Gönderen Konu: Finasterid sakal bıyık döker mi ?  (Okunma sayısı 1732 defa)

kelkalmakistemeyen

• Yeni üye
  • *
Finasterid sakal bıyık döker mi ?
« : 26 Mart 2022, 12:25:59 »
Arkadaşlar 2 günde bir 5/1 oranında proscar kullanıyorum yaşım 21 ama son sıralar bıyıklarım ve sakallarım dökülmeye başladı sizce bu durum normal mi ? Son olarak fin. ve xpecia arasındaki fark tam olarak nedir xpeciaya geçmeyi düşünüyorum yardımcı olursanız sevinirim.

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
Ynt: Finasterid sakal bıyık döker mi ?
« Yanıtla #1 : 26 Mart 2022, 12:32:49 »
Genetik saç dökülmesi bir tank gibidir. Yavaş hareket eder ama etkileri kalıcıdır.

Xpecia o tanka karşı bir keleş gibidir. Bir yer tarafından onay verilmeyen bir takviyedir sadece. Ne kadar idare eder bilinmez. Bilimsel raporları yoktur.

Finasterid ise tanksavar gibidir. DHT'ye etkisi ayan beyan ortadadır. Deneyimi olan çoktur. Onaylıdır.

Bende ne sakal ne bıyık dökülmesi olmadı.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 26 Mart 2022, 13:20:09 »
Evet döker gerçekten döküyor yalnız.O yüzden sakal ve bıyıklarına besleyici şeyler sür.DHT'nin handikaplarından birisi.Vücudundaki tüyleride seyrekleştirir.Sadece kafadakiler güçleniyor.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Thescript

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 27 Mart 2022, 14:57:39 »
Harbi şaka bir yana ben dün sakalımi çektim baya baya döktü 20 tel kadar bu xpecianin ise yaradığının kanıtı deilmi?

Whatever 282

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 27 Mart 2022, 15:55:36 »
Dutasteride kullanıyorum keşke sakallarda seyrelme olsa ama olmuyor. Orta gürlükte ancak her sabah tıraş olmak öyle zoruma gidiyor ki...
Belki ben gözleyemiyorumdur çünkü DHT saç olmayan her kıl için yararlı bir hormon.  Yani seyreldiğini gözlemliyorsan haklısındır muhtemelen. Sakal seviyorsan çok seyreliyorsa minoksil sürersin sakala.
Tabii önce bekle.  Bu tarz etkiler geçici olabiliyor. Testosteron Dht yokluğunu telafi edebilir.
Kullandıklarını:
Biotin 5000mg
Her gün 1 Dutasteride 0,5mg
Haftada 3 kez dermaroller
Günde 2 Minoksil +bemiks + bephanten+ evigen
Günde 2 defa masaj
Folik asit ve D vitamini takviyesi

Seneca

• Full Member
« Yanıtla #5 : 27 Mart 2022, 17:25:21 »
Arkadaşlar 2 günde bir 5/1 oranında proscar kullanıyorum yaşım 21 ama son sıralar bıyıklarım ve sakallarım dökülmeye başladı sizce bu durum normal mi ? Son olarak fin. ve xpecia arasındaki fark tam olarak nedir xpeciaya geçmeyi düşünüyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Geniş bir kan paneline girmen gerekiyor. Sakal ve bıyık kaybı olması vücudunun aldığın ilaçtan, tahmin edilenden daha çok etkilendiğinin bir göstergesi.

DHT'nin sakal, bıyık, vücuttaki diğer tüm kıllara olan etkisi biliniyor. Kadınlardaki hirsutism / suratlarındaki istenmeyen saç sakal çıkışı topikal finasteride'le önüne geçilmeye çalışılan bir hastalık, buradan anlayabilirsin vücudundaki etkisini.

Bunun yanında, E2 / Estradiol seviyen ve Progesteron seviyenin ilaçtan nasıl etkilendiğini görmek adına kesinlikle kan paneline girmen gerekiyor, erkeklerde Estradiol'un yükselmesi de saç / sakalı seyrekleştiren bir başka durum. İlaç bir bakıma seni mikro derecede de olsa "kadınlaştırıyor" yani feminize ediyor ki, amacının bu olduğunu sanmıyorum. Ha bana kalırsa Androstenedion'u da ölçtür derim ancak TR'deki lab'larda bu konuda sıkıntılar var, örneklerini Avrupa'daki partnerlerine postalıyolar ve bu fiyatı çok arttırıyor.

Değerlerine baktır. Bu değerleri alanında uzman bir endokrinologa göster. Tıp konusunda hiçbir bilgisi olmayan insanlardan forumda bilgi almaya çalışma; konu hormonlar olduğunda şakaya gelecek bir durum yok ortada.
"Ignorance is the cause of fear.” ― Lucius Annaeus Seneca

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 28 Mart 2022, 17:16:57 »
Harbi şaka bir yana ben dün sakalımi çektim baya baya döktü 20 tel kadar bu xpecianin ise yaradığının kanıtı deilmi?

Dostum bence bu durumu çok hafife alma.

Facebook Twitter Instagram