Gönderen Konu: Finasterid cildi erken yaşlandırıyor mu ?  (Okunma sayısı 583 defa)

dejavuu86

• Sr. Member
Finasterid cildi erken yaşlandırıyor mu ?
« : 12 Ocak 2023, 10:55:36 »
Yabancı forum sitelerine bakıyordum fin ile ilgili bazı kişiler ilacı kullandıktan sonra cilt kuruluğu ve buna bağlı olarak daha yaşlı bir cilt ve kırışıklıklar oluştuğunu yazmış hatta birisi dermatit ve egzama geliştiğini yazmış acaba böyle bir durum yaşayan oldumu bu ilaçtan dolayı

DARBELi HAYDAR

• Sr. Member
Ynt: Finasterid cildi erken yaşlandırıyor mu ?
« Yanıtla #1 : 12 Ocak 2023, 14:09:09 »
keşke kurutsa kanka  ;D

Güncel Tedavi:
Dutasterid(günde1)
Xpecia ( günde 1 )

dejavuu86

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 12 Ocak 2023, 15:50:46 »
keşke kurutsa kanka  ;D

çokta iyi bir şey değil aknetrent kullanmış biri olarak cildim şuanda karma kuru gibi bir şey kış aylarında pullanma oluyor zaman zaman bende 4 gün önce proscara başladim ama dahada kurutmasindan  çekindim ilacın  umarım böyle bir etki yapmaz cildime

anonim21

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 15 Ocak 2023, 19:34:22 »
Onu bilmiyorum ama xpecia da ginkgo biloba var bu da japon eriği olarak bilinir ve yaşlanma karşıtı bir etkisi var

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 15 Ocak 2023, 20:09:22 »
Egzama vs yapması imkansız
Kullananlarda zaten 30 40 yaş arası insanlar
E yaşlanıyoruz dostum:) onlar buna yormuş
Global Moderator

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 15 Ocak 2023, 20:18:33 »
 yağlandırır kurutmaz.40tan sonra kolajen uretimi yarıya duser.tatlı badem yağı al yuzunde masajla sur yarım saat beklet.kolajen uretimini arttırır.35 lira falan 2 ay gider.ben kullanıom cevremde gencleştin dio.biraz kgde verdim harbiden hatunların bakısları arttı.iyiki varsın tatlı badem yağı.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #6 : 15 Ocak 2023, 21:36:25 »
Finasterid içerisinde sitotoksik olanlarında hücre yenilenmesini yavaşlatabilir. Tabi karaciğer enzimlerini de etkiliyorsa cilt yaşlanmasa bile bence iyileşme hızını etkiliyor olabilir. Bu da tabi cildi fazla yağlı olmayan insanlar için bahsedilen problemleri oluşturabilir. Tabi bunlar benim tahmini görüşüm.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Facebook Twitter Instagram