Gönderen Konu: Allah için yardım edin beyler  (Okunma sayısı 590 defa)

trashgod

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Allah için yardım edin beyler
« : 01 Ekim 2023, 21:53:48 »
Yaş 17 yolun yarısı eder yaşamaktan bıktım aw
Saçım gün içinde aşırı dökülüyo ek olarak dakikada bir kaşınıyor bide ensemdeki kızarıklık var (o kısım çok yağlanıyo) kaşıdığım zamanda tırnaklarıma beyaz tortu gibi bişey doluyor son günlerde de tuhaf bi şekilde tepeden değilde saç döngüsünün hemen yanında açılmaya başladı bütün kafam kaşınıyo egzama yada mantar olma ihtimali nedir (egzama gibi yara şeklinde değil)dökülen yer geri kapanır mı beni aydınlatır mısınız

Karanlık Adam

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Allah için yardım edin beyler
« Yanıtla #1 : 02 Ekim 2023, 00:19:37 »
Tepe açilmişa yakin gidiyor anliyacan yaş ufak ne kullannabilirsin ki tahlil yaptir en fazla genetiklik nasil baba, dayı kelmi

çelik50

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 02 Ekim 2023, 02:33:58 »
öncelikle bir cildiye veya dermatologa git. kaşıntı ve kızarıklık varsa seboreik dermatit veya egzama olabilir. bunun için cildiye doktorları kortizon içeren damla ,losyon önerebilir. aynı zamanda ketokonazol içeren ketoral şampuan veya selenyum sülfid içeren vichy dercos şampuan kullanmalısın ikisinden birini tercih edebilirsin, saçında yağlanma varsa omega 3 alabilirsin, d vitaminini kontrol ettir, şekerli içeceklerden uzak dur, stres ve uyku düzenine dikkat et.

trashgod

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 02 Ekim 2023, 08:41:44 »
Tepe açilmişa yakin gidiyor anliyacan yaş ufak ne kullannabilirsin ki tahlil yaptir en fazla genetiklik nasil baba, dayı kelmi
üstat bu tepe kısmı ara sıra açılıp kapanıyo dayım yok babam kel bide o kısım diğer kısımlara nazaran daha fazla kaşınıyo seborait dermatitse bu tip dökülme normal midir
tanrım affedilmez günahım mı var?

trashgod

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 02 Ekim 2023, 08:45:02 »
öncelikle bir cildiye veya dermatologa git. kaşıntı ve kızarıklık varsa seboreik dermatit veya egzama olabilir. bunun için cildiye doktorları kortizon içeren damla ,losyon önerebilir. aynı zamanda ketokonazol içeren ketoral şampuan veya selenyum sülfid içeren vichy dercos şampuan kullanmalısın ikisinden birini tercih edebilirsin, saçında yağlanma varsa omega 3 alabilirsin, d vitaminini kontrol ettir, şekerli içeceklerden uzak dur, stres ve uyku düzenine dikkat et.
gün içinde kaşınmadığı dakika yok + saçım yağlıydı ama hiç bu kadar yağlı olmamıştı özellikle ense kısmı yağ neredeyse suratıma akıyor randevu düşmesini bekliyorum seboreik dermatit olduğunu nasıl tespit etcek doktor o tarz kızarıklık yok ama diplerde tortu var

Karanlık Adam

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 02 Ekim 2023, 11:46:24 »
üstat bu tepe kısmı ara sıra açılıp kapanıyo dayım yok babam kel bide o kısım diğer kısımlara nazaran daha fazla kaşınıyo seborait dermatitse bu tip dökülme normal midir
dayı saçliysa sıkinti pek olmaz babayi boş ver genetiklik anadan geçer,belki sikinti yoktur doğru ürünler kullan şampuan seçimini saç derine ne uygunsa onu al kullan

Tokatlikel60

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 02 Ekim 2023, 12:33:49 »
Klasik egzemayı tarif ediyorsun saçlarda seyrelme var gibi öncelikle bir dermatologa danış dökülmenin temel sebebini bul. Benim tavsiyem balık yağı kullanman ayrıca dökülmene göre xpecia bütcene uygunsa aga e tablet kullanabilirsin.

yigittttgngr

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 02 Ekim 2023, 20:36:09 »
dayı saçliysa sıkinti pek olmaz babayi boş ver genetiklik anadan geçer,belki sikinti yoktur doğru ürünler kullan şampuan seçimini saç derine ne uygunsa onu al kullan

Kaynak ne hocam makatınız mı?

mustafackmk

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 02 Ekim 2023, 22:22:56 »
Kaşıntı için doğal olarak elma sirkesi (suyla seyreltilerek kullanılmalı) ve bentonit kil tavsiye ederim. Medikal şampuan olarak ketoral. Dökülmen genetiğe benziyor ilerde finasteride başlaman gerekebilir yaşın gereği xpecia veya aga e tablet gibi besin takviyeleri alabilirsin.

trashgod

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 03 Ekim 2023, 14:34:16 »
Klasik egzemayı tarif ediyorsun saçlarda seyrelme var gibi öncelikle bir dermatologa danış dökülmenin temel sebebini bul. Benim tavsiyem balık yağı kullanman ayrıca dökülmene göre xpecia bütcene uygunsa aga e tablet kullanabilirsin.
üstat kızarıklık vs yok doktor iki yalandan bakıp egzama değil bu deyip kıytırık bi şampunla yollar diye içimde büyük bi korku var egzama tespitini nasıl yapcak hemşeriyiz bu arada

trashgod

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 03 Ekim 2023, 14:37:23 »
Kaşıntı için doğal olarak elma sirkesi (suyla seyreltilerek kullanılmalı) ve bentonit kil tavsiye ederim. Medikal şampuan olarak ketoral. Dökülmen genetiğe benziyor ilerde finasteride başlaman gerekebilir yaşın gereği xpecia veya aga e tablet gibi besin takviyeleri alabilirsin.
hocam şakaklar o kadar dökülmemişken tepemin açılmasını anormal buluyorum bi kere açılmıştı yinr aynı kısım sonra bi kaça aya geçti şimdi yine açıldı

Tokatlikel60

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 03 Ekim 2023, 16:17:25 »
üstat kızarıklık vs yok doktor iki yalandan bakıp egzama değil bu deyip kıytırık bi şampunla yollar diye içimde büyük bi korku var egzama tespitini nasıl yapcak hemşeriyiz bu arada
Hemşeri olmanıza sevindim  ;D egzema olduğunu şundan söyleyebilirim tırnaklarının arasına biriken beyaz tortu bana egzama gibi geldik yağlı egzemanın en çok görülen belirtisi bu tortudur. Bende de egzema var kırmızılık sadece terlersem ve terde beklerse oluyor onun dışında saç derimde bazı yerlerimde kabuklanma var. Beyaz tortu egzemaya işaret bana sorarsan. Dediğim gibi doğal çözüm denemek istersen yukarıdaki arkadaş belirtmiş istersen onu dene ya da vichy yeşil kapaklı olan sampuan onun yanına da ketoral öneririm.

trashgod

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 03 Ekim 2023, 16:47:25 »
Hemşeri olmanıza sevindim  ;D egzema olduğunu şundan söyleyebilirim tırnaklarının arasına biriken beyaz tortu bana egzama gibi geldik yağlı egzemanın en çok görülen belirtisi bu tortudur. Bende de egzema var kırmızılık sadece terlersem ve terde beklerse oluyor onun dışında saç derimde bazı yerlerimde kabuklanma var. Beyaz tortu egzemaya işaret bana sorarsan. Dediğim gibi doğal çözüm denemek istersen yukarıdaki arkadaş belirtmiş istersen onu dene ya da vichy yeşil kapaklı olan sampuan onun yanına da ketoral öneririm.
sonunda randevu alabildim önerilerin için teşekkürler hemşerim o7

Facebook Twitter Instagram