Gönderen Konu: KADIN SAÇ DÖKÜLMESİ AGA MI TE Mİ BELİRLENEMİYOR LÜTFEN YARDIM EDİN  (Okunma sayısı 334 defa)

silaghhh

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Herkese merhaba,
Bana yardımcı olabilecek fayda görebileceğim birilerinin olduğu inancıyla kendi saç dökülme hikayemi anlatmak istiyorum.19 yaşındayım yaklaşık 4-4,5 senedir saç dökülmesiyle uğraşıyorum.Başlarda çok önemsemedim ama sonra ön taraflarım beni rahatsız etmeye başladı.Ben çok sıkıntılı zorbalıklarla dolu bir ergenlik geçirdim bu yüzden sebebinin hep stres olduğunu düşündüm hala da düşünüyorum aslında.İlk fark ettiğim zamanlar prp ve mezoterapi yaptırdım.Sonra farklı farklı doktorlara gittim profesörler vs aklınıza gelebilecek ünlü çoğu doktora gittim.Hiçbiri tam anlamıyla ne sorunumu anladı ne ilgilendi.Ben artık dayanamayıp iki kere saçımı kazıdım:) kel bir kız olarak hayatıma devam etmeye karar verdim bi süre.Kel olduğum zaman saçlarım rahatsız etmediği için rahattım ama uzayınca tekrar gerçekler yüzüme çarptı.En son regenera activa(kök hücre tedavisi) yaptırdım 3-4 ay önce.Açıkçası o da pek fayda etmedi.

Başlardaki haline göre saçlarım şuan daha kötü ama 2-3 aydır önden bebek saçlarım çıkıyor yaptığım bakımlar sayesinde.Bu şekilde yaşamaktan çok yoruldum.Gençliğimin en güzel yıllarında saçlarımdan utanarak yaşamanın yükünü sürekli hissediyorum.Daha önce bir ekim merkeziyle irtibata geçtim yaşım küçük olduğu için biotin kullanmamı şuan ekimin gerekmediğini söyledi.Ben bu şekilde gerçekten yaşayamıyorum varsa tavsiyeniz son çare deneyeceğim.İlgilenip buraya kadar okuyan herkese teşekkür ederim.Arkası mavi fonlu olan fotoğraf en son hali güncel sizce gelişme var mı iyiye mi gidiyor kötüye mi fikrinizi belirtirseniz sevinirim

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: AGA MI TE Mİ BELİRLENEMİYOR LÜTFEN YARDIM EDİN
« Yanıtla #1 : 06 Şubat 2023, 01:07:37 »
selamlar öncelikle kadınlarda bu tip durum normal orta bölge ama kendini üzme boşuna
yaşında biraz daha ilerlesin ben seni bu sorun ettiğin durumdan kurtarıcam merak etme
ama şu an erken hiç bir şey için üzülme
biz buradayız  ufak biz operasyon ile doğru bir sıklaştırma doğru bir doktorla bunu çözeriz
öyle üzüleceğin bir durum da söz konusu değil kadınlarda bu durum dikkat çekmez

erkekler kadar sık saç kadında gerekmez kafana boşuna takıp kendine dert etme olur mu

şimdi aile doktoruna git kan değerlerime baktırmak istiyorum de
ücretsiz kan testi yaptır b12 d3 vitaminleri eksik ise takviye al

ve birde priorin al vitamin bunu kullan düzenli

forumuda takip etmeyi kesme uygun yaşa geldiğin zaman çözeceğiz merak etme

200 greftlik bir işlemi var

bu arada hayatınla ilgili zorbalık yazmışsın
ciddi bir sorunun olursa bize ulaş sana kimse zarar veremez biz varız  abin olarak kafana yaz bizi elimiz kolumuz uzundur.
Global Moderator

silaghhh

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Sizce ekim için neden erken yaş kaynaklı mı saç durumumdan kaynaklı mı?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
yaşın küçük ileriki zamanlarda saçın ne durumda olur bilmiyoruz o yüzden yaşın biraz ilerlesin öyle
ve kadın saçınıda herkes ekemez bunu yapabilen bir kaç doktor var o yüzden sakın birilerine kanıp hata yapma bize danışmadan
sonra olumsuz durumları kaldıramazsın eski halini mumla ararsın psikolojin bozulur
sakın okey beni dinle
Global Moderator

DieAnotherDay

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
hintel abini dinle kardeşim sakın hata yapma

silaghhh

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Yani evet herkes yaşın ilerlesin diyor ama gerçekten bu şekilde yaşamak çok zor Allah biliyor neredeyse her gece intiharı düşünüyorum psikolojik olarak bitmiş durumdayım cevaplarınız için teşekkürler

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
19 yaşında çok kolay şekilde halledilecek bir durum için bunları düşünmen kendini bu kadar üzmen çok yanlış
hata yapıyorsun hayatının tadını çıkart saçlarında göründe büyüttüğün kadar bir durum söz konusu değil haa bunu çok mu dert ediyorsun saçının rengine göre bir topik al diplerine dökerek değil parmagını ıslat topige batır elinle diplerine sür hafif hafif  seni rahatsız eden alana seni rahatlatır  uygun yaş gelene kadar
 ama bence bu kadar senin sorun ettiğin bir durum yok
Global Moderator

My Precious

• Hero Member
AGA TE karışık.
Östrojen testi yaptır.Eğer T ve Dht yüksek östrojen düşükse hormon ilaçları kullanman gerekecek.

Ali Kemal

• Sr. Member
Öncelikle diane 35 oral kontraseptif mutlaka denemek gerekir .Sonrasında spironolokton tb dr kontrolünde ve minoxil sprey bayanlarda mutlaka denenmeli.

emekli kel

• Hero Member
 saçın iyi abicim bişi yok saçında baska sorunlara piskolojik olarak takıyor olmayasın.piskolojik sıkıntı falan varsa halleder saça takmazsın.buyuk bir uzman arkadas dısarda saç konusunda falan konusma yapıcak ülkemizi temsil edicek evde yapabilceğin en iyi sey masaj dedi .ilaçlar şu bu dahil en iyisi nasicta tarakla oval hareketlerle sabah akşam 5 er dk masaj dedi.nette falan satıyorlarmış tarağı.ilk resime baktım orman gibi dedim otekilerde ışıkta bir çok genc kıza gore saçın iyi.saçlar canlı deri canlı bunlar hep avantaj .dokulmez senin saçın.vitamin falan onlara baktır değerlerde bir eksiklik olabilir.masaj dene dermoller uygula sonucu beğenmezsen evde spiro yapar kullanırsın eczaneden hap alıp yapımı basit.benimkide dazlak yapıo kafayı 2 insan saçı kadar saçı var.tedavilere olumlu cevap vercek gibi duruyor saçın.liseli genc kızların tepesi açılmış yollarda goruom.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
DHEAS-SO4 hormon testi bir yaptır istersen
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram