Gönderen Konu: Uzun süre Fin kullanan birisinin DHT'si?  (Okunma sayısı 873 defa)

titanic5

• Hero Member
Uzun süre Fin kullanan birisinin DHT'si?
« : 17 Haziran 2022, 18:13:46 »
Uzun süre Fin kullanan kişilerde DHT düşük mü çıkar? Düşük çıkarsa eğer yine de belirli bir aralığı var mı yoksa 0'a yakın mı çıkar Fin kullanımı olduğu için?
Bu düşük çıktı diye Fin'i bırakmamız gerekmez galiba doğru mu?

Total Testosteron, Serbest Testosteron bunlar galiba ortalama yada yüksek çıkar değil mi?

Estradiol E2 (Östrojen) ve Prolaktin ise normal aralıkta mı çıkması lazım?

titanic5

• Hero Member
Ynt: Uzun süre Fin kullanan birisinin DHT'si?
« Yanıtla #1 : 20 Haziran 2022, 16:54:16 »
Özellikle DHT sorusunu merak ediyorum

BahtsızBedevi31

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 20 Haziran 2022, 22:17:39 »
Finasterid’in serum DHT oranını %70 baskıladığı söyleniyor. Mantıken 500 pg olsa 150 pg’ye düşmesi lazım. Her türlü referans değerinin altına düşmüş olur. Fin’i bırakmak gerekmez çünkü zaten düşürmek için kullanılıyor.

Testosteron’a gelince benim anladığım kadarıyla saçı dökülenlerin ya da DHT’si yüksek olanların testosu düşük oluyor. Yanlış biliyor da olabilirim bilmiyorum. DHT’yi baskılayınca testo DHT’ye dönüşemediği için östrojene dönüşüyor ve Estradiol seviyesi yükseliyor. Prolaktin hakkında bilgim yok.

Şunu da ekleyim herhangi bir tıp eğitimim yok. Mantık yürütmeye çalıştım.

revengoa

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #3 : 21 Haziran 2022, 10:23:55 »
Finasterid’in serum DHT oranını %70 baskıladığı söyleniyor. Mantıken 500 pg olsa 150 pg’ye düşmesi lazım. Her türlü referans değerinin altına düşmüş olur. Fin’i bırakmak gerekmez çünkü zaten düşürmek için kullanılıyor.

Testosteron’a gelince benim anladığım kadarıyla saçı dökülenlerin ya da DHT’si yüksek olanların testosu düşük oluyor. Yanlış biliyor da olabilirim bilmiyorum. DHT’yi baskılayınca testo DHT’ye dönüşemediği için östrojene dönüşüyor ve Estradiol seviyesi yükseliyor. Prolaktin hakkında bilgim yok.

Şunu da ekleyim herhangi bir tıp eğitimim yok. Mantık yürütmeye çalıştım.

Bildikleriniz yanlış ve sınırlı.
Serum oranındaki Dht seviyesinin düşmesinden ziyade önemli olan saçlı derideki Dht baskılanmasının ne oranda olduğu.
Ayrıca Dht oranı azaldığında, Dht ye dönüşemeyen Testo miktarındaki artış Total Testoyu yükseltiyor. testo yükseldiğinde vücut bunu dengelemek için östrojeni arttırıyor. Östrojen arttığında ise buna bağlı olarak prolaktin ve progesteron artıyor.
Hatta Finas kullanıldığında görülen yan etkilerin çoğu testo artışından değil, bilinenin aksine prolaktin ve progesteron artışından kaynaklıdır.

titanic5

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 21 Haziran 2022, 11:01:49 »
Serum oranındaki Dht seviyesinin düşmesinden ziyade önemli olan saçlı derideki Dht baskılanmasının ne oranda olduğu.
Ayrıca Dht oranı azaldığında, Dht ye dönüşemeyen Testo miktarındaki artış Total Testoyu yükseltiyor. testo yükseldiğinde vücut bunu dengelemek için östrojeni arttırıyor. Östrojen arttığında ise buna bağlı olarak prolaktin ve progesteron artıyor.
Hatta Finas kullanıldığında görülen yan etkilerin çoğu testo artışından değil, bilinenin aksine prolaktin ve progesteron artışından kaynaklıdır.

Ben 2 yıldır kullanıyorum ve herhangi bir yan etki gördüğümü sanmıyorum. Değerler normal çıkar diye düşünüyorum
Ama fazla kilolar var bu yüzden belki Östrojen soru işareti bilmiyorum artık. Koray Erdoğan 10 yıldan fazladır kullanıyormuş

Yukarıda dediğim DHT'yi özellikle merak ediyorum. Fin baskıladığı için sonuçta bu yüzden düşük çıkacak diye düşünüyorum
Forumda böyle bir konu vardı sanırım ama hatırlamıyorum bulamadım. Adamın DHT'si düşük çıkmıştı galiba yanlış hatırlamıyorsam

2 yıl önce sadece Total Testosteron baktırmıştım ve ortalama çıkmıştı

Bu arada şöyle bir konu açtım. İsterseniz cevap verebilirsiniz
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=27376.0

BahtsızBedevi31

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #5 : 21 Haziran 2022, 14:11:18 »
Hocam bizim amacımız saçlı deride baskılamak zaten ama yukarda serum DHT oranı sorulmuş. Baskılandığı taktirde bütün vücutta baskılanıyor ve bu yüzden düşük çıkması lazım. Keşke sadece scalptaki DHT’yi baskılayan bi ilaç icat edilse de yan etki görmeden atıp geçsek.

Testo konusunda haklısınız söylemek istediğim şeyi yazmamışım. DHT baskılandığı için testo artışı oluyor ve fazlası östrojene dönüşüyor. Aslında aynı şeyleri söylüyoruz.

Facebook Twitter Instagram