Gönderen Konu: Kadın tipi saç dökülmesi neden olur ?  (Okunma sayısı 183 defa)

Maybemay

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Kadın tipi saç dökülmesi neden olur ?
« : 09 Mart 2023, 00:03:47 »
İyi günler herkese. Saç dökülmesi sorunu yaşadığım için buraya yazmak istedim. Yaşım 24 ve cinsiyetim erkek. Şimdi benim saçım kafamın ortasından yanlara doğru açılmaya başladı. Şakaklarda ve vertexde erkeklerde görülen gibi bir dökülme yok bende. Birkaç yerde kadın tipi olduğu yazıyordu. Sizce nedenleri ne olabilir ? Ben de daha önce şeker hastalığı vardı. Onun için daha önce doktor kontrolünde diyet uygulamıştım ve normal seviyeye gelmişti tekrar kan verdiğimde. Bir de D vitamini eksikliğim vardı ama takviye ile yeterli olur demişti doktor. Başka hiçbir sağlık sorunum yok. Bu durumda bir cildiyeciye gitsem daha mı iyi olur ?

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
Ynt: Kadın tipi saç dökülmesi neden olur ?
« Yanıtla #1 : 09 Mart 2023, 22:54:46 »
Fotoğraf atabilirsen yorum yapabiliriz. %99 erkek tipi dökülmedir ama.
*paylaşımlarım tedavi tavsiyesi değildir (TTD)

Maybemay

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 09 Mart 2023, 23:10:52 »
Fotoğraf atabilirsen yorum yapabiliriz. %99 erkek tipi dökülmedir ama.
Bu erkek tipi değil gibi saçımı üstten flaşla çektiğimde dökülme belli oluyor, üstten böyle gözüküyor ama normalde düz şekilde çekince hiç belli olmuyor. Şakaklarda ve vertexde dökülme olmadığı için oraları çekmedim. Sizce erkek tipi midir yoksa kadın tipi mi ? Bir de ne yapmam gerekir ? Şimdiden teşekkür ederim.
« Son Düzenleme: 09 Mart 2023, 23:36:41 Gönderen: Maybemay »

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 09 Mart 2023, 23:16:36 »
kadın tipi olduğuna nereden eminsin östrojen mi ? test yaptırdın mı
Global Moderator

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 09 Mart 2023, 23:19:00 »
Bu erkek tipi değil gibi saçımı üstten flaşla çektiğimde dökülme belli oluyor, üstten böyle gözüküyor ama normalde düz şekilde çekince hiç belli olmuyor. Şakaklarda ve vertexde dökülme olmadığı için oraları çekmedim. Sizce erkek tipi midir yoksa kadın tipi mi ? Bir de ne yapmam gerekir ? Şimdiden teşekkür ederim.
Kadın tipi diye birşey yok desem abartmam dostum erkek tipi dökülme yaygın incelme şeklinde. Saçların minyatürize olarak dökülüyor anlayacağın sinsi sinsi şuan gayet iyi durumdasın ama önlem almazsan üst tarafın boşalıp temple bölgesinin açılması ihtimaller arasında. Site bir veli nimet araştırıp kendine uygun tedavi yöntemini bulabilirsin. Başlangıç olarak eczaneden konozol medikal şampuanını alabilirsin haftada 2 şeklinde kullanırsın birde ekstra olarak sinüzitin yoksa şayet kafanı soğuk suda yıkamanı öneririm.
*paylaşımlarım tedavi tavsiyesi değildir (TTD)

Maybemay

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 09 Mart 2023, 23:20:15 »
kadın tipi olduğuna nereden eminsin östrojen mi ? test yaptırdın mı

Test yaptırmadım ama fotoğraftaki gibi norwood olmadığını düşünüyorum. En kısa zamanda cildiyeciye gideceğim gibi duruyor. Gitmeden önce buraya da yazayım dedim belki daha önce yaşayan olmuştur diye.  |-onayisareti-|

Maybemay

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 09 Mart 2023, 23:22:57 »
Kadın tipi diye birşey yok desem abartmam dostum erkek tipi dökülme yaygın incelme şeklinde. Saçların minyatürize olarak dökülüyor anlayacağın sinsi sinsi şuan gayet iyi durumdasın ama önlem almazsan üst tarafın boşalıp temple bölgesinin açılması ihtimaller arasında. Site bir veli nimet araştırıp kendine uygun tedavi yöntemini bulabilirsin. Başlangıç olarak eczaneden konozol medikal şampuanını alabilirsin haftada 2 şeklinde kullanırsın birde ekstra olarak sinüzitin yoksa şayet kafanı soğuk suda yıkamanı öneririm.

Dostum öyle mi ya bilmiyordum. Teşekkür ederim. Bu söylediklerinizi deneyeceğim. Bir de diş çürüğü saçı döker mi ? Soruyu sorarken yazmamışım bunu. Bir süredir zamanım olmadığı için diş doktorunu erteliyorum. Ondansa belki bunlara gerek kalmaz.  :-\

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 10 Mart 2023, 11:06:30 »
Test yaptırmadım ama fotoğraftaki gibi norwood olmadığını düşünüyorum. En kısa zamanda cildiyeciye gideceğim gibi duruyor. Gitmeden önce buraya da yazayım dedim belki daha önce yaşayan olmuştur diye.  |-onayisareti-|

e o zaman erkek tipidökülme :)
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram