Gönderen Konu: Yaş 26 Saç Ekimi İçin Tavsiye  (Okunma sayısı 355 defa)

persona32

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Yaş 26 Saç Ekimi İçin Tavsiye
« : 09 Aralık 2022, 14:01:01 »
Herkese merhabalar. 26 yaşındayım ve saç dökülmem 19 yaşında başladı başladığı süreçten itibaren minoxil finasterid vs birçok tedavi kullandım fakat yan etkilerinden sıkıldığım için hepsini bıraktım ve yaklaşık 2 yıldır hiçbir tedavi uygulamıyorum. Aşağıda fotoğrafları paylaşacağım saç durumuma bakarak bana tavsiyelerde bulunabilir misiniz? Sizce ekim için çok mu erken? Olan saçlarım da ekimden de zarar görüp sonraki süreçte dökülürse daha kötü bir görüntü oluşturur mu? Bu yüzden beklemeli miyim? Ekim yapmaya karar verirsem hangi teknikle(fue yada dhi) ve nasıl bir planlamayla ekim yapmalıyım( maximum ekim mi ya da ilerisini de düşünerek donör bölgeyi çok zorlamadan bir ekim)? Özel Batı Hastanesinde bulunan Hair of Diyarbakır saç ekim merkeziyle görüştüm 4500 civarı greft  ve 5 prp + 1 mezoterapi 12000 TL gibi bir teklif sundular. Sizce ben ne yapmalıyım :) Ha bir de donör bölgem nasıl sizce ? Fotoğrafların biçoğu flash ışığı altnda ve çok aydınlık bir ortamda çekilmiştir ve ense ve yan tarafları genelde çok kısa keserim malum ön taraflar döküldüğü için kötü bir görüntü oluşmasın diye. Şimdiden herkese teşekkürler. Tavsiyelerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum :)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Yaş 26 Saç Ekimi İçin Tavsiye
« Yanıtla #1 : 09 Aralık 2022, 14:56:53 »
dostum zaten bu saça minoxil kullandıysan hata yaptın demektir

finasterid kullanmalısın ve 2 ekim planlayıp bu çizdiğim alana kadar ilk ekimi yaptırmalısın sonra saç dökülme durumun ve ekim sonucuna göre gerikirse sıklaştırma gerekmez ise tepe bölümüne ekim yaptırırsın

kısaca su an ekim düşünüyorsan hemen başla derim
Global Moderator

persona32

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 09 Aralık 2022, 15:35:43 »

finasterid kullanmalısın ve 2 ekim planlayıp bu çizdiğim alana kadar ilk ekimi yaptırmalısın sonra saç dökülme durumun ve ekim sonucuna göre gerikirse sıklaştırma gerekmez ise tepe bölümüne ekim yaptırırsın

Minoxili en son 2 sene önce kullandım zaten muhtemelen biraktiktan sonra daha da döküldü ve suanki halini aldi saç. Son 1 yıldır dökülme durdu gibi nerdeyse çok az dökülüyor. Görüştüğüm ekim merkezi(hair of diyarbakir) bana donör bölgenin iki ekim icin çok güçlü olmadığını o yüzden tek ekimde alabilecekleri max grefti(5000 civari) alıp şuanki saclarim hiç yokmuş gibi davranacaklarini söyledi ve dhi ekim için ise uygun olmadığını söyledi. Bunlara yorumunuz nedir? 😥 Donör bölgem o kadar zayif mi ki 😥

persona32

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 09 Aralık 2022, 15:45:43 »

Siz beklemeden saç ekimi yapmamı öneriyorsunuz o halde 26 yasinda olmami ve şuanki saclarimin da dökülmeye devam edebilecegini de göz önüne alarak.?
Ayriyeten finasterid kullanmaya da artık pek sıcak bakmıyorum yan etkilerinden dolayi ve de sonuç olarak finasterid kalıcı bir çözüm sağlamıyor kullanmayi birakinca eski haline dönüyorsun. Yaşadığın yan etkiler de cabası :(

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 09 Aralık 2022, 17:41:32 »
Bekleyip beklememek sana bağlı bir durum.
Finasterid kullanmazsan kalıcı bir çözüm değildir tabiki ama
Ekilen saçların bu kendi saçlarının bile beslenemeyip döküldüğü alanda
Çıkışların iyi olması için finasterid ihtiyac var ayrıca ekim yaptırınca aralara girileceği için dökülmen ve daç incelmen artacak ekim tranvası ile o yüzdende güçlü olması gerek

Kısaca saç ekimi süresince gerekli saç ektireceksen
Ya da bekleyeceksende gerekli

Gerekli olan bir durum ama sen kullanmazsın sen bilirsin sen yarayacaksın o saçları ben değil ben doğrusunu yazarım kişilerin uygulaması kendi kararı
Global Moderator

Hardyboy

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 09 Aralık 2022, 23:22:18 »
donör bölgeniz zayıf bu yüzden greft alımını idareli yapmak lazım muhtemelen sadece seyrelmiş alanlara ve ön tarafı dolduracak şekilde 3500 greftlik bir sayı ilk ekim için yeterli olacaktır .ilk ekim diyorum çünkü finasterid kullanmasanız bile farklı önleyici tedaviler uygulamadığınız takdirde ikinci bir ekim mutlaka gerekecektir.

Facebook Twitter Instagram