Gönderen Konu: 15 yaşındayım ne yapmaliyim  (Okunma sayısı 368 defa)

Brawler Piuv

• Yeni üye
  • *
15 yaşındayım ne yapmaliyim
« : 18 Haziran 2022, 00:47:35 »
ben 15 yasında bi kardesinizim. bundan 1 sene önce korona oldum ve baya sacımı doktu. tellogen efflivium deniyor buna sanırsam. dermatologa gittim ve bana biotin vb yazdı. aradan 3 ay gecti ben tekrar gittim dermatologa. bana önceki geldiğimde dökülmemin koronadan oldugunu, suan ise genetik sac dokulmesi basladıgını soyledi. sacımın üstündeki teller arkadakilere gore daha ince oldugundan yola cıkarak koymus tanıyı. şakaklarım da açılıyor farkettim. kan degerlerim de normalmis. sizce ne yapılmalı? tecrubeli abilerim yol gosterirse cok sevinirim. beni iyi anlayacagınızı düşünüyorum daha bu yaşımda psikolojim cidden kötü halde. iyi bir bakımla ve erken yastan onlem alarak onune gecilebilir mi?bu konuları ciddi sekilde arastırdım ve yasıma rağmen cidden fazla bilgi ogrendim. bana minoxil tavsiye etti doktor. ama ben hiç o topa girmek istemiyorum. bana sizce ne tur bir bakım lazım ve kurtarılabilir mi saçlarım çok mu kotu durumda sizce dermaroller fln alayim mi? fotoları ekliyorum simdiden cok tesekkür ederim. ailede babam kel dayılar sağlam.
« Son Düzenleme: 19 Haziran 2022, 20:04:36 Gönderen: Brawler Piuv »

BahtsızBedevi31

• Jr. Member
  • **
Ynt: 15 yaşındayım ne yapmaliyim
« Yanıtla #1 : 18 Haziran 2022, 09:12:00 »
ben de seninle aynı yaşta fark etmiştim dökülmeyi. hatta senin durumun benimkinden daha iyi. bu yaşta kullanabileceğimiz tek şey minoxidil. onu da mümkün olduğunca geç başlamaya gayret ediyorum ki 20-21 yaşında finasterid kullanabileceğim zamana kadar idare etsin beni. bunun haricinde yağdır sabundur vitaminlerdir falan boşa vakit kaybı bana kalırsa. çünkü denedim ve sadece boşa para harcamış oldum. bir de ketokonazol şampuan kullanabilirsin. ne kadar etkisi olur ya da olur mu bilmiyorum ama hiçbir şey yapmamaktan iyidir. bu arada ketokonazol’ü kullandığım zaman 15 dakika falan bekletiyorum emilim sağlansın diye. pek umudum da yok zaten minox etkisi vermeyeceği aşikar.

Brawler Piuv

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 19 Haziran 2022, 19:53:47 »
ben de seninle aynı yaşta fark etmiştim dökülmeyi. hatta senin durumun benimkinden daha iyi. bu yaşta kullanabileceğimiz tek şey minoxidil. onu da mümkün olduğunca geç başlamaya gayret ediyorum ki 20-21 yaşında finasterid kullanabileceğim zamana kadar idare etsin beni. bunun haricinde yağdır sabundur vitaminlerdir falan boşa vakit kaybı bana kalırsa. çünkü denedim ve sadece boşa para harcamış oldum. bir de ketokonazol şampuan kullanabilirsin. ne kadar etkisi olur ya da olur mu bilmiyorum ama hiçbir şey yapmamaktan iyidir. bu arada ketokonazol’ü kullandığım zaman 15 dakika falan bekletiyorum emilim sağlansın diye. pek umudum da yok zaten minox etkisi vermeyeceği aşikar.
usta beni eklesene instadan konusak ya psikoloji kaydı

BahtsızBedevi31

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #3 : 20 Haziran 2022, 22:29:11 »
usta beni eklesene instadan konusak ya psikoloji kaydı
Aga insta kullanmıyorum. Burdan farklı fotoğraflar da eklesen daha iyi olur. Saçında ciddi bişey göremedim çünkü.

Brawler Piuv

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 21 Haziran 2022, 00:11:36 »
Aga insta kullanmıyorum. Burdan farklı fotoğraflar da eklesen daha iyi olur. Saçında ciddi bişey göremedim çünkü.
  2 fotoğraf ekliyorum duştan çıktığım gibi kurulamadan çektim + taradım belli olsun kökler diye

BahtsızBedevi31

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #5 : 21 Haziran 2022, 00:21:25 »
  2 fotoğraf ekliyorum duştan çıktığım gibi kurulamadan çektim + taradım belli olsun kökler diye
duştan çıktığın halin bile benden çok çok daha iyi. dökülme durumun nasıl? elini attığında saç geliyor mu?

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 21 Haziran 2022, 01:10:08 »
bu yasta genetik dokulme baslasa bile yavas ilerler.18den sonra hizlanmaya baslayabilir

baba kel ise risk buyuk demektir.su anlik forumda falan takilma.yasin kucuk oldugu icin sana uygun bir tedavi yok.bosuna stres yapmis olursun

18e gelince duruma gore yeniden gelirsin

Brawler Piuv

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 21 Haziran 2022, 10:50:47 »
duştan çıktığın halin bile benden çok çok daha iyi. dökülme durumun nasıl? elini attığında saç geliyor mu?
aga bazen hiç gelmio bazen bi atıom 3 4 tane geliyor dengesiz yani. şakaklardan ise yuzde 90 elimi atınca geliyor. ben xpecia kullanmayi dusunuyorum ve dermaroller yapıcam. onceden saçlarım bayağı gürdü covidden beridir eski gürlüğü yok ve saçımı dikinca norwood 2ye benziom inceldiği için. minoxil yazdı doktor ama minoxilin zaman içinde etkisini kaybettigi icin su yasta baslarsam 20ye kadar zor dayanırım en az bi 25e kadar idare etsem sonra durum kotuye giderse dut veya fin ile tedavi yaparim. o zamana kadar idare etmeye calıscam. benım korktugum ise babamdan bana kellik gecmesi babam bildigin norwood 6 yani. genel olarak dayıya benziyorum boy vs. inşallah saçta o tarafa çeker ama doktor genetik baslamıs falan dedi inşallah sıkıntı olmaz ikimize de.

Brawler Piuv

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 21 Haziran 2022, 10:51:37 »
aga bazen hiç gelmio bazen bi atıom 3 4 tane geliyor dengesiz yani. şakaklardan ise yuzde 90 elimi atınca geliyor. ben xpecia kullanmayi dusunuyorum ve dermaroller yapıcam. onceden saçlarım bayağı gürdü covidden beridir eski gürlüğü yok ve saçımı dikinca norwood 2ye benziom inceldiği için. minoxil yazdı doktor ama minoxilin zaman içinde etkisini kaybettigi icin su yasta baslarsam 20ye kadar zor dayanırım en az bi 25e kadar idare etsem sonra durum kotuye giderse dut veya fin ile tedavi yaparim. o zamana kadar idare etmeye calıscam. benım korktugum ise babamdan bana kellik gecmesi babam bildigin norwood 6 yani. genel olarak dayıya benziyorum boy vs. inşallah saçta o tarafa çeker ama doktor genetik baslamıs falan dedi inşallah sıkıntı olmaz ikimize de.
bir de şakaklar acıyor anlamadığım şekilde dikince fln dipleri sızlıyor böyle sende de var mı bu

Brawler Piuv

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 21 Haziran 2022, 10:56:51 »
bu yasta genetik dokulme baslasa bile yavas ilerler.18den sonra hizlanmaya baslayabilir

baba kel ise risk buyuk demektir.su anlik forumda falan takilma.yasin kucuk oldugu icin sana uygun bir tedavi yok.bosuna stres yapmis olursun

18e gelince duruma gore yeniden gelirsin
tesekkur ederim tavsiyen icin aga da dökülünce insan ister istemez foruma fln girio yani bi umuttur yaşamak

Korkusuz Korkak

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 21 Haziran 2022, 14:09:34 »
Babanızda, dayınızda kellik var mı? Sizin yaşınızdayken saçları nasılmış? Doktor tiroid ve saçla ilgili diğer testleri yaptı mı?
  • Ekim Tarihi: 04.05.2021
  • Greft Miktarı 4.541
  • Yaşınız 44
  • Medikal Tedavi Finasterid, Biotin

Brawler Piuv

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 21 Haziran 2022, 14:37:12 »
Babanızda, dayınızda kellik var mı? Sizin yaşınızdayken saçları nasılmış? Doktor tiroid ve saçla ilgili diğer testleri yaptı mı?
baba tarafımın saçları dökülmüş. dayılarımın saçları sağlam. kan testi yaptırdığımda b12 / d vitamini demir eksiklikleri çıkmıştı 3 ay once gittiğimde. son gittiğimde değerler normaldi ferritin az çıkmıştı zaten son gittipimde dökülme bayağı azalmıştı seyrekler icin gitmistim. doktor genetik dedi.

Korkusuz Korkak

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 21 Haziran 2022, 14:51:32 »
Yolun başındasınız bence farklı bir doktora daha görünün.
  • Ekim Tarihi: 04.05.2021
  • Greft Miktarı 4.541
  • Yaşınız 44
  • Medikal Tedavi Finasterid, Biotin

Facebook Twitter Instagram