Gönderen Konu: Oncesi-Sonrasi Bitmis Hali- Fatih Koroglu Esteworld 2600 Greft  (Okunma sayısı 7547 defa)

kismetli

• Yeni üye
  • *
  • People always want more
Merhaba Arkadaslar, uzun zamandir forumu sadece okuyordum. buradakilere faydasi olmasi icin ben de tecrubelerimi paylasmak istedim  :) En sonunda da size bir konuda akil danisacagim. 1.5 sene once esteworld'de Fatih Koroglu'na 2600 greft ekim yaptirdim. O ekimden onceki fotolari ve sonraki fotolari koyacagim. Gordugunuz gibi ekim oncesi saclar asiri seyrekti. Ekimden sonra uzun tutunca saclar guzel duruyor ama kisa kesimde  seyrek gozukuyor. benim icin en onemli beklenti on kisimin dogal ve normal siklikta gozukmesi. arkalar seyrek de olsa uzatinca normal gozukuyor ve cogu insan sadece sizi karsidan gordugu icin on kismin onemli oldugunu dusunuyorum. Ekimden sonraki 6.ay 9.ay ve 1. sene fotolarini koyuyorum. sag sakakta sac dipleri gozukuyor ve tepede tarama yonune gore seyrek alanlar oluyor. Sizce bir dahaki ekimde donor alanimdan ne kadar greft cikar ve bunu on tarafta mi sadece kullanmali yoksa arkaya da yaymali mi? Fatih bey iyi bir doktor ama esteworldde bir suru asistan oldugu icin kime duseceginiz biraz sans isi. ve bence 2. ekimi de yapmak icin donoru cok zorlamiyorlar. Yasim da genc yani, 25. Forumdaki cogu kisi 3500'den asagi ekim yapmazken, esteworldde cogu duydugum kisi 2000-3000 arasinda ekim yapiyor. Bu arada Fatih bey bostancidaki Central Hospital hestanesinde ekimlerini yapiyormus artik, esteworldden ayrilmis nedense. Sizce nasil bir yol izliyeyim arkadaslar? bu isi son kez yapip daha da ugrasmak istemiyorum acikcasi. doktor onerilerinizi ve diger tavsiyelerinizi bekliyorum.

kismetli

• Yeni üye
  • *
Ynt: Oncesi-Sonrasi Bitmis Hali- Fatih Koroglu Esteworld 2600 Greft
« Yanıtla #1 : 16 Eylül 2017, 19:59:26 »
Onceki hali ve ekimden sonraki ilk fotolar:

kismetli

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 16 Eylül 2017, 20:03:09 »
Ekim gununden bir foto-3.ay-6.ay fotolar

kismetli

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 16 Eylül 2017, 20:06:11 »
6.ay ve 9.ay ustten fotolar:

kismetli

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 16 Eylül 2017, 20:08:43 »
9.ay ve 12.ay yandan ve karsidan fotolar:

kismetli

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 16 Eylül 2017, 20:11:01 »
Son hal tepe ve donor bolgesi:

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 16 Eylül 2017, 20:19:46 »
Ekim'inizi begendim , inçe telli olmanız doğallık konusunda fayda sağlamış.düşük miktarda Ekim yapılması fire oranını düşürüyor, başarı yüzdesini artırıyor .
Aynı ekibi seçme şansınız olabilir, bu konuda ısrarcı okursanız asistan seçebilirsiniz diye düşünüyorum .

kismetli

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 16 Eylül 2017, 21:30:59 »
Merhaba Sloocer, dogallik konusunda sukur simdiye kadar kimse anlamadi. uzun tuttugum surece insanlar hangi ilaci kullandigimi soruyor, senin sacin cok zayifti, gurlesmis vs diyorlar. sadece tepeden bakildiginda bir seyreklik var ve sakaklar hafif acik. onumde 4 aylik ise gitmeyecegim bir sure var. bu arada bu isi tamamen cozmek istiyorum. 35 yasima kadar daha sac dusunmek istemiyorum yani  :D sac cizgisi ile ilgili bir sikintim yok cunku kendimi bildim bileli bu seviyede. fatih beyle gorusmeye gidecegim, belki onla devam edebilirim yine. sence siradaki ekim sadece one mi yoksa tum kafaya mi yayilsin? bir de bu donorden(son foto) ne kadar greft cikar? ikinci ekimi yaptiranlarda ilk ekimin %70'i kadar donor cikiyormus diye duydum. dogru mudur?

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 16 Eylül 2017, 22:48:43 »
%30-%70 oyle bir oran YÖK donordeki sayı sabıt alındıkça tükeniyor.reserve 8000  dir ilk Ekim 2000 dir ikinci ekimde %300 daha alım yaparsın...
Senin donör zayıf, dikkatli ve homojen bir alım yaptırman gerek..

smrr

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 16 Eylül 2017, 23:18:50 »
Hocam 35 ime kadar ekim dusunmek istemiyorum diyorsunuz ama su anda vertex bolgenizde acilma yok dolayisiyla oraya ekim yapilmayacak 3 yil sonra vertex acilmaya baslarsa ne yapacaksiniz su anki durum gayet iyi bence bir kac yil bekleyip oyle girin ikinci ekime

thinkingme

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 16 Eylül 2017, 23:30:33 »
toppik falan idare edebildiğiniz kadar edin. biraz daha açılsın saçlarınız öyle ektirmenizi tavsiye ederim.

kismetli

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 17 Eylül 2017, 11:31:03 »
%30-%70 oyle bir oran YÖK donordeki sayı sabıt alındıkça tükeniyor.reserve 8000  dir ilk Ekim 2000 dir ikinci ekimde %300 daha alım yaparsın...
Senin donör zayıf, dikkatli ve homojen bir alım yaptırman gerek..
tesekkurler sloocer! bunlari doktora iletecegim. sahsen alinabilen max greftin alinip ekilmesini istiyorum suan. sence yaklasik kac greft ust ve on alani kapatir?

kismetli

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 17 Eylül 2017, 15:39:01 »
Hocam 35 ime kadar ekim dusunmek istemiyorum diyorsunuz ama su anda vertex bolgenizde acilma yok dolayisiyla oraya ekim yapilmayacak 3 yil sonra vertex acilmaya baslarsa ne yapacaksiniz su anki durum gayet iyi bence bir kac yil bekleyip oyle girin ikinci ekime
suan proscar kullaniyorum, onceden her gun 150-200 sac dokulurdu, simdi gunde 50 den fazla dokulmuyor. katiliyorum sana yine de dedigin gibi bir durum olma ihtimali var ama dusuncem soyle: ekilen saclar dokulmedigine gore ekimi suan yapip vertex bolgesi haric kafam rahat olsun. tek kafamdaki soru su, kac greftlik bir ekim on ve orta bolumu kapatir onu kestiremiyorum. greft basi ucret almayan hastaneler cok fazla greft cikarmiyorlar malesef.

Alice66

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 17 Eylül 2017, 15:55:37 »
ben donörünün zayıf olduğunu düşünmüyorum özellikle yanlar ve kulak üstün çok kaliteli duruyor ayrıca ana donör bölgende gayet iyi durumda yanlardan alım için manuel alan doktorları tercih etmeni öneririm..avantajın var ekilen saçlar çıkmış sende sıkıntı olmamış bünyen saç ekimine uygun buda demek oluyor ki iyi yüzdeli bir hocaya gidersen mevcut saçlarınla gayet güzel sık bir görünüm elde edebilirsin

kismetli

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #14 : 17 Eylül 2017, 17:10:34 »
toppik falan idare edebildiğiniz kadar edin. biraz daha açılsın saçlarınız öyle ektirmenizi tavsiye ederim.
6 ay kadar toppik kullandim, sahsen saclari doktugunu dusunuyorum. kafamda bir madde olmasi hissi bile rahatsiz ediyor. suan kat kat daha iyi hissediyorum. onumuzdeki senelerde calismayacagim 4 aylik uzun bir donem olur mu bilemiyorum. insanlar zaten sac ektirdigimi farketmedi, sadece bazilari gurlesmis dediler(heralde sac cizgisi yaklasik ayni kaldigi icin ve toppikten) suanki bulunan saclarima zarar vermeden 2000 greft ekilirse yeterli olacagini dusunuyorum(ilk ekimde 2600 greft cikmisti).

Facebook Twitter Instagram