Gönderen Konu: 18 yaş saç dokulmesi tavsiye  (Okunma sayısı 5961 defa)

birazgencbirazkel

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
18 yaş saç dokulmesi tavsiye
« : 13 Aralık 2017, 17:24:35 »
Forumda yeniyim çok iyi sonuç alanları gördüm benim de daha yaşım erken neden olmasın diyerekten hikayemi biraz detaylıca anlatmaya başlıyayım
Şuan 18 yaşımdayım ama ben saçıma bundan 4 sene önce lise 1 deyken çok zarar verdiğimi düşünüyorum her gün saçıma fön çeker + kalkmassa bazen sprey sıkardım bide o sıralar şehir dışında okuyordum fazla yemek yemezdim sigara filen çok kullanıyordum vitaminsel açıdan eksiklik yaptı bu yüzden galiba daha sonra kendi şehrime geldim 3 sene önce yani saçlarım o zaman zaten cansızlanmıştı ama dökülme yoktu hiç çok hafif şakaklarım açıktı oda doğuştan öyle çizgisi cansız diye saçlarımı ben 3 numaraya vurdum daha sonra çok yavaş uzadığı için 2-3 ay aralıklarla ben bu seneye kadar hep 3 numara kestirdim bide o sırada bir kız arkadaşım vardı ona çok takardım full strestim bu senenin başında kızdan ayrıldım uzatıyım saçlarıda dedim anca uzadı ama hep cansız bide bu sıralar oldu dökülmenin çoğu clear man kullanıyordum sabuna geçtim kötü yaptı head and shoulders a geçtim çok dökülme yaptı yıkarken öyle dikkat çeken dökülmem yoktu belkide çok azdı sonra eczaneden annem görmüş şu saçınıza bakıyoruz diye ticaret yapanları oraya gittim şampuan almaya saçıma baktılar saçında egzama var dedi hem o hem dökülme için 2 adet RECTİWA şampuan verdi birde krem (1 ay dökülme devam eder dedi 2 aydır dökülüyor hemde daha çok) doktora gittim (aile hekimi) vitamin eksikliği vardır diye zayıfımda demir ve d vitamini çok eksevimli kullandım ama hala olabilir emin değilim bida ölçtürücem protein eksikliğide vardı iğne verdi kullandım ama hala eksikler diye düşünüyorum

Alice66

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: 18 yaş saç dokulmesi tavsiye
« Yanıtla #1 : 13 Aralık 2017, 23:37:58 »
bu vitamin takviyelerini yap bunlar saça değil bu genç yaşta sağlığına da zarar verir özellikle protein azalmamalı bu yaşında, d vitamini vs bunlar önemli senin için evet dökülmen başlamış şu vitaminlerine devam et bakalım düzelebilir.geçmiş olsun

birazgencbirazkel

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 13 Aralık 2017, 23:52:22 »
Teşekkür ederim yorumunuz için size bir sorum olucak şimdi araştırmalarımda yeşil çay gibi doğal ürünlerinde uzun kullanımda saçı koruyormus bu gercekmi eğer öyleyse yan etkisi var mı.ilaclar gibi

Alice66

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 13 Aralık 2017, 23:58:55 »
yan etkisi yok kullanabilirsin kabak çekirdeği de aynı şekilde doğal dht bloker ama çok aman aman etkileri yok .ama sakın finasterid gibi ilaçlar kullanma bu yaşta daha gelişim çağındasın 20 li yaşlarda yaparsın bir ekim ki senin yaş genç tedavilerde çıkacak ekim teknikleri de gelişecek ilerleyen yıllarda toppik de kullanabilirsin çok sıkıntı yapıyorsan ama nasıl jöleyi yıkıyorsan onuda gece yıka toppik sende fark yaratır.

birazgencbirazkel

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 14 Aralık 2017, 10:10:37 »
Sağolun hocam şuan için bir sıkıntım yok Ekim için şunu merak ediyorum mesela 20 - 21 yaşında bir Ekim ne kadar sağlıklı olur

emeklikel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 14 Aralık 2017, 11:21:11 »
dokulmeni erken frenleyebilrisin ilerleyen yıllarda finasteride baslayıp dokulmeni azaltabilirsen tabi ilacın yan etkileir var şimdi buluşabilceğin bişi asla değil iyi bir gelece planı yapılıp ektiriebilir bu yaslarda genelde vitamin eksikliği falan varsa onu giderirler veya minoxidil verirler 1 2 damla gunde bir kere sur derler şu bu bundan 20 yıl once saçı bir tutam olup okulda okurken sen kel kalırsın denilenler var bakıom aradan o kadar zaman gecmiş saçları halen var bazıları orman asçlıyken sonra kel kalabiliyor insallah daha fazla dokulmez dengesiz beslenme stres uzuntu uyku bozukluğu şu bu varolan genetik dokulmeni hızlandırır agresifleştiri kalckasan 10 senede kel kalırsın 3  4senede beslenmene stresten uzak durmaya dikkat et vitamin ekdikliği şu bu eksik varsa onu tamamla
saçları ekmeydi dersin

birazgencbirazkel

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 14 Aralık 2017, 12:38:24 »
Bir daha vitamin tahlili yaptırayım en iyisi en yakın zamanda

legolas

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 14 Aralık 2017, 14:15:15 »
Yaşın çok genç toppikle idare et ve beslenmenede dikkat etmen lazım

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 14 Aralık 2017, 19:07:18 »
Ancak finasterid durrurur dokulmenı ama önce yaşın genç bir doktora daiıp o sekılde kullanmalısın
Global Moderator

gelirsenekime

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 14 Aralık 2017, 20:58:12 »
Hocam ben 23 yaşındayım finasterid kullanmaya başladım da çok korkuttunuz beni :S

yan etkisi yok kullanabilirsin kabak çekirdeği de aynı şekilde doğal dht bloker ama çok aman aman etkileri yok .ama sakın finasterid gibi ilaçlar kullanma bu yaşta daha gelişim çağındasın 20 li yaşlarda yaparsın bir ekim ki senin yaş genç tedavilerde çıkacak ekim teknikleri de gelişecek ilerleyen yıllarda toppik de kullanabilirsin çok sıkıntı yapıyorsan ama nasıl jöleyi yıkıyorsan onuda gece yıka toppik sende fark yaratır.

Facebook Twitter Instagram