Gönderen Konu: Biotinin yan etkilerini goren var mi  (Okunma sayısı 3475 defa)

bcnea

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Biotinin yan etkilerini goren var mi
« : 14 Kasım 2018, 16:48:42 »
Selamlar,

Biotinin yan etkilerini goren var mi acaba? ben sabah aksam Byopecia Biotin (2.5mg) ve Multiplex (1 tablet) kullaniyorum, yani gunde 5mg biotin ve 2 tane byopecia multiplex tablet kullaniyorum 2 hafta sonunda midemde agri yapmaya basladi. 2Gun once Multiplex i biraktim, sadece Biotin kullaniyorum fakat agri suruyor. 1-2 Gun biotin de almayayim diyorum. Bu sekilde mide agrisi, kramp gibi yan etkiler goren oldu mu? ya da cok az su ile iciyorum o da etken olmus mudur

byburkay

• byburkay
  • Hero Member
Ynt: Biotinin yan etkilerini goren var mi
« Yanıtla #1 : 14 Kasım 2018, 18:03:41 »
Selamlar,

Biotinin yan etkilerini goren var mi acaba? ben sabah aksam Byopecia Biotin (2.5mg) ve Multiplex (1 tablet) kullaniyorum, yani gunde 5mg biotin ve 2 tane byopecia multiplex tablet kullaniyorum 2 hafta sonunda midemde agri yapmaya basladi. 2Gun once Multiplex i biraktim, sadece Biotin kullaniyorum fakat agri suruyor. 1-2 Gun biotin de almayayim diyorum. Bu sekilde mide agrisi, kramp gibi yan etkiler goren oldu mu? ya da cok az su ile iciyorum o da etken olmus mudur

Biotinin böyle bir etki yapacağını düşünmüyorum, Başka bir sorun olmadığına emin misin ? Bir iç hastalıkları doktoruna görünmeni tavsiye ederim.
Biotinin yan etkisi sadece yüzde sivilce yapar , tırnakların hızlı uzar , cildin biraz daha parlaklaşır.
Multiplex tableti bilmiyorum ama böyle bir yan etki yapacağını düşünmüyorum , İç hastalıkllıkları uzmanına görün bence onun tavsiyesi doğrultusunda belki mide koruyucu önerebilir ama her iki takviyede de böyle bir etki olacağını düşünmüyorum.

bcnea

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 15 Kasım 2018, 01:02:00 »
Acikcasi mide ile ilgili hic sikinti cekmedim suana kadar, biotin e basladiktan sonra son 3-4 gunde boyle sikinti yasadim , bugun de biraktim hic kullanmadim, agri da cekmedim, cok garip cidden cunku onceden de kullanirdim hic bir sikinti yapmazdi acaba kullandigim markadan mi kaynaklaniyor onu da bilmiyorum. Ayrica ingilizce 1-2 makale okudum, mide krampina neden olabilecegini soyluyor yan etki olarak. Tesekkurler yine de cevap icin, zaten gecmezse doktora gidecegim

Kerimm34

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 15 Kasım 2018, 01:29:18 »
Biotin 3 ay kullandım sanki sırtımdaki kılları güçlendirdi biraz  ama tam emin değilim.

lostcontrol

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 15 Kasım 2018, 09:46:04 »
Biotin 3 ay kullandım sanki sırtımdaki kılları güçlendirdi biraz  ama tam emin değilim.

En korktuğum şey. Saclardan ziyade vucut killarini guclendirmesi.

Yaklasik 1 haftadir bende kullanmaya basladim.

Vucut killarindan muzdarip oldugum icin epilasyon yaptırıyorum. Eger vucut killarini guclendirirse birakmak zorunda kalirim

byburkay

• byburkay
  • Hero Member
« Yanıtla #5 : 15 Kasım 2018, 12:04:23 »
Güçlendirir :) yakında kazak giymeye başlarsın :)

En korktuğum şey. Saclardan ziyade vucut killarini guclendirmesi.

Yaklasik 1 haftadir bende kullanmaya basladim.

Vucut killarindan muzdarip oldugum icin epilasyon yaptırıyorum. Eger vucut killarini guclendirirse birakmak zorunda kalirim
Vücüt kıllarını güçlendirir , biotin sadece saç için değil tüm vücüdü etkiler.Sakalların kalınlaşır, Kollarındakiler daha belirginleşir. Tabi her insanda aynı etkiyi göstermez ben kendimde hissetiğim etkiden bahsediyorum.

bcnea

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 17 Kasım 2018, 23:02:42 »
Evet vucutta killanma da baska bir yan etki malesef:)

Facebook Twitter Instagram