Gönderen Konu: 2. EKİM İÇİN TAVSİYE  (Okunma sayısı 981 defa)

samcho34

• Jr. Member
  • **
2. EKİM İÇİN TAVSİYE
« : 23 Nisan 2022, 17:56:03 »
Merhaba değerli dostlar, forum yöneticileri. 2014 Kasım ayında 2000 greft civarı ön bölge için ekim yaptırmıştim. Tabi o zamanlar yaş 25  sakaklar vs açılmıştı. Ekim yaptırmaya karar vermiştim haliyle yıllar içinde kendi saçlarımda gidince ikinci ekime ihtiyaç duyuyorum.Aslinda ilk ekimde ki 2000 grefti de saçlarımda göremiyorum. Forumda adı geçen olmak üzere farklı merkezlerle de görüştüm.Maksimum 5 bin greft tepe, verteks hariç ekim uygun olacağını daha sonra tepeye ekim yapılabilecegini söylüyorlar da ben 2 ekim daha bu kafanin ve donörun kaldıracağını düşünmüyorum.Sizin görüşleriniz ne olur şimdiden saygılar sunuyorum..

Robert

• Hero Member
Ynt: 2. EKİM İÇİN TAVSİYE
« Yanıtla #1 : 23 Nisan 2022, 18:03:57 »
Bence tepeyi unutun şimdilik on tarafı halletmeye çalışın saçların durumu şuan iyi değil çıkış oranı yüksek bir merkez seçin forumda asmed Serkan Aygın Asuman hanım şahin çelik Medeks akl klinik Esra Serkan tetik ekimlerine bir bak istersen

murattarum

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 23 Nisan 2022, 18:05:33 »
Saclarin ince telli.cok greftli calisma olmasi lazim kapaticilik icin.sendede cok greft donorde yok.yani bence hic girme donorun cok seyreklesir.kalin telli olsaydi az greftle kapaticilik olabilirdi
Dr.Muttalip keser saç ekimi
Saç ekimi forum
Saç ekimi sonuçları

samcho34

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #3 : 23 Nisan 2022, 18:10:49 »
Saçlarım ince,cansız değil fakat çok da kalın değil tabi. Tepeyi yani lale gülüne benzettigimiz verteksi çok da önemsemiyorum açıkcasi fakat onun üstüne kadar hiç olmazsa bi kapatıcılik istiyorum. Görüştüğüm yerler inceledi maksimum 5 bin tepeye kadar homojen dağıtırız dedi.

murattarum

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 23 Nisan 2022, 18:14:45 »
Ben cansiz demedim mesela kalin telli olsa 2.500 le uzadiklarinda kapatilicik oluyor.bana dr.soylemisti ince tellilerin manuel ekimde cok faydasi var cekince greft parcalanmadan tek seferde aliyorum diye ancak cok almam lazimki kapaticilik olsun.kalin tellilerinde maneulde gelmeme yani parcalanma olasiligi var greftlerin.ancak kalintellilerde kapaticilik daha kolay oluyor tabi bu manuel icin gecerli.mikro motorda allah ne verdiyse daliyorlar zarar verdikleri greftlerde oluyor
Saç ekimi forum
Saç ekimi sonuçları

samcho34

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #5 : 23 Nisan 2022, 18:22:44 »
Ben cansiz demedim mesela kalin telli olsa 2.500 le uzadiklarinda kapatilicik oluyor.bana dr.soylemisti ince tellilerin manuel ekimde cok faydasi var cekince greft parcalanmadan tek seferde aliyorum diye ancak cok almam lazimki kapaticilik olsun.kalin tellilerinde maneulde gelmeme yani parcalanma olasiligi var greftlerin.ancak kalintellilerde kapaticilik daha kolay oluyor tabi bu manuel icin gecerli.mikro motorda allah ne verdiyse daliyorlar zarar verdikleri greftlerde oluyor

Kalın tel saça nazaran daha fazla alırlar donorden tabi sonrası çirkin durur mu o düşündürüyor. Sakal da yoğun aslında bilemiyorum. Fikrin içinde teşekkür ederim.

samcho34

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #6 : 23 Nisan 2022, 18:23:46 »
Bence tepeyi unutun şimdilik on tarafı halletmeye çalışın saçların durumu şuan iyi değil çıkış oranı yüksek bir merkez seçin forumda asmed Serkan Aygın Asuman hanım şahin çelik Medeks akl klinik Esra Serkan tetik ekimlerine bir bak istersen
Medeksle görüşmüştüm. Sen bana bırak dedi 🙂

Ercan1907

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 23 Nisan 2022, 23:59:51 »
Medeks doğru tercih bu tarz geniş açıklıklarda harika sonuçlar çıkartıyorlar
İsabetli seçim

samcho34

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #8 : 24 Nisan 2022, 00:39:32 »
Medeks doğru tercih bu tarz geniş açıklıklarda harika sonuçlar çıkartıyorlar
İsabetli seçim

Evimin dibinde hemen, teşekkür ederim fikriniz için 🙂

barbaross

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 24 Nisan 2022, 02:48:35 »
ben hep diyorum millet ekimden sonra 2 tel saçı çıkıyor hemen sonuçtan memnun oluyor diye işte bu durum hep kendi saçları ekimi desteklediği için oluyor yoksa saç ekimi böyle bir şey değil çoğu yerde 2000 ekiliyor 500 çıkıyor ama insanlar kendi saçlarının durumu desteklemesinden dolayı memnun oluyor bununda en güzel örneği şu andaki durumunuz kesinlikle 2000 çıksaydı durum şu an böyle olmazdı bu yüzden saç çıkarma oranı yüksek kliniklere çok iyi karar vermek lazım.
ülkede saç ekimi yapan kliniklerin malesef yüzde 90 ından fazlasında saç çıkarma oranı çok çok düşük.

murattarum

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 24 Nisan 2022, 02:53:58 »
Tabi normal kendi sacin onemli.ozellikle.sacin yan taraflari cok onemli onlari uzun tutup kapaticilik saglanmali.
Saç ekimi forum
Saç ekimi sonuçları

samcho34

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #11 : 24 Nisan 2022, 03:09:09 »
ben hep diyorum millet ekimden sonra 2 tel saçı çıkıyor hemen sonuçtan memnun oluyor diye işte bu durum hep kendi saçları ekimi desteklediği için oluyor yoksa saç ekimi böyle bir şey değil çoğu yerde 2000 ekiliyor 500 çıkıyor ama insanlar kendi saçlarının durumu desteklemesinden dolayı memnun oluyor bununda en güzel örneği şu andaki durumunuz kesinlikle 2000 çıksaydı durum şu an böyle olmazdı bu yüzden saç çıkarma oranı yüksek kliniklere çok iyi karar vermek lazım.
ülkede saç ekimi yapan kliniklerin malesef yüzde 90 ından fazlasında saç çıkarma oranı çok çok düşük.
Maalesef ki dediğin gibi oluyor. Ekilen greft ile cikan tutan greft sayısı bir olmuyor. Ben ekimden bir iki yil sonra falan kendi ana saçlarım da gidince " bu ne dedim 2000 dedi saysam 50 çıkmaz". Bu sebeple tutma oranı yüksek merkezler ele alınmalı ve kendi ana saçlar yas genc ise korunmalı.

halu80

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 25 Nisan 2022, 20:59:29 »
Ekime girme, protez saç tak derim. Boşuna her tarafını deldirme artık.

Ya da kısa kes ve donör izlerine smp yap.

murattarum

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 25 Nisan 2022, 21:08:23 »
Medexe kufur edebilirim.yalan soyluyor dostum gitme.isleri gucleri para.
Saç ekimi forum
Saç ekimi sonuçları

samcho34

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #14 : 25 Nisan 2022, 22:57:03 »
Ekime girme, protez saç tak derim. Boşuna her tarafını deldirme artık.

Ya da kısa kes ve donör izlerine smp yap.

Protez zahmetli kardeşim malesef hiç düşünmem sıfıra vururum o ise girmem de donör olarak sadece 2000 greftim ilk ekimde gitmişti. Burada daha kötü donörler görüyorum ekimi iyi sonuçlanmış. Tabi iz kesin kalacaktır ikinci ekimde orası gerçek.

Facebook Twitter Instagram