Gönderen Konu: Yaşım 21 hangi ilaçları kullanmalıyım. Avodart ve Minoxil kullanıcam  (Okunma sayısı 1311 defa)

jfhwcjwkdhlmxfjjsjs

• Yeni üye
  • *
Yaşım 21 ve saçlarım bu şekilde. Şuan ki planım her gün 0.5 MG Avodart yanında Minoxil ve birtakım vitaminler ile desteklemek. Ya da bunları yapmak yerine ektirmeli miyim ? Tavsiye ve görüşlerinizi bekliyorum. Dayanamıyorum artık bu yaşta saçlarımın böyle olmasına.

Lauri

• Hero Member
Doktora göründün mü? Dermatologa?

Minoxil kullanımında risk yok. Hayat kaliteisini etkilyecek bir yanetki çok çok nadir görülür. Avodart biraz sertt ve bazı riskleri olabilen bir ilaçtır. Bunu mutlaka ürologa danışarak kullanmayı düşün.

Ekim için de erken, ayrıca saçlar da zayıf. Bu haldeyken yapacağın takviye kullanmayacağın bir ekim de seni ne kadar güldürür biraz riskli.

Bence ilk şansı tedaviye ver. Bir de avodart yerine finasterid ile başlasan daha mı uygun olur bilemedim. Gerekirse avodartı deneme yoluna gidebilirsin.

jfhwcjwkdhlmxfjjsjs

• Yeni üye
  • *

jfhwcjwkdhlmxfjjsjs

• Yeni üye
  • *
Doktora göründün mü? Dermatologa?

Minoxil kullanımında risk yok. Hayat kaliteisini etkilyecek bir yanetki çok çok nadir görülür. Avodart biraz sertt ve bazı riskleri olabilen bir ilaçtır. Bunu mutlaka ürologa danışarak kullanmayı düşün.

Ekim için de erken, ayrıca saçlar da zayıf. Bu haldeyken yapacağın takviye kullanmayacağın bir ekim de seni ne kadar güldürür biraz riskli.

Bence ilk şansı tedaviye ver. Bir de avodart yerine finasterid ile başlasan daha mı uygun olur bilemedim. Gerekirse avodartı deneme yoluna gidebilirsin.

Yok abi dermatologa görünmedim. Avodart yan etkilerini araştırdım evet riskli ve çok yan etkisi var ama yine de denemek istedim. Finasteride başarı oranı daha azmış yani kullanırım ve etki etmez diye tereddüt ediyorum o yüzden direkt avodart ile başlayıp garantiye almak istiyorum nolcaksa olsun artık bu şekilde olmasından iyidir. Dermatolaga görünmedim ama önce görünüp sonra bu ilaçlara başlamayı düşünüyorum. Sence Avodart minoxil çeşitli takviyeler ve iyi bir beslenme + spor ile ne kadar sürede ne gibi sonuçlar

Lauri

• Hero Member
Minoxili eğer hayatında ilk sefer kullanacaksan, olumlu etki görmen muhtemel. Avodart için 6-8 ay belki  1 sene lazım. Ama minoxil ilk sonuçları 3-4 ayda göstermeye başlar sanıyorum.

Avodart için ürologa görün, tahlillerini fln yaptır. Dermatologa da görün, demir vitamin vs birşeylerin eksevimlir, onlara da baktır. Örneğin demir eksikliğin falan  vardır, dünya ilaç da kullansan boşa olabilir.

Önce doktor görüşü dostum.

İyi beslenme spor ise bu işe etkisi çok azdır. Öyle yüzde 10-20 fayda etmez. Haaa bazı kişi için eder belki, adam bok gibi hayat sürüyordur dökülmesi artar azalır fln, ama sen ben gibi agresif dökülen adamlarda büyük bi umut bağlamamak gerek. Minox ve ilaç işe yarar inş.

Herşey gönlünce olsun.

jfhwcjwkdhlmxfjjsjs

• Yeni üye
  • *
Minoxili eğer hayatında ilk sefer kullanacaksan, olumlu etki görmen muhtemel. Avodart için 6-8 ay belki  1 sene lazım. Ama minoxil ilk sonuçları 3-4 ayda göstermeye başlar sanıyorum.

Avodart için ürologa görün, tahlillerini fln yaptır. Dermatologa da görün, demir vitamin vs birşeylerin eksevimlir, onlara da baktır. Örneğin demir eksikliğin falan  vardır, dünya ilaç da kullansan boşa olabilir.

Önce doktor görüşü dostum.

İyi beslenme spor ise bu işe etkisi çok azdır. Öyle yüzde 10-20 fayda etmez. Haaa bazı kişi için eder belki, adam bok gibi hayat sürüyordur dökülmesi artar azalır fln, ama sen ben gibi agresif dökülen adamlarda büyük bi umut bağlamamak gerek. Minox ve ilaç işe yarar inş.

Herşey gönlünce olsun.
Nasıl yani demir eksikliğim ya da herhangi bir vitamin eksikliğim falan varsa ilaçlar işe yaramaz mı

Slayer91

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Kardeşim Tahlilde vitamin eksiği çıkarsa ilaçlardan alacağın etki düşer,genetik çok net ama ne olur olmaz bi vermiş ol demir de önemli,avodart alırsan belli periyotlarda tahlil ver diğer organların için,bu halde saç ekimine uygun değilsin o donör o açık alanı kapatmaz medikal düşün şimdilik,tedavine minox dermapen ekle,dermapen haftada 2 dene şimdilik cildin zarar görürse düşürürsün ya da gelişme görürsen arttırırsın,minoxa gelince de doktoruna sor tahlil verirken ama kullanım kolaylığı için günde 1 kez 8 fıs/10 fıs kullananlar ve sonuç alamlar var araştır ama riskli olur mu bilmem doktor önersin,ama ben sıkılmam yaparım dersen günde 2 tabiki daha etkili,biotin 5mg ekleyebilirsin tedavine(maddi durum varsa solgar marka) bunları yaparsan saçların daha iyi olur,ama ne kadar daha iyi olur artık gerisi şans,nasip,kısmet,sıkma canını öncelikle,geçmiş olsun.
  • Yaşınız 31

jfhwcjwkdhlmxfjjsjs

• Yeni üye
  • *
Kardeşim Tahlilde vitamin eksiği çıkarsa ilaçlardan alacağın etki düşer,genetik çok net ama ne olur olmaz bi vermiş ol demir de önemli,avodart alırsan belli periyotlarda tahlil ver diğer organların için,bu halde saç ekimine uygun değilsin o donör o açık alanı kapatmaz medikal düşün şimdilik,tedavine minox dermapen ekle,dermapen haftada 2 dene şimdilik cildin zarar görürse düşürürsün ya da gelişme görürsen arttırırsın,minoxa gelince de doktoruna sor tahlil verirken ama kullanım kolaylığı için günde 1 kez 8 fıs/10 fıs kullananlar ve sonuç alamlar var araştır ama riskli olur mu bilmem doktor önersin,ama ben sıkılmam yaparım dersen günde 2 tabiki daha etkili,biotin 5mg ekleyebilirsin tedavine(maddi durum varsa solgar marka) bunları yaparsan saçların daha iyi olur,ama ne kadar daha iyi olur artık gerisi şans,nasip,kısmet,sıkma canını öncelikle,geçmiş olsun.
Abi şimdi avodart minoxil ve şampuan aylık 200-250 TL gibi bir fiyata geliyor bunları karşılayabilirim ancak biotini de alırım ancak 2 günde bir kullanabilirim yani 1 kutu biotin 3 aydan fazla gider bu şekilde etkisi olur mu acaba biotinin. Ve avodart minoxil şampuan + biotin gerçekten benim saçımda bir etki eder mi yanında tabi ki iyi bir beslenme ve spor ile desteklicem biraz fazla kilolarım da var onlardan da kurtulmuş olurum. Bu şekilde saçlarım iyi olur mu abi sence işe yarama oranı nedir çünkü avodart falan kullanıpta işe yaramayan yok gibi.

Slayer91

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Kardeşim önceki mesajımda dedim ya,gerisi şans,kader,kısmet..herkeste yaramıyor bu ilaçlar ya da büyük değişim yaratmıyor,gerilemeyi durdurmadığı bile oluyor ama verteks bölgesinde özellikle çok güçlü ilaçlar,yani belirgin oranda gelişme beklenir bunlarla senin de kaybedeceğin çok bişey yok dene,biotin illa solgar alacaksın diye bişey yok kullanıcı yorumları iyi,daha ucuz bişey al günlük 5000mc faydası olur belki..derma çok önemli onu kullan,arada masaj yap vs,kan yapıcı besinler yemeye çalış,nasip gerisi..yani benim ya da başkasının dediğine bakma,medikal tedavi kısmında başarı alan arkadaşlar var onların konularını incele,sen de konu aç gerekirse insanlar yorumlarını,tavsiyelerini iletir,3 aydan önce gelişme bekleme,geçmiş olsun
  • Yaşınız 31

titanic5

• Hero Member
Avodart yerine Fin düşünmüyor musun?

duman134

• Sr. Member
Avodat ağır hafta 1 tane al diğer günler fin düşün minoxil de bu saça kullanma daha kötü yapar
Ve bir doktora danış kullanacaksanda

jfhwcjwkdhlmxfjjsjs

• Yeni üye
  • *
Avodat ağır hafta 1 tane al diğer günler fin düşün minoxil de bu saça kullanma daha kötü yapar
Nasıl yani minoxil neden daha kötü yapsın ki

BahtsızBedevi31

• Jr. Member
  • **
abicim bu saçta daha kötü ne olabilir merak ettim açıkçası. bırakınca dökülür ya da döngüsü çok belirgin olur deseniz anlarım da. bu minox düşmanlığı nerden geliyor?

Slayer91

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
abicim bu saçta daha kötü ne olabilir merak ettim açıkçası. bırakınca dökülür ya da döngüsü çok belirgin olur deseniz anlarım da. bu minox düşmanlığı nerden geliyor?
Bende minoxun bu kadar dışlanmasına anlam veremiyorum,günde 1 kez 8 fıs/10 fıs la iyi sonuç alanlar var ve asıl saçı minox çıkarırır dht bloker değil,bu ilaçlar daha çok vertekste işe yarar ve arkadaşımızın en ciddi sorun bölgesi verteks zaten ve neyi kaybedecek zaten küçücük tüy hepsi..minox kullanmasa saç ektirmeye kalksa o verteksi kapatmaya grefti yeter mi? Kaç greft gider 5000-6000 greft? ve resimde öyle bir donör kapasitesi/kalitesi gözüküyor mu?
  • Yaşınız 31

Farques

• Ziyaretçi
Bu yaşta böyle bi dökülme gerçekten zor bi durum. Forumda buna benzer dökülmesi olan biri vardı. Dht bloker+minox+iğneleme ile güzel sonuç almıştı. Bıkmadan uygularım derseniz araştırın ama elbet bigün bıkıcaksınız.

Facebook Twitter Instagram