Gönderen Konu: Minoksidil’den fayda gören 1 tane Allah’ın kulu yok mu?  (Okunma sayısı 3137 defa)

proscarkullanıyorum

• Full Member
Arkadaşlar bu minoksidil denen illetten hiç mi hiç fayda gören biri yok mu? Hangi doktora gitsem özelinden tutun devletine, özel kliniğine kadar gittiğim her doktor inatla minoksidil reçete ediyor ve şiddetle tavsiye ediyor. Bugün etilerde özel bir kliniğe gidip muayene oldum. Doktor yine aynı şekilde minoksidil önerdi ben de minoksidilden madur olan kişilerden ve yan etkilerinden bahsettim. Kendisi de bana, hayır öyle bir yan etkisi falan yok bu ilacı neredeyse bütün hastalarıma öneriyorum ve şu ana kadar öyle kötü dönüşler hiç almadım hepsi gayet memnun. Hatta ben de kullanıyorum annem de kullanıyor dedi. Merak ettiğim şu, madem bu ilaç bu kadar vasat bu kadar rezil rüsva işe yaramaz bir ilaç, neden FDA onayı aldı? Neden hala herkes inatla satın alıyor? Neden eczanelere gittiğimde genelde tükenmiş oluyor? Yani faydasını gören var da acaba bu forumu mu kullanmıyor biz mi denk gelmiyoruz çok merak ediyorum. Konuyla bilgili kişiler cevaplarsa sevinirim.

slade23

• Hero Member
Ynt: Minoksidil’den fayda gören 1 tane Allah’ın kulu yok mu?
« Yanıtla #1 : 27 Ocak 2022, 20:50:55 »
Kim memnun olmadığını ifade etti kim rezil rüsva işe yaramaz dedi o kısmını tam anlayamadım. Valla ben dandik yerli minoxidillerden bile memnunum 32 sayfa konum var 1 senedir de düzenli kullanıyorum gayet de faydasını gördüm.

Minoxidilde sorun sürekli kullanmak için zahmetli bir tedavi ve sıvı minoxlar içeriğinden dolayı deri problemleri oluşturuyor bazılarında ülkemizde de maalesef köpük formu yok.
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 27 Ocak 2022, 21:07:28 »
Kim memnun olmadığını ifade etti kim rezil rüsva işe yaramaz dedi o kısmını tam anlayamadım. Valla ben dandik yerli minoxidillerden bile memnunum 32 sayfa konum var 1 senedir de düzenli kullanıyorum gayet de faydasını gördüm.

Minoxidilde sorun sürekli kullanmak için zahmetli bir tedavi ve sıvı minoxlar içeriğinden dolayı deri problemleri oluşturuyor bazılarında ülkemizde de maalesef köpük formu yok.
Bı firmada çıkıp Köpük formunu yapamıyor mu ya
Her gün 1/4 proscar 
Alpecin C1 şampuan ( her gün )

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 27 Ocak 2022, 21:13:38 »
Bı firmada çıkıp Köpük formunu yapamıyor mu ya

Assos markası androvium köpük çıkarmış ama galiba artık üretilmiyor çünkü ecza depolarına sordurdum yoktu. Onun dışında yurtdışından rogaine tedariği dışında şans yok maalesef
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 27 Ocak 2022, 22:02:03 »
Köpük versiyonu uretseler de fiyatı malum pahalı olur , minoxa bı turlu ısınamadım isinsam da öğrenci olduğum için bı sure sonra alamicam aksaticam :/
Her gün 1/4 proscar 

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 27 Ocak 2022, 22:14:15 »
Köpük versiyonu uretseler de fiyatı malum pahalı olur , minoxa bı turlu ısınamadım isinsam da öğrenci olduğum için bı sure sonra alamicam aksaticam :/

Türkiye’de sıvısı bile pahalı maalesef. Allah kolaylık zihin açıklığı ve bol saç versin kardeşim
avodart&minox&xpecia

tedavim

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 27 Ocak 2022, 22:18:37 »
Sağolasın abi 
Her gün 1/4 proscar 

proscarkullanıyorum

• Full Member
« Yanıtla #7 : 27 Ocak 2022, 22:53:37 »

Dostum forumda minoksidil hakkında bir tane olumlu konu yok. Gelen geçen herkes sövmüş, herkes kötülemiş. Yani bu kadar kötülenmesine rağmen hala en popüler tedaviler arasında olması çok şaşırtıcı.

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 27 Ocak 2022, 23:04:32 »
Dostum forumda minoksidil hakkında bir tane olumlu konu yok. Gelen geçen herkes sövmüş, herkes kötülemiş. Yani bu kadar kötülenmesine rağmen hala en popüler tedaviler arasında olması çok şaşırtıcı.

Benim konum da minoxidil etkeni hakkında görüşüm de gayet olumlu. Bunu yukarıdaki iletimde de belirtmeme rağmen olumlu konu yok diyorsun anlamadım ne düşündüğünü. ayrıca uzun zamandır kullanan memnun olan minox stoklayan arkadaşlar var.

Minoxidil saç folikülü beslenmesinde dünyadaki en etkili etken madde tek sıkıntısı sürekli kullanmak gerekmesi saç isteyen de tedaviye katlanır.
avodart&minox&xpecia

tedavim

Kellikbey

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 27 Ocak 2022, 23:23:47 »
Minoxidilin de geri kalanını da ne diyimki bir işe yarasa 4 şişe kadar bitirdim akşamları sürdüm sadece 3 ay sürdü vertexte fayda vermedi ya daha ne olsun vertexs diyorsun abi en etki etmesi gereken yer ama etki yok yanlarda biraz çıktı oda dermorellerden eminim minoxidil boş birakiyorum dönüşümlü procapile geçiyorum

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #10 : 28 Ocak 2022, 15:04:54 »
Alttaki konuya bakarak neden Minox'un baş belası olduğunu öğrenebilirsiniz

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=25396.msg480995#msg480995
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 29 Ocak 2022, 04:08:31 »
4.5 yıldır minoksidil kullanıyorum. Memnun olduğumu belirtmeme gerek yok sanırım
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

shoozy

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #12 : 02 Şubat 2022, 20:49:48 »
Topikal olarak kullanılan minoxil çok tatmin edici sonuçlar vermiyor ve sürdürülebilir bir tedavi değil 6 ay kadar oral minoxil kullandım gayet tatmin edici sonuçlar aldım ama yan etki görme ihtimaliniz çok olası

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #13 : 02 Şubat 2022, 20:54:40 »
Topikal olarak kullanılan minoxil çok tatmin edici sonuçlar vermiyor ve sürdürülebilir bir tedavi değil 6 ay kadar oral minoxil kullandım gayet tatmin edici sonuçlar aldım ama yan etki görme ihtimaliniz çok olası

Kardeşim oral minoxidili nereden temin ettiniz yardımcı olabilir misin? Bir de adamı kurt adam gibi kıllı yapıyormuş usta doğru mu? Saçı kurtarcaz derken kıl yumağına dönmeyelim.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

shoozy

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #14 : 02 Şubat 2022, 21:07:08 »
Kardeşim oral minoxidili nereden temin ettiniz yardımcı olabilir misin? Bir de adamı kurt adam gibi kıllı yapıyormuş usta doğru mu? Saçı kurtarcaz derken kıl yumağına dönmeyelim.

Topikal olarak kullanılan minoxili direk oral olarak kullandım mgmını şırınga ile ayarladım. Abartı şekilde kılları etkilemiyor fakat fazladan kıl çıkardığı doğrudur özellikle testis bölgesi kaş ve yanak burada kıllar baya hızlı uzuyordu

Facebook Twitter Instagram