Gönderen Konu: x pecia tablet uzun süre kullanıp fayda gören ve yan etki gören varmi  (Okunma sayısı 52899 defa)

zlate1982

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ben ekimden sonra 3 ay günde 2 adet aldım. Saçlarımı ilk kez ektirdiğim için faydası oldu mu bilmiyorum ekilen ve mevcut saç köklerini guçlendirdiği ve saç tellerini kalınlaştırdığı için ekim merkezinin tavsiyesi üzerine kullandım. Xpeciada ciddi sorun yaşamadım. Ama biotinde vucutta parmaklarımda tüylenme sorunuyla karşılaştım ve kabızlık sorunu yaşadım

Alice66

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
x pecia konusuna bende katılıyorum biotini saw palmetto dengeler diye düşünüyorum yani biotin vücut kıllarını artırıyorsa saw palmetto da bunu dengeler  çünkü doğal antiandorojen  saw palmetto..ayrıca  en iyi destek saç için  x pecia ...solgara falan gerek yok x pecia da her şey var saç için gerekli
« Son Düzenleme: 20 Ocak 2018, 13:46:47 Gönderen: ruhi mücerret »

kelayar

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
peki yan etki görür müyüz xpeciada? bu konuda çok titizim yeni ekim yaptırdım kullanmaya başlayacağım ama kararsızım. hoca önerdi kullanmamı söyledi. 1 hastasında isteksizlik olmuş ilaçtan dolayı bırakmış ama bilmiyorum psikolojik mi.

ben serdar gökreme ektirdim, finasteride önermiyorum hiçbir hastama ama xpecia kullandırıyor. xpeciaya zaten vitamin diyor kendisi.

Mert35

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Xpecia kullanabilirsin,sadece sivilce yapabiliyor.Bende kullanıyorum hiç öyle isteksizlik falan yaşamadım

kelayar

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
topikal dht baskılayıcılar hakkında ne düşünüyorsunuz?

ben zamanında miracle losyon kullandım bi süre, yaglanmayı kesti dökülmeyi de durdurdu bence fakat sonra korkup bıraktım gidip hormon testi yaptırdım. sonuç olarak bıraktım ve çok zaman geçti. bana göre faydası oluyordu yan etki de hissetmiyordum.

Ozgur

• Full Member
peki yan etki görür müyüz xpeciada? bu konuda çok titizim yeni ekim yaptırdım kullanmaya başlayacağım ama kararsızım. hoca önerdi kullanmamı söyledi. 1 hastasında isteksizlik olmuş ilaçtan dolayı bırakmış ama bilmiyorum psikolojik mi.

ben serdar gökreme ektirdim, finasteride önermiyorum hiçbir hastama ama xpecia kullandırıyor. xpeciaya zaten vitamin diyor kendisi.

Xpecia ilaç değildir, takviye edici gıdadır. İçeriği:

Saw Palmetto
Ginkgo Biloba Ekstresi
B5
B7
B9
Çinko
L-Sistin   
Metiyonin   
Keratin   
İsoflavon

içerir. Saw Palmettonun etki edebilmesi için %85-95 yağ asitleri içermelidir. Xpecia bu konuda bir açıklaması mevcut değil. Etki edecek doz 160mg'dir. ( %85-95 yağ asidi içeriyorsa ). Kalan içerik ise B vitamini, çinko ve düşük dozlarda eklenmiş kalan içeriklerdir. Xpecia destekleyici olabilir, çok sağlam bir içeriğe sahip değildir.

Onun yerine Multivitamin for Men + Saw Palmetto kullansan daha iyi olur bari ne içtiğini bilirsin.

Ozgur

• Full Member

ben zamanında miracle losyon kullandım bi süre, yaglanmayı kesti dökülmeyi de durdurdu bence fakat sonra korkup bıraktım gidip hormon testi yaptırdım. sonuç olarak bıraktım ve çok zaman geçti. bana göre faydası oluyordu yan etki de hissetmiyordum.

Korktuğunu, yaşar insan. Önce beyinde işi tamamlamalısın, korkuyorsan su içsen yan etksini görürsün. Placebo ile kanser hastası iyileştiren araştırmalar var iken, sizin gibi korkudan da kanser olan bir çok araştırma makalesi mevcut. Önce beyinde işi bitirin.

kelayar

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları

Xpecia ilaç değildir, takviye edici gıdadır. İçeriği:

Saw Palmetto
Ginkgo Biloba Ekstresi
B5
B7
B9
Çinko
L-Sistin   
Metiyonin   
Keratin   
İsoflavon

içerir. Saw Palmettonun etki edebilmesi için %85-95 yağ asitleri içermelidir. Xpecia bu konuda bir açıklaması mevcut değil. Etki edecek doz 160mg'dir. ( %85-95 yağ asidi içeriyorsa ). Kalan içerik ise B vitamini, çinko ve düşük dozlarda eklenmiş kalan içeriklerdir. Xpecia destekleyici olabilir, çok sağlam bir içeriğe sahip değildir.

Onun yerine Multivitamin for Men + Saw Palmetto kullansan daha iyi olur bari ne içtiğini bilirsin.

multivitamin hangisini diyorsunuz acaba birkaç farklı ürün buldum da. saw palmetto doğal testo baskılayıcı deniyor ama bunda zararlı bir etki olur mu?

Ozgur

• Full Member
Saw Palmetto 5 ay kullandım, Bunlar zayıf "DHT-bloke edici" takviyeler olup , kısa süre önce saçları incelten kişilerin saç dökülmelerini yavaşlatabilir. DHT blokajı %15-32 arasıdır, bilimsel makalelerde %50 altı oranın saç dökülmesinde etken olmadığıdır. O sebeple ek takviye olarak kullanılabilir, herhangi olumsuz bir yan etkisi olmaz.

İlaç kullanmak istemeyenler için doğal DHT düşürücüler

Saw Palmetto
Isırgan Otu
Yeşil Çay
Kabak Çekirdeği

kürü uygulanabilir.

Finasterid kullanımında blokaj oranı %70'e çıkmaktadır. Yan etkilerini tabi araştırın, bakın.

Multivitamin for Men yazın arama motoruna uygun bir ürün mutlaka bulacaksınızdır.

Anka

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ben xpecia kullandım. Yan etki yapıyor. Isteksizlik oluşuyor
Buda içeriğindeki saw palmetto dan kaynaklanıyor olsa gerek
Çünkü diğerlerinin herhangi bir yan etkisi olmadığını biliyoruz

horrigo

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
biotin b vitaminicerigi nedeniyle kabizliknormal bende doktora gitmistim kan tahlilinde yuksek b vitamini cikmisti disariya atiliyor aa kabizlik yapiyor ozellikle biotin iceriginden dolayi kabiz yapar.

senyor_shampoo

• Yeni üye
  • *
Xpecia Hair Pharma tarafından erkek ve kadın olmak üzere ayrı şekilde üretilmektedir ve içeriğinde bulunan tüm aktif maddeler bilimsel olarak etkinliği kesin olmayan  hammaddelerdir.

Xpecia Erkek İçindekiler ve Etkileri;

Serenoa Repens Ekstresi    (Saw Palmetto-Cüce Palmiye)
(Meyve)   340 mg   –
Ginkgo Biloba Ekstresi
(Mabet Ağacı Yaprağı)(Yaprak)   20 mg   –
Vitamin B5 (Pantotenik Asit)   24 mg   % 400
Biotin   2500 mcg   % 5000
Folik Asit   600 mcg   % 300
Çinko   15 mg   % 150
L-Sistin   40 mg   –
Metiyonin   40 mg   –
Keratin   20 mg   –
İsoflavon   8 mg   –
Xpecia Nasıl Kullanılır ;

Eksiği daha kısa sürede tamamlamak için ilk 1-3 ay günde iki tablet sonraki dönemde günde bir tablet almak yeterlidir. Kadın tipi dökülmelerde 6 ay kullanılması önerilirken erkek tipi dökülmelerde daha doktorun önerdiği süre kadar kullanılmalıdır. İki tablet aynı anda alınabileceği gibi sabah akşam şeklinde de alınması da uygun olur.

Xpecia Tablet Yan Etkileri ;

Tespit edilmiş yada kullanıcılardan yansıyan bir yan etkisi yoktur ama bazı kullananlar tarafından cinsel isteksizlik yaptığı konusunda yorumlar bulunmaktadır.

Xpecia Tablet Satış Noktaları ;

eczanelerden temin edilebilir.

Xpecia Kullananlar Sorular ve Cevapları;

Cinsellik üzerine yan etki yapar mı?; Saw palmetto 340 mg bulunmaktadır, yapılan bilimsel çalışmalarda günlük 1500 mg saw palmetto kullanılan prostat hastalarında yan etki olmadığı yani 1500 mg sav palmetto’nun cinsel isteği azaltmadığı gözlenmiştir. Bunun sebebi finasterid 5 alfa redüktaz enziminin izo1 ve izo2 tiplerini etkilediği için cinsellik üzerine yan etki oluşturur, saw palmetto 5 alfa redüktaz izo2 enzimini etkilediği için finasterid gibi yan etki yapmaz.

Kilo aldırır mı? İştah artırdığı bilinen vitaminler olmadığı için kilo almaya sebep olmaz güvenle kullanılabilir.

Vücut kıllarını artırır mı? Uzun süre kullananlarda bu tür sorunlar yaşanmamıştır. Vücut kıllarında artış yapmaz.

İsoflavon cinselliği etkiler mi? Günlük 30 mg kullanımda bu tür sorunlar yaşanmamaktadır, 8 mg isoflavon un böyle bir yan etki yapması beklenmez.

Engineer54

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları

Hormon testi sonucu ne çıktı?
Asmed ekimim için:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14880.0

Rutinlerim;
Finasterid
Solgar vm-2000
Solgar biotin 1000 mg
Solgar l-arginine 500 mg
Sabahları aç karnına keçi boynuzu pekmezi ve bir yeşil çay

Skywalker

• Yeni üye
  • *
Ben 1,5 yıldır kullanıyorum bir yan etkisi olmadı, yeni sac çıkarmadı ama dökülmeyi de  çok azalttı

Facebook Twitter Instagram