkür ederim, inşallah.
Regrow spreyi evet şahin bey verdi. İçeriği kutudan gördüğüm kadarıyla procapil, saw palmetto, biotin, keratin, pisum sativum, protein rosemary, aloe barbadensis.
Sanırım saçın güçlenmesi ve bakımı için takviye.

Facebook Twitter Instagram