Gönderen Konu: Norwood 8 leri bile şükrettirecek hastalık Alopecia Areata  (Okunma sayısı 1557 defa)

My Precious

• Hero Member
15 yaşında norwood 7 tamamen kel olmaktan milyonlarca kat daha kötü bir şey varsa o da bu hastalıktır arkadaşlar.Tam olarak nedeni bilinmemekle birlikte  bir teoriye göre vücut hücreleriniz kıllarınızı düşman olarak görür.Bu saçtada olabilir sakalda da ve kurtuluşu tamamen bünye ile alakalı.Normal saç dökülmesinden farklı olarak bu sefer suçlu dhtde değildir.Finas dutas bunlarda işe yaramaz.Resimdeki bir model 20li yaşlarında yakışıklı uzun tam bir batı avrupa erkeği saçları her modelde olduğu gibi gür ve sağlıklıydı.Bu hastalık öyle bir şey ki en hızlı diffuse thinningten bile daha hızlı sadece 1 senede bu hale gelmiş.
Sadece şunu düşünün 20li yaşlarda model ve 0 gram saç sorunu olmayan bir insansınız ve birden bu başınıza geliyor.
Dünya üzerinde norwood 8e bile ekim yapılabiliniyor ama bu buna ekim yapılamaz.
Bu yüzden yatıp kalkıp şükredin neye inanıyorsanız o na şükredin daima daha kötüsü var çünkü.

My Precious

• Hero Member
Ynt: Norwood 8 leri bile şükrettirecek hastalık Alopecia Areata
« Yanıtla #1 : 08 Şubat 2019, 17:52:33 »
..... Bir kaç foto daha

thinkingme

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 09 Şubat 2019, 19:12:13 »
"şükür"ün mantığı başkalarının kötü durumda olmasına şükretmek olmamalı, elindekine şükretmek olmalı diye düşünüyorum.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 09 Şubat 2019, 19:17:06 »
hayatin insana neler getirecegi, 5 dakika, 1 saat, yarin ya da herhangi bir gun ne veya nelerin olacagi asla kestirelemez. bazi insanlar da kendilerini bir cok yonden sanssiz hissedebilirler, ve uzaktan baktiginizda gercekten de hayatlarinda yolunda gitmeyen bircok seyin oldugunu gorursunuz. hayatlarinda bircok trajikomik olay art arda gelisir. eksenleri dahilinde gelisen tum olaylar, iclerinde iyi birseyler olacagina dair olan umut isigini biraz daha zayiflatir.

Kısaca bencede şükretmenin yolu yada kendini şanslı Hissetmek  sizden daha kotu olanlari dusunmeyle degil, hayatin zaten guzel oldugunu kabullenmekle olur. acilar, kotulukler, "ama ama nasil olur" diye haykirmaniza neden olacak olaylar her zaman olacaktir. ama hayat guzeldir, cunku alternatifinden * daha iyidir. gelip gecici sikintilar ne kadar buyuk olsalarda hayatin bir parcasidir, baskalarinin hayatiyla karsilastirma yerine, hayatin kendisinin asilligine konsantre olmak yeterlidir.
Global Moderator

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 09 Şubat 2019, 23:00:48 »
"şükür"ün mantığı başkalarının kötü durumda olmasına şükretmek olmamalı, elindekine şükretmek olmalı diye düşünüyorum.
Öyle anlıyorsan o senin sorunun ben orada daima daha kötüsü vardır elimizdekinin kıymetini bilelim dedim.O yorumu attıktan sonra bir sonraki üyenin yorumuna da etki ediyorsun.

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 09 Şubat 2019, 23:19:38 »
Öyle anlıyorsan o senin sorunun ben orada daima daha kötüsü vardır elimizdekinin kıymetini bilelim dedim.O yorumu attıktan sonra bir sonraki üyenin yorumuna da etki ediyorsun.

Bir sonraki üye degil .. GLOBAL MODERATÖR:)

Sarper güzel konular yakalıyorsun aferim gözüme giriyon:) ama abi nasihati dinle biraz.. saçların 10 numara yaşın genç ne isin var bizim gibi kılları kadayıf kıwamına gelmiş yaşlı kellerin içinde. Fazla takılıyorsun bu kellik konusuna. Hadi beni sallamıyorsun bari  KelJustin  e kulak ver biraz bak ne demiş “elimizdekinin kıymetini bilelim”

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 10 Şubat 2019, 00:14:19 »
Bir sonraki üye degil .. GLOBAL MODERATÖR:)

Sarper güzel konular yakalıyorsun aferim gözüme giriyon:) ama abi nasihati dinle biraz.. saçların 10 numara yaşın genç ne isin var bizim gibi kılları kadayıf kıwamına gelmiş yaşlı kellerin içinde. Fazla takılıyorsun bu kellik konusuna. Hadi beni sallamıyorsun bari  KelJustin  e kulak ver biraz bak ne demiş “elimizdekinin kıymetini bilelim”
Aynen barışık oldum.Alışıyor insan belli bir süre sonra birde benim dökülme tipim yavaş olduğu için biraz kabullendim aslında şanslıyımda ilk kez 14 yaşında minyatürize olmaya başladım o yaşta hafif şakakları açılanlar şu an keller şakaklarımın ömrü kısaymış geri kalan kısımda şu an için bir şey yok fakat buna da eyvallah 18 de full kel de kalabilirdim

Maksimumkalite

• Full Member
« Yanıtla #7 : 09 Temmuz 2023, 18:27:47 »
Bende de bu sorun var sanırım. Geçen sene 23 yaşında idim saçı uzatıyordum tek 1 dökülme yoktu sadece yanlarda beyazlama vardı. Şu an 24 yaşındayım ensede yanlarda çok ciddi dökülme var, üst desen zaten kafayı eğince belli oluyor. Sanırım şu model arkadaş gibi olacağım. Neyse tamamı dökülürse belki karizmatik oluruz diğerleri gibi bir kısmı dökülünce hoş durmuyor. Ben kalıyorsa tamamı kalmıyorsa hepsi gitsin razıyım. Vin Diesel'de de bu sorun vardı sanırım adam senden benden yakışıklı ve karizmatik. ;D

Facebook Twitter Instagram