Gönderen Konu: Proscar bunlara neden olur mu  (Okunma sayısı 736 defa)

muroreis

• Hero Member
Proscar bunlara neden olur mu
« : 28 Nisan 2022, 07:57:41 »
2 haftadır 1/4 proscar kullanıyorum , ilk haftanın sonunda herşey çok iyiydi saçlara bı canlılık gelmişti saç diplerindeki acının büyük kısmı gitmişti , şimdi ikinci haftanın sonunda saç dipleri kudurdu inanılmaz acıyo kafayı yicem a.q hacim gitti sönük bı hal aldı saç , biz dht baskilamiyor muyuz niye böyle oluyo , saç derimi parçalayasim geliyo acıdan dolayı

muroreis

• Hero Member
Ynt: Proscar bunlara neden olur mu
« Yanıtla #1 : 28 Nisan 2022, 08:01:34 »
Allah dusmanimin başına vermesin , çok canımı yakıyor saç diplerindeki acı , saçımı ufacık tarasam acıyo dipleri
Her gün 1/4 proscar 
Alpecin C1 şampuan ( her gün )

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 28 Nisan 2022, 09:49:34 »
Sizce devam etmeli miyim
Her gün 1/4 proscar 

Whatever Sc

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 28 Nisan 2022, 09:52:53 »
Acı daha önce de vardı sanırım, doğru mu?

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 28 Nisan 2022, 09:55:02 »
Acı daha önce de vardı sanırım, doğru mu?
16 yaşımdan beri saç diplerim ara ara ağrır , finasa başladım ilk hafta bu ağrılar Baya azalmıştı cidden çok rahatlamıştım şuan ikinci haftadayim ağrılar çoğaldı dipler yanıyor ağrıyor dökülme bı tık arttı
Her gün 1/4 proscar 

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #5 : 28 Nisan 2022, 10:12:57 »
Saç diplerinde yanma hissi mi var, yoksa morarma tarzında bir acı mı? Eğer morarma şeklinde ise saç nezlesi olabilirsiniz, ancak yanma şeklinde ise o genetik dökülmeden kaynaklı. Vitamin değerlerinize de baktırın, biotin de hacim için kullabilirsiniz.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 28 Nisan 2022, 10:16:46 »
Saç diplerinde yanma hissi mi var, yoksa morarma tarzında bir acı mı? Eğer morarma şeklinde ise saç nezlesi olabilirsiniz, ancak yanma şeklinde ise o genetik dökülmeden kaynaklı. Vitamin değerlerinize de baktırın, biotin de hacim için kullabilirsiniz.
Yanma ve morarma şeklinde yani iki şekilde de ağrı mevcut , saçlarımı iyi kurutuyorum aslında , vitamin değerlerime baktırdım herşey yolunda ( TSH Total testo B12 demir d vitamini ) bı eksik yok bı fazlalıkta yok Total testosteronda mesela ortalama gerekiyosa 2-10 arası olması gerekiyorsa benim 6 falan diyebilirim şuan tahlil sonuçlarını bulamadım , finas böyle bişey yapabilir mi yani dökülmeyi arttırıp saç diplerinde yanma acı falan
Her gün 1/4 proscar 

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #7 : 28 Nisan 2022, 10:24:34 »
Bazı kişilerde dökülme yapıldığı söyleniyor, bazı deneyimlerini paylaşanlardan okuduğum kadarıyla da ilk haftalarda dökülmeyi arttığı söyleniyor ama o saç yanması yıllardır bende de olan bir durum. Hatta ilginçtir bende ilk 16 yaşlarımda yaşadım bu sorunu net olarak söylemelim ki yanma hissi olan dht'un saç köklerine saldırmasından kaynaklanıyor. O yanma olan bölgeleri inceleyin minyatürleşmeler olur saçlarınızda. Bende finasterid bunu durduruyor. Kullanmasam kestiğimde bir süre sonra yeniden hafifden başlıyor. O yüzden saç dökülmemi kontrol altına alabilyorum. Hemen ilaç kestiğimde başlamıyor çünkü bir kaç ayı buluyor bu. Priorin de deneyebilirsin vitamin olarak. Ben sorun yaşadığım zaman magnezyum, kalsiyum, demir karışımı vitamin ile d3 alıyorum. Diyette olmadığım zamanlarda da biotin kullanıyorum. Sizde finasterid bu durumu arttıyorsa bu problem demektir. Ya da agresif dökülmeniz var finasterid de bu duruma çare olamıyor.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 28 Nisan 2022, 10:31:45 »
Bazı kişilerde dökülme yapıldığı söyleniyor, bazı deneyimlerini paylaşanlardan okuduğum kadarıyla da ilk haftalarda dökülmeyi arttığı söyleniyor ama o saç yanması yıllardır bende de olan bir durum. Hatta ilginçtir bende ilk 16 yaşlarımda yaşadım bu sorunu net olarak söylemelim ki yanma hissi olan dht'un saç köklerine saldırmasından kaynaklanıyor. O yanma olan bölgeleri inceleyin minyatürleşmeler olur saçlarınızda. Bende finasterid bunu durduruyor. Kullanmasam kestiğimde bir süre sonra yeniden hafifden başlıyor. O yüzden saç dökülmemi kontrol altına alabilyorum. Hemen ilaç kestiğimde başlamıyor çünkü bir kaç ayı buluyor bu. Priorin de deneyebilirsin vitamin olarak. Ben sorun yaşadığım zaman magnezyum, kalsiyum, demir karışımı vitamin ile d3 alıyorum. Diyette olmadığım zamanlarda da biotin kullanıyorum. Sizde finasterid bu durumu arttıyorsa bu problem demektir. Ya da agresif dökülmeniz var finasterid de bu duruma çare olamıyor.
Ama ilk hafta ağrıyı yanmayı kesip ikinci hafta yeniden başlaması garip değil mi , acaba mastürbasyon mu etkiledi , bu hafta ilaç yüzünden libidom hiç olmadığı kadar tavan yapti durduk yere , bende duramadim iki üç gün üst üste yapmak durumunda kaldım , nofap olayına geçip finasa devam etsem nasıl olur acaba , bı yanım dökülmeler arttığı için korkuyo ilacı kes diyor diğer yanımda kendimi sartlamis bu ilaç olmazsa saçın dökülecek diyor , Önerdiginiz takviyeyi önceden görmüştüm onu Alicam yakın zamanda
Her gün 1/4 proscar 

Whatever Sc

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 28 Nisan 2022, 11:23:38 »
Ama ilk hafta ağrıyı yanmayı kesip ikinci hafta yeniden başlaması garip değil mi , acaba mastürbasyon mu etkiledi , bu hafta ilaç yüzünden libidom hiç olmadığı kadar tavan yapti durduk yere , bende duramadim iki üç gün üst üste yapmak durumunda kaldım , nofap olayına geçip finasa devam etsem nasıl olur acaba , bı yanım dökülmeler arttığı için korkuyo ilacı kes diyor diğer yanımda kendimi sartlamis bu ilaç olmazsa saçın dökülecek diyor , Önerdiginiz takviyeyi önceden görmüştüm onu Alicam yakın zamanda
Saçında yıllardır olan bir sorunu iki haftada çözemedi diye bırakırsan ilacı yazık etmiş olursun.
Mesela bende ilk haftalarda saç dökülmesini azaltmıştı. Birkaç hafta sonra saç dökülmesi tekrar eski seyrine döndü. Bu birkaç hafta sürdü saç dökülmesi tekrar azaldı ve iki aydır çok az dökülüyor.

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 28 Nisan 2022, 11:26:06 »
Saçında yıllardır olan bir sorunu iki haftada çözemedi diye bırakırsan ilacı yazık etmiş olursun.
Mesela bende ilk haftalarda saç dökülmesini azaltmıştı. Birkaç hafta sonra saç dökülmesi tekrar eski seyrine döndü. Bu birkaç hafta sürdü saç dökülmesi tekrar azaldı ve iki aydır çok az dökülüyor.
Tek sıkıntım daha da seyrelirse korkusu gerce bı gün dökülme artıyor bı gün azalıyor bı gün yanma var bı gün yok , çok yorucu ve garip bı iş , suanlik bırakmaya niyetim yok ama korkuyo insan , sizde dönem dönem mi artiyor dökülmeler doğru mu anladım
Her gün 1/4 proscar 

Whatever Sc

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 28 Nisan 2022, 11:27:10 »
Tek sıkıntım daha da seyrelirse korkusu gerce bı gün dökülme artıyor bı gün azalıyor bı gün yanma var bı gün yok , çok yorucu ve garip bı iş , suanlik bırakmaya niyetim yok ama korkuyo insan
En az ilk iki üç ay dişini sıkman gerekiyor.

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 28 Nisan 2022, 11:32:04 »
En az ilk iki üç ay dişini sıkman gerekiyor.
Anladım teşekkürler
Her gün 1/4 proscar 

Whatever Sc

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 28 Nisan 2022, 11:36:10 »
Anladım teşekkürler
Ben bu konuda şöyle düşünüyorum. Hayatta hiçbir şey karşılıksız değil. Bazı şeylere erişmek için bir şeyleri feda etmek, risk almak gerekiyor. Saçımızı kurtarmak için başka bir alternatif var mı? Yok. Müdahale etmezsek zamanla kötüleşeceği de yüksek ihtimal. Başarıya ulaşmak istiyorsak libidoyu da ortaya koyacağız, saçın kendisini de.

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 28 Nisan 2022, 11:54:08 »
Ben bu konuda şöyle düşünüyorum. Hayatta hiçbir şey karşılıksız değil. Bazı şeylere erişmek için bir şeyleri feda etmek, risk almak gerekiyor. Saçımızı kurtarmak için başka bir alternatif var mı? Yok. Müdahale etmezsek zamanla kötüleşeceği de yüksek ihtimal. Başarıya ulaşmak istiyorsak libidoyu da ortaya koyacağız, saçın kendisini de.
Valla reis afedersin de kuş uçtuğu sürece gerisi sikimde değil , meni sivilasmasi azalması vs yada unutkanlık depresyon falan umrumda değil  asıl saçım olmazsa depresyona giricem ben , doğru diyorsun , alternatif yok minox ve finas dışında , diğer şeyler destek olarak geçiyor , zaten roller da eklicem , minoxa gücüm yetmez ona da bulaşamam şuan finas takilcaz mecbur , en azından yıllar sonra denemedim demem , belki kötü bı yan etki gorucem ama risk almak lazım hayatta ne diyeyim
Her gün 1/4 proscar 

Facebook Twitter Instagram