Gönderen Konu: Bu tarif işe yarar mı  (Okunma sayısı 976 defa)

Whatever 282

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Bu tarif işe yarar mı
« Yanıtla #1 : 25 Mart 2022, 00:16:04 »
Proscar DHT, Progesteron Testosteron baskılar. Saç derisinde baskılayacağı için sorun oluşturacağını sanmam. Teorik olarak işe yaramalı.
Kullandıklarını:
Biotin 5000mg
Her gün 1 Dutasteride 0,5mg
Haftada 3 kez dermaroller
Günde 2 Minoksil +bemiks + bephanten+ evigen
Günde 2 defa masaj
Folik asit ve D vitamini takviyesi

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 25 Mart 2022, 18:50:30 »
İşe yarar.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

optimist1388

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 25 Mart 2022, 20:48:59 »
Proscar DHT, Progesteron Testosteron baskılar. Saç derisinde baskılayacağı için sorun oluşturacağını sanmam. Teorik olarak işe yaramalı.

Bu malzemeleri eczane yaparmı yada biz yapsak etken maddeler belli ama hangi ilacı almamız gerek bunları yapmamız için ve kana karışıp finas gibi sorunlar yaratır mı denk gelmedim kullananlar yada Sonuclar mevcut mu

Whatever 282

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 25 Mart 2022, 21:49:55 »
Bu malzemeleri eczane yaparmı yada biz yapsak etken maddeler belli ama hangi ilacı almamız gerek bunları yapmamız için ve kana karışıp finas gibi sorunlar yaratır mı denk gelmedim kullananlar yada Sonuclar mevcut mu
Bu karışımı kullananlar var ancak paylaşan var mı bilmiyorum. Bunun benzeri bir karışım var. Miracle losyon. Farklı östrojen ilaçları kullanılıyor karışımda. Forumda aratırsan bazı sonuçlara ulaşırsın. Miracle diye biri başka forumda bu karışımın tarifini paylaşıyordu, adını koydu. Google'a miracle losyon yazarsan o forum çıkar muhtemelen.
Bu tarz karışımlarda kullanılan ilaçlar finasterideden çok daha ağır. Ancak topikal olarak kullanıldığından yan etki gösterme olasılığı daha düşük. Kana ne kadar karışır bilemiyorum. Google'a miracle losyon yan etki falan yaz çıkar bir şeyler
Tarifi : https://sachakkinda.com/miracle-losyon/
Kullandıklarını:
Biotin 5000mg
Günde 2 defa masaj

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 25 Mart 2022, 23:03:56 »
Miracle losyondaki ilaçlar ile benim attiklarim aynı değil ki benim attığım bı nevi topikal finas ekstra olarak progestoron var onu da eklemem belki
Her gün 1/4 proscar 
Alpecin C1 şampuan ( her gün )

optimist1388

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 25 Mart 2022, 23:25:48 »
Bu karışımı kullananlar var ancak paylaşan var mı bilmiyorum. Bunun benzeri bir karışım var. Miracle losyon. Farklı östrojen ilaçları kullanılıyor karışımda. Forumda aratırsan bazı sonuçlara ulaşırsın. Miracle diye biri başka forumda bu karışımın tarifini paylaşıyordu, adını koydu. Google'a miracle losyon yazarsan o forum çıkar muhtemelen.
Bu tarz karışımlarda kullanılan ilaçlar finasterideden çok daha ağır. Ancak topikal olarak kullanıldığından yan etki gösterme olasılığı daha düşük. Kana ne kadar karışır bilemiyorum. Google'a miracle losyon yan etki falan yaz çıkar bir şeyler
Tarifi : https://sachakkinda.com/miracle-losyon/

Miracle losyonu biliyorum kana karşıma olasılığı ve bir takım yanetkiler miraclede oldukca mevcut bu losyon bana biraz daha farklı geldi sanki biraz daha masum işin özüne de bakacak olursak yanetkilerde malesef kişiden kişiye değişiyor bu saç olayında kendimi yürüyen bantta hissediyorum koşuyorum aynı noktada buluyorum kendimi

Whatever 282

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 25 Mart 2022, 23:59:29 »
Miracle losyonu biliyorum kana karşıma olasılığı ve bir takım yanetkiler miraclede oldukca mevcut bu losyon bana biraz daha farklı geldi sanki biraz daha masum işin özüne de bakacak olursak yanetkilerde malesef kişiden kişiye değişiyor bu saç olayında kendimi yürüyen bantta hissediyorum koşuyorum aynı noktada buluyorum kendimi
Progesteron içerik olarak en az Spirolakton ve Diane kadar tehlikeli. Diane hakkında pek bilgi bulamadım. Progesteron, Spirolakton'dan molekül olarak daha küçük. Bu da daha kolay emilip kana karışacağı anlamına geliyor. Vücutta kalma süresi de daha uzun. Üçü arasında en masumu Spirolakton. Diane'nin Spiro'dan daha etkili bir ilaç olduğunu biliyorum. Topikal olacaksa spiroyu seçmek daha güvenilir. Tabii ne kadar emilir bilemiyorum. Belki de topikal olduğu için riskleri hepsinin düşüktür.  Kullanıcı deneyimlerime bakmak lazım.
Kullandıklarını:
Biotin 5000mg
Günde 2 defa masaj

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 26 Mart 2022, 01:34:17 »
Bazı araştırmaların topikal > oral olduğunu gördüm acaba ne kadar doğru , topikalin serum seviyesini daha az etkileyip saça daha fazla etki etme durumu varmış tabi hep bı araştırmalar yapılıyor araştırmalar bitmiyor doğru mudur bilemicem bı kaç yerde okumuştum
Her gün 1/4 proscar 

Whatever 282

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 26 Mart 2022, 01:41:38 »
Bazı araştırmaların topikal > oral olduğunu gördüm acaba ne kadar doğru , topikalin serum seviyesini daha az etkileyip saça daha fazla etki etme durumu varmış tabi hep bı araştırmalar yapılıyor araştırmalar bitmiyor doğru mudur bilemicem bı kaç yerde okumuştum
Genellikle oral tedaviler daha etkilidir çünkü topikal ürünün çoğu emilmez, yüzeyde kalır.
Kullandıklarını:
Biotin 5000mg
Günde 2 defa masaj

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 26 Mart 2022, 02:07:09 »
Genellikle oral tedaviler daha etkilidir çünkü topikal ürünün çoğu emilmez, yüzeyde kalır.
Anladım kral , bende hala karar verme aşamasındayim ne kullansam diye
Her gün 1/4 proscar 

Whatever 282

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 26 Mart 2022, 02:34:21 »
Anladım kral , bende hala karar verme aşamasındayim ne kullansam diye
İmzamdan da anlayacağın üzere oral antiandrojen öneririm ben. Yan etkilerden çekiniyorsun sanırım topikal Spiro deneyebilirsin. Bana göre oral tedaviler ve minoksilden sonra en etkili yöntem oral antiandrojenler. Topikal finasteride, dutasteride de olabilir. Topikalda Finasteride daha işlevsel olabilir çünkü Dutasteride'den daha küçük, emilimi kolay. Sadece yarılanma ömrü düşük. Sabah akşam 5'er fıs kullanırsan dengelersin.
Kullandıklarını:
Biotin 5000mg
Günde 2 defa masaj

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 26 Mart 2022, 14:19:33 »
İmzamdan da anlayacağın üzere oral antiandrojen öneririm ben. Yan etkilerden çekiniyorsun sanırım topikal Spiro deneyebilirsin. Bana göre oral tedaviler ve minoksilden sonra en etkili yöntem oral antiandrojenler. Topikal finasteride, dutasteride de olabilir. Topikalda Finasteride daha işlevsel olabilir çünkü Dutasteride'den daha küçük, emilimi kolay. Sadece yarılanma ömrü düşük. Sabah akşam 5'er fıs kullanırsan dengelersin.
Orala karşı değilim çünkü saç dökülmesi suanlik hayatımdaki en büyük sıkıntı diyebilirim , kimisi çok abartiyosun diyebilir ama saç yani herşeyi etkiliyor hayatın her yerinde , ama yine de 19 yaşındayım diye şimdilik oralı kenara aldım en azından 20-21e kadar topikal tedaviler ile şuanki saçı sabit tutsam yada biraz daha iyi konuma getirip o zaman oral finasa geçsem mantıklı geliyor , suanlik topikal olarak aklımda bı losyon yok tek kafama yatan topikal finas + günde 1 tablet xpecia , iki ay günde 2 tablet xpecia tecrübem oldu fayda gördüm diyebilirim en azından saçlarım daha canlı gözüküyordu ve dökülme de azalma vardı buna ek ne yapabilirim bilmiyorum
Her gün 1/4 proscar 

Whatever 282

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 26 Mart 2022, 14:32:04 »
Orala karşı değilim çünkü saç dökülmesi suanlik hayatımdaki en büyük sıkıntı diyebilirim , kimisi çok abartiyosun diyebilir ama saç yani herşeyi etkiliyor hayatın her yerinde , ama yine de 19 yaşındayım diye şimdilik oralı kenara aldım en azından 20-21e kadar topikal tedaviler ile şuanki saçı sabit tutsam yada biraz daha iyi konuma getirip o zaman oral finasa geçsem mantıklı geliyor , suanlik topikal olarak aklımda bı losyon yok tek kafama yatan topikal finas + günde 1 tablet xpecia , iki ay günde 2 tablet xpecia tecrübem oldu fayda gördüm diyebilirim en azından saçlarım daha canlı gözüküyordu ve dökülme de azalma vardı buna ek ne yapabilirim bilmiyorum
Masaj ve dermaroller eklersin yeterli olur. Söz ettiğin tedavi işe yarar bence
Kullandıklarını:
Biotin 5000mg
Günde 2 defa masaj

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 26 Mart 2022, 22:06:29 »
Masaj ve dermaroller eklersin yeterli olur. Söz ettiğin tedavi işe yarar bence
Topikal antiandrojen tedavisinde dermaroller kullanımı kana karışma oranını arttiriyo diyolar onda kararsız kaldım
Her gün 1/4 proscar 

Facebook Twitter Instagram