Gönderen Konu: Ekim için tavsiye, yaş 23  (Okunma sayısı 1362 defa)

mfnagla

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ekim için tavsiye, yaş 23
« : 07 Haziran 2018, 02:48:11 »
Merhaba arkadaslar 23 yasindayim ve kafamın arkasında kendimi bildim bileli bosluk vardı. Hep kel kalacaksın dediler ama kendimi hazırlayamadım bir türlü Son 2 yılda sac dokulmem asiri derecede arttı simdi önde de acilmalar belli olmaya basladi. Lise sonda minoxidile basladım, baslarda  faydasını gorsem de ozellıkle son yıllarda etkisini kaybettigini dusunuyorum. Hala duzenli kullanıyorum. 1 yıldır alpecin sampuan kullanıyorum ama dokulmeyi hızlandırdıgını dusunuyorum.  Cok gencim ve bu yasta sacımın dokulmesi haksızlık gibi geliyor her gün psikolojik olarak beni etkiliyor. Sac ekimi konusunda korkuyorum. Geçen yıl lviv hospitala gittiğimde bir doktor donor olarak sanslısın demisti. Sizce ekim sağlıklı bir sonuç verir mi? Fotoları atarak sizden de fikir almak istiyorum. Sizce ektirmeli miyim? Yoksa kafa yapım uyduğu için direkt saçı sıfıra vurdurmalı mıyım? Fotoğraflar flash altında minoxidil sürdükten sonra çekilmiştir.

Felix

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Ekim için tavsiye, yaş 23
« Yanıtla #1 : 07 Haziran 2018, 04:02:15 »
Kardeşim dökülmen  büyük ihtimal le devam edecek ve tepe bölgen açılacak yaşın çok genç saç ekimini  forumda genç olduğun için önermeyebilirler. Benim bildiğim kadarıyla tavsiyem,  Minoxidili bırak belliki döngüye girmiş artık bu aşamada geriye doğru gidiş oluyor malesef. Damarlar daraldığı için saç kaybının önüne geçilmiyor.yada genetik olarak  saç kaybı oluyor sizin.  Ama her halükarda Sana finasterid önerebilirim 5 yıl kullanıp saç ekimi düşünebilirsin.tabi yan etki görürsen bırakmak koşulu ile. Ben 31 gündür kullanıyorum sıkıntı yok.  Bu 5 yıllık sürede dökülen dökülür dökülmeyenler ve donör bölgen finasteridle dahada güçlenir ozaman daha sağlıklı bir ekim gerçekleştirebilirsin. Ozmana kadar  ortalama 4-5 yıl dayan kardeşim.şimdi ektirirsen dökülecek saçlarınıda hesaba katarsak ozaman 2 yılda  bir açılan yerler için tekrar ve tekrar ekim yaptırmak zorunda kalabilirsin. Daha deneyimli arkadaşlar var onlarda yorumlayacaktır. Değerlendirebilirsin.
Bilgili olmadığımız konular hakkında fikir yürütmeyelim!  Soru soralım...👍

PagaroN

• Hero Member
Ynt: Ekim için tavsiye, yaş 23
« Yanıtla #2 : 07 Haziran 2018, 09:11:26 »
Merhaba
Forumumuza hoşgeldiniz.
Ekim için bence saç dökülmenizin durağan hale gelmesini beklemeniz en mantıklısı. Minox u bırakmanızı tavsiye ederim. Sonrasında saç dökülme hızınızı görmeniz ona göre önlem almanız açısından. Biotinden faydalanabilirsiniz. Minox gibi zarar vermeyecektir.
Ekim için karar vermeniz dahilinde ödeyebileceğiniz limiti de belirtirseniz arkadaşlarımız size ekim için dr veya ekim uzmanı tavsiye edebileceklerdir.
Sitemizden ekim yapan dr lere ve ekimlerine ulaşabilirsiniz.
Ekim için kaygılarınızı anlıyoruz. Şunu da düşünmenizi tavsiye ederim. 20 li yaşlarınız tekrar geri gelmeyecek. Bu yaşlarınızı saçsız geçirmek neden?
Ekim yaptırmak istemezseniz ise hayatına saçsız bir şekilde  (saçlarını kısa kullanarak) imaj yapabilirsiniz. Kafa yapınız uygun. Spor bir görüntüde haliyle yakışacaktır.
Stres yapmayınız saçın 1 numaralı düşmanıdır bence.
Selamlar...

Facebook Twitter Instagram