Gönderen Konu: Proscar kullanıp saçı ve cildi daha kötüleşen var mı ?  (Okunma sayısı 2977 defa)

dejavuu86

• Sr. Member
Proscar aldım ve 2 günde bir 1 mg kullanmayi düşünüyorum   ilaci kullanlarin yorumlarına bakıyordum burda ve başka sitelerde bazı kişiler ilaca basladiktan sonra saçlarının daha kötü duruma geldiğini ve inceldigini söylemişler şakaklarinin daha geriye gittiğini söylemişler ve ayrıca ciltlerinde yağlanma ve sivilcelenmeler yaptığını söylemiş bende yeni aknetrent tedavisi gördüm  2 ay geçti ve bu ilacın ters tepki yapmasından çekindim şuanda acaba bu gibi şikayetler neden oluyor 

athena

• Sr. Member
Ynt: Proscar kullanıp saçı ve cildi daha kötüleşen var mı ?
« Yanıtla #1 : 05 Nisan 2022, 19:34:08 »
dht bloklayan bir antiandrojen nasıl saçı daha fazla doküp yağlanma yapabilir? tamamen saçmalamışlar. onların dökülmeleri çok agresiftir.

dejavuu86

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 05 Nisan 2022, 19:42:54 »
dht bloklayan bir antiandrojen nasıl saçı daha fazla doküp yağlanma yapabilir? tamamen saçmalamışlar. onların dökülmeleri çok agresiftir.
evet banada  saçma geldi ama bunları yaşayanlar olmuş  kimisi ilaca başlamadan 20-30 tel dökülüyordu saçım demiş ılactan sonra 200-300 tel saçım döküldü diye yazmış herhalde zayıf saçlar gitmiş daha kalın saçlar yerine gelmesi için ama 300-400 telde insanı korkutmadı değil :)

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #3 : 05 Nisan 2022, 20:15:37 »
İlk aylarda dökülme yapar.
Shedding dönemi denir buna.
3 aya kadar sürebilir.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 05 Nisan 2022, 20:17:39 »
 soyle soyleyeyim kişi dokulmesi agresifleşince hemen ilaca basvuruo.ilaç superman değil yuzde yuz değil yuzde 40 baskılar.yani agresif dokulme yuzde 40 azalıyor onu kullanmasa yuzde 40 daha fazla dokulcekti
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

dejavuu86

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 05 Nisan 2022, 20:42:26 »
soyle soyleyeyim kişi dokulmesi agresifleşince hemen ilaca basvuruo.ilaç superman değil yuzde yuz değil yuzde 40 baskılar.yani agresif dokulme yuzde 40 azalıyor onu kullanmasa yuzde 40 daha fazla dokulcekti
peki bu ilacin cilde olumsuz bir etkisi oluyormu  akne daha çabuk yaslandirma gibi  2 günde bir kullanmayı düşünüyorum  ne derece yan etki yaşarım bilemiyorum ve ne kadar saçıma etkisi olur Onuda bir kutu bittikten sonra gorucez incelen saclar kalinlassin yeter zaten

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 05 Nisan 2022, 21:31:17 »
 yuzde yağlanma yapar.dhtyi gunluk baskılamak gerek günlük kullanım ideal olandır
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Zahnarzt

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 05 Nisan 2022, 22:11:37 »
Kullandığımız herhangi bir ilaç için; ilaç potensi söz konusu. Hiçbir ilaç bıçak gibi hiçbir şeyi kesmez. Etkisi için bir süreç gerekmekte.
Ekim sonrası saçlar korunmalı😔

dejavuu86

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 06 Nisan 2022, 16:30:06 »
Kullandığımız herhangi bir ilaç için; ilaç potensi söz konusu. Hiçbir ilaç bıçak gibi hiçbir şeyi kesmez. Etkisi için bir süreç gerekmekte.
evet doğru peki proscar ile birlikte biotin kullanmanın bir artısı var mı yoksa gereksiz bir takviye mi  olur

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 06 Nisan 2022, 20:45:04 »
Ne kötülemesi cildim resmen kendine geliyor.Bakım yapmanıza bile gerek kalmıycak nerdeyse.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 07 Nisan 2022, 00:18:21 »
  biotinde eklemenin artısı olur.2si arasındaki kalınlaştırıcılık farklıdır.finasterid ufalmanın onune gecmeye calısır biotin kalınlaştırır

Slayer91

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 09 Nisan 2022, 02:25:24 »
Ben bu gruptayım,8 aylık proscar kullanımı sonrası sağ şakak ve saç ön çizgisi daha da fazla ve ciddi seviyede açıldı zaten kullanmasam böyle 6 7 ayda bir yavaştan açılır giderdi hep yıllardır ki saçtaki genel incelmeyi düzeltmedi proscar.
  • Yaşınız 31

murattarum

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 09 Nisan 2022, 04:09:00 »
Su proscari finansi sahibleri bu kadar savunmadi arkadas ya kabul edin iste vucudun aq koyuyor bu ilac.yani direk kitabin ortasindan konusmak lazim .bu dht hormonu bir sac icinmi var baska gorevleri yokmu? Dhtyi incelesen kitap yazarsin.yani sen onu baskilayinca kisa vadeyi gectim uzun vadede unutkanlik strees konsantre olamama vs .erkeklik yan etkileri cok magazinsel  isin diger taraflarina odaklanin cukum kalkmiyorla bitmiyor bu isi.kimisi burda der makina gibi ki dht baskilayinca zor .cunki cinsel yonelimi farkli olanlarda dhtyi blokluyor.yani tabi onlar kadar agir degil ancak isin ozeti sudurki dht dokunmayin dokunturtmayin bende ekim yaptirdim milyarlar verdim belki finans olsa ekimin super olucak ama goze alamiyorum .inan cuk kalkma muabbetinden degil diger yan etkileri yuzunden .unutkanlik strees vs.isim gerigi dakik ve planli olmam lazim .
Dr.Muttalip keser saç ekimi
Saç ekimi forum
Saç ekimi sonuçları

Whatever Sc

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 09 Nisan 2022, 05:12:20 »
Ben şunu anlamıyorum.
İlacı kullanıp fayda görenler diğerleri de fayda görsün diye ilacı övüyor.
İlacı kullanıp  yan etki görenler diğerleri de görmesin diye uyarıyor.
Bunlar tamam.
İlacı kullanmayıp, kullananlara salça olanların derdi nedir?

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #14 : 09 Nisan 2022, 13:46:47 »
Ben şunu anlamıyorum.
İlacı kullanıp fayda görenler diğerleri de fayda görsün diye ilacı övüyor.
İlacı kullanıp  yan etki görenler diğerleri de görmesin diye uyarıyor.
Bunlar tamam.
İlacı kullanmayıp, kullananlara salça olanların derdi nedir?
+100
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Facebook Twitter Instagram