Gönderen Konu: Alopecia Areata (Saçkıran) için FDA tarafından bir ilaca onay verildi.  (Okunma sayısı 501 defa)

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
Biraz önce hasbelkader odada takılırken haber gördüm ve araştırmak istedim.

Bana yine abartılı bir ifade olarak geldi ama doğruymuş.

Romatoid artrit hastalığı için kullanılan bir ilaca FDA tarafından onay verilmiş. FDA onayı önemli çünkü sigorta kapsamına dahil edilmesi gerekiyor ki kullanabilsinler. Diğer türlü ilacın aylık masrafı yaklaşık 2.500 dolar. (nytimes adlı siteden bu bilgi)

Küçük de olsa saç için bir gelişme sonuçta.
Paylaşmak istedim.

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Biraz önce hasbelkader odada takılırken haber gördüm ve araştırmak istedim.

Bana yine abartılı bir ifade olarak geldi ama doğruymuş.

Romatoid artrit hastalığı için kullanılan bir ilaca FDA tarafından onay verilmiş. FDA onayı önemli çünkü sigorta kapsamına dahil edilmesi gerekiyor ki kullanabilsinler. Diğer türlü ilacın aylık masrafı yaklaşık 2.500 dolar. (nytimes adlı siteden bu bilgi)

Küçük de olsa saç için bir gelişme sonuçta.
Paylaşmak istedim.

Alopesi areata (alopesi universalis, alopesi totalis) toplumda neyse ki çok da sık görülmeyen otoimmün bir hastalıktır. Erkek tipi kellik ile ilişkisi olmayan özel bir hastalıktır. Jak inhibitörleri özellikle tofacitinib 7-8 yıldır aa’da kullanılıyor. Olumiant isimli bu inbitörüm androgenetik alopesia ile yakından uzaktan bir ilgisi yok..

Cardozoo

• Hero Member
Bilerek ilaç çıkartmıyorlar diyenler utanır mı bilmem :D. Darısı androgenetik alopesiye. Şu an androgenetik alopesi için favori ilacım pyrilutamide. İyi bir ihtimalle önümüzdeki yıl haziran gibi ilaca ulaşabiliriz.
Hafta 3 kere 1.25 mg finasterid,günlük şakaklara minox
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
Andr. Alop. için olmasa bile insan umutlanıyor.
Sonuçta yine de saç söz konusu.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

emekli kel

• Hero Member
 genetik dokulme repestorun bokunadır. saçkıran mide bir hormon uretip git ordaki saçı dok diyor demişti dr.oda midenin bokuna oluyor.
reseptorlerden bağımsız bişi. bize dokunmaz.
 fda onayı etken maddeye verir.bazı urunlerde fdadan onay alıyor lazer tarağı gibi 5 para etmez urunler o baska zararsız diye onay veriyor bize hem zararsız hem saça faydalı oanayı lazım fin minox gibi.her onay o kadar onemli değil anlatmak istediğim o.çakma onayla gercek onayı karıstırmamak gerek
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

titanic5

• Hero Member
Ben de stresten küçük küçük saçkıran, sakalkıran olmuştum. Bazı yerler düzelmedi kaldı öyle

Facebook Twitter Instagram