Gönderen Konu: PRP kullanmalı mıyım?  (Okunma sayısı 502 defa)

alidemir1

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
PRP kullanmalı mıyım?
« : 21 Mart 2022, 14:25:00 »
Arkadaşlar yıllar önce ekim yaptığım saçlar şimdi dökülmeye başladı. Solgar biotin 5000 mcg kullanıyorum. Minoxidil + finasteried içeren bir karışımı kafama sürüyorum. Bu ikisi var olan saçlarımı çok güçlendirdi. Bu karşımı ve ilacı devlet hastahanesi önerdi. Şimdi aynı yerde PRP yaptırmayı düşünüyorum 400 TL e. Sizce işe yarar mı PRP? Fiyatı uygun mu? hem karışımı kullanıyorum hem ilaç içiyorum üzerine de PRP yaptırsam saçda negatif bir etki yaratır mı? PRP yi kimin yaptığının çok önemi var mı ? (Yani daha iyi bir hekim daha iyisini yapabilir mi?) Kaç ayda bir PRP yaptırmalıyım? Veya PRP yerine Mezoterapi daha iyi olur mu?

Şimdiden teşekkür ediyorum cevaplarınız için.

Hardwayforyou

• Yeni üye
  • *
Ynt: PRP kullanmalı mıyım?
« Yanıtla #1 : 21 Mart 2022, 16:21:37 »
Karisim ve vitaminden yeteri kadar fayda görduğunu dusunuyorsan prp yaptırmana gerek yok. Paranı ise yaradigini dusundugun seylere harca derim ben
  • Yaşınız 27

proscarkullanıyorum

• Full Member
« Yanıtla #2 : 21 Mart 2022, 18:44:51 »
Arkadaşlar yıllar önce ekim yaptığım saçlar şimdi dökülmeye başladı. Solgar biotin 5000 mcg kullanıyorum. Minoxidil + finasteried içeren bir karışımı kafama sürüyorum. Bu ikisi var olan saçlarımı çok güçlendirdi. Bu karşımı ve ilacı devlet hastahanesi önerdi. Şimdi aynı yerde PRP yaptırmayı düşünüyorum 400 TL e. Sizce işe yarar mı PRP? Fiyatı uygun mu? hem karışımı kullanıyorum hem ilaç içiyorum üzerine de PRP yaptırsam saçda negatif bir etki yaratır mı? PRP yi kimin yaptığının çok önemi var mı ? (Yani daha iyi bir hekim daha iyisini yapabilir mi?) Kaç ayda bir PRP yaptırmalıyım? Veya PRP yerine Mezoterapi daha iyi olur mu?

Dostum sana şunu söyleyeyim ben mezoterapi de yaptırdım prp de bir sike yaramadı ama şunu söyleyebilirim eğer tuzun kuru sağa sola para saçmaya bayılan biriysen onu da yaptır aklında kalmasın. Prp ve mezoterapi saç çıkaran bir şey değil maalesef. Genetik faktörlerden dökülen saçlara ektisi %10 falandır yani.

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 22 Mart 2022, 05:12:11 »

Hangi devlet hastanesi hangi doktor? Minoksidil finasterid karışımı önerecek kadar vizyon sahibi biriymiş.
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Korkusuz Korkak

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 22 Mart 2022, 09:37:05 »
Prp de önemli olan kan alındıktan sonra kullanılan cihazdır, eğer cihazda sorun yoksa problem olmaz ama tabi bunu siz nereden bileceksiniz. Fiyat olarak 400 TL uygun.  Prp nin saç dökülmesine bir faydası olduğunu düşünmüyorum, ekim öncesi ve sonrasında uygulanırsa ekilen köklerin tutuma ihtimalini artırabilir. Saç dökülmesi için bilinen en etkili ilaçlar finasterid ya dutasterid. Zaten fin kullanmaya başlamışsınız. Bence bu şekilde devam edin. 
  • Ekim Tarihi: 04.05.2021
  • Ekim Merkezi ismi ASMED
  • Greft Miktarı 4.541
  • Yaşınız 45
  • Medikal Tedavi Ekim gününden itibaren Finasterid. 15. aydan itibaren 3 günde bir Avodart'a başladım, iki ay sonra haftada 2'ye düşürdüm. 15. aydan itibaren ayda bir defa toplam 15 seans prp yaptırdım. Ekim 2023 den itibaren haftada 5 gün Alpecin losyon kullanıyorum.

Facebook Twitter Instagram