Gönderen Konu: Saç ekimine uygunmuyum  (Okunma sayısı 604 defa)

Mertsur

• Yeni üye
  • *
Saç ekimine uygunmuyum
« : 26 Haziran 2022, 19:53:35 »
Saçlarımın ön kısım lari çok seyrek ve uzamiyor sağ ön ve sol yan dada açılma var  sürekli 3 numara dolaşıyorum ve yan taraflar üst kısma göre hızlı geliyor sürekli yanları ve enseyi  alıyorum 20 günde 1 yoksa orantısız kötü bir görüntü oluşuyor bu benide rahasiz etmeye başladı  sizce saç ekimine şuan uygunmuyum dokulmem 3 senedir durdu ve beni tatmin eden bir sonuç alabilirmiyim 

Finaslikel

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç ekimine uygunmuyum
« Yanıtla #1 : 27 Haziran 2022, 12:08:20 »
merhaba güvendiğin bir yere analiz yaptırır mısın ?

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 27 Haziran 2022, 13:31:12 »
Saç dökülmesi durmaz. Devam eder. Saçlarınızın büyük bir kısmını kaybettiğinizden dolayı dökülmede az gözüküyordur. Haftada 3 kere 1.25 mg finasterid kullanın. 1 yıl sonra da ekim seçeneğini değerlendirin. Şu an için başka bir çözümü yok. Eğer ilaç kullanamadan ekime falan kalkarsan dökülmen devam edeceği için ileriki yıllarda kötü bir görüntü oluşacak.
Hafta 3 kere 1.25 mg finasterid,günlük şakaklara minox
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

Kerimm34

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 27 Haziran 2022, 13:46:48 »
öncelikle yaşını yazmalısın .dökülmen agresfimi değilmi bunu bilmeden öneride bulunmak doğru değil.

Mertsur

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 27 Haziran 2022, 22:34:16 »
Saç dökülmesi durmaz. Devam eder. Saçlarınızın büyük bir kısmını kaybettiğinizden dolayı dökülmede az gözüküyordur. Haftada 3 kere 1.25 mg finasterid kullanın. 1 yıl sonra da ekim seçeneğini değerlendirin. Şu an için başka bir çözümü yok. Eğer ilaç kullanamadan ekime falan kalkarsan dökülmen devam edeceği için ileriki yıllarda kötü bir görüntü oluşacak.
Saç dokulmem gerçekten durduğunu düşünüyorum elimi gezdirdigimde saç teli gelmiyor artık 3 Yıldır finasterid gibi ilaçlarda yan etkilerinden dolayı kullanmayı düşünmüyorum

Mertsur

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 27 Haziran 2022, 22:35:54 »
öncelikle yaşını yazmalısın .dökülmen agresfimi değilmi bunu bilmeden öneride bulunmak doğru değil.
  dökülme şuan yok 16 yaşından beri dökülüyordu 3 senedir artık dökülmuyor ve görüntü ayni durdu diyebiliriz yaş 26

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 27 Haziran 2022, 22:40:33 »
  dökülme şuan yok 16 yaşından beri dökülüyordu 3 senedir artık dökülmuyor ve görüntü ayni durdu diyebiliriz yaş 26
Dediğim kullanım yan etki ihtimalini en aza indiriyor. Eğer hala yan etki göreceğini düşünüyorsan 0.5 mg haftada 3 bile kullanabilirsin. Saç dökülmen durmaz. Bir kaç yıl içinde yeniden şiddetlenmeye başlar. Aynı şeyi ben de yaşadım çünkü. Ayrıca genel bir seyrelme gözüküyor saçlarında. Tepe de seyrek. Finasteridsiz ekim intihar gibi bir şey olur
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

Mertsur

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 27 Haziran 2022, 22:44:27 »
Dediğim kullanım yan etki ihtimalini en aza indiriyor. Eğer hala yan etki göreceğini düşünüyorsan 0.5 mg haftada 3 bile kullanabilirsin. Saç dökülmen durmaz. Bir kaç yıl içinde yeniden şiddetlenmeye başlar. Aynı şeyi ben de yaşadım çünkü. Ayrıca genel bir seyrelme gözüküyor saçlarında. Tepe de seyrek. Finasteridsiz ekim intihar gibi bir şey olur
Teşekkür ederim ben dediğim gibi ilaç kullanmayı düşünmüyorum

Mertsur

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 27 Haziran 2022, 22:46:01 »
Etrafımda neler neler kullanıp saçlarının tamaini kaybeden çok gördüm bu tür ilaçların geçici çözüm olduğunu ve bıraktıktan sonra dökülmeyi daha çok arttıracağını düşünüyorum

Kel91

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 28 Haziran 2022, 01:33:36 »
Değilsin

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 28 Haziran 2022, 11:38:54 »
Bu ilaçları kullandıkça fayda alırsın. Fenomen Ronaldo gibi görünmek istiyordan ekim yaptırabilirsin. Ama bu şekilde kesinlikle ekime uygun değilsin.
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

Mertsur

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 28 Haziran 2022, 12:48:58 »
Bu ilaçları kullandıkça fayda alırsın. Fenomen Ronaldo gibi görünmek istiyordan ekim yaptırabilirsin. Ama bu şekilde kesinlikle ekime uygun değilsin.

Evet arkadaş dışında  İlaç i ısrarla savunmayan ilaç disinda farklı görüşler bekliyorum her görüşe açığım

Mertsur

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 28 Haziran 2022, 12:54:32 »
merhaba güvendiğin bir yere analiz yaptırır mısın ?

Saç ekim merkezleri ticari baktığı için pek güven vermiyorlar analiz yaptirdim fotoğrafli uygun olduğumu söylüyorlar o yüzden üyelerin görüşlerini almak istedim

Facebook Twitter Instagram