Gönderen Konu: Saç ekiminden önce saç masajı yapılması gerekliliği  (Okunma sayısı 1454 defa)

heprotar

• Sr. Member
Arkadaşlar forumda sıklıkla saç ekimi yaptırmadan önce neler yapılması gerektiği ile ilgili konular açılıyor fakat önerilerde saç masajından bahseden pek çıkmıyor ama bence çok önemli .Ekime giriyorsunuz kanalları açan şahıs kafa derisinin sert olduğunu kötü bir haber verir gibi söylüyor ve haklıda ,çünkü sert kafa derisinde kanlanma yeterince olmuyor belkide ekimi o esnasida olumsuz etkileyecek başka şeylerde oluyor.
Aga mantığını güzel kavrarsanız saçı dökülen çoğu kişinin kafa derisinin fibrosiz ve kalsifikasyondan dolayı sertleşmiş olduğunu anlarsınız ve bu durum dolayısıyla kanlanmayıda bozuyor.
Çözümüde basit ekimden önce en az 3 ay saç masajı yapmak.
Bu konuyu uzun uzun anlatırdım belki ama hazırı var .

Buradan bakarak hem bu konuyla ilgili hemde aga’nın mantığı ile ilgili çok güzel bilgiler edinebilirsiniz .

https://eksisozluk.com/entry/86807933

ComingSoon

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç ekiminden önce saç masajı yapılması gerekliliği
« Yanıtla #1 : 08 Temmuz 2022, 19:19:27 »
Arkadaşlar forumda sıklıkla saç ekimi yaptırmadan önce neler yapılması gerektiği ile ilgili konular açılıyor fakat önerilerde saç masajından bahseden pek çıkmıyor ama bence çok önemli .Ekime giriyorsunuz kanalları açan şahıs kafa derisinin sert olduğunu kötü bir haber verir gibi söylüyor ve haklıda ,çünkü sert kafa derisinde kanlanma yeterince olmuyor belkide ekimi o esnasida olumsuz etkileyecek başka şeylerde oluyor.
Aga mantığını güzel kavrarsanız saçı dökülen çoğu kişinin kafa derisinin fibrosiz ve kalsifikasyondan dolayı sertleşmiş olduğunu anlarsınız ve bu durum dolayısıyla kanlanmayıda bozuyor.
Çözümüde basit ekimden önce en az 3 ay saç masajı yapmak.
Bu konuyu uzun uzun anlatırdım belki ama hazırı var .

Buradan bakarak hem bu konuyla ilgili hemde aga’nın mantığı ile ilgili çok güzel bilgiler edinebilirsiniz .

https://eksisozluk.com/entry/86807933

Saç masajından kastınız elle yapılan uygulama mı yoksa dermepen, dermaroller gibi aletlerle mi yapılan masaj?

heprotar

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 08 Temmuz 2022, 19:23:38 »
Saç masajından kastınız elle yapılan uygulama mı yoksa dermepen, dermaroller gibi aletlerle mi yapılan masaj?

Elle yapılan uygulama .Yapması çok basit ,herhangi bir tekniği olduğu iddia edilsede yok aslında.Tv başında yada dinlenirken boş bir zamanınızda günde 5,10 dk saç derinizi hamur gibi yoğurur şekilde masaj yapmanız yeterli .İki elle yada tek ellle ,avuç içi ve parkak uçlarıyla yapılabilir.

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #3 : 08 Temmuz 2022, 19:26:04 »
Üstünkörü inceledim ama epey özenli yazılmış.

Ben 2 saate falan bunu didik didik ederim.

Sağolasın.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

ComingSoon

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 08 Temmuz 2022, 19:30:08 »
Elle yapılan uygulama .Yapması çok basit ,herhangi bir tekniği olduğu iddia edilsede yok aslında.Tv başında yada dinlenirken boş bir zamanınızda günde 5,10 dk saç derinizi hamur gibi yoğurur şekilde masaj yapmanız yeterli .İki elle yada tek ellle ,avuç içi ve parkak uçlarıyla yapılabilir.

Anladım, müsait bir zamanda linkini bıraktığınız yazınızı da ayrıca okuyacağım. Şahsen ben de saçlı derideki dolaşımın sağlanmasının önemli olduğunu düşünüyorum. Bilgilendirme için teşekkürler

pisikletadam

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 08 Temmuz 2022, 23:47:54 »
Ekşicinin yazdıkları takdire şayan gerçekten.
Özellikle saç ekimi ile ilgili kaynak vererek anlattığı şeyleri bence herkes okumalı .İlginç bilgiler.

Alpha

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 09 Temmuz 2022, 00:02:16 »
Saç ekiminden önce masaj fikri çok mantıklı konu için teşekkürler hocam.

Ali Kemal

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 09 Temmuz 2022, 21:22:54 »
Bugünden itibaren masaja başlıyorum  :)

niremba

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 09 Temmuz 2022, 23:26:09 »
Peki ekimden sonra masaj faydalı olur mu olur ise ne zaman başlanmalı?
  • Ekim Tarihi: 23/06/2022
  • Ekim Merkezi ismi Asumanhair
  • Greft Miktarı 4400
  • Yaşınız 46
  • Medikal Tedavi Proscar 1/4 Kerozan Alpha Lipoic Asid ,Demir,B vitamini,L arginin

Neo_22

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #9 : 09 Temmuz 2022, 23:27:40 »
Ben aslinda sac derisinin yumuşak olmasının kötü oldugunu saniyordum ,bende greftleri yerlestirirken hemsireler sac derim yumuşak oldugunu soylendiler ve zorlandiklarini belirtdiler yerlestirmekde

phantom

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 10 Temmuz 2022, 18:50:55 »
Ben aslinda sac derisinin yumuşak olmasının kötü oldugunu saniyordum ,bende greftleri yerlestirirken hemsireler sac derim yumuşak oldugunu soylendiler ve zorlandiklarini belirtdiler yerlestirmekde

Büyük ihtimalle deri altına gereğinden fazla serum enjekte ettikleri için öyle olmuştur yoksa saç derisinin yumuşak olması greft yerleştirmek için bir zorluk çıkarmaz.

phantom

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 10 Temmuz 2022, 18:53:46 »
Peki ekimden sonra masaj faydalı olur mu olur ise ne zaman başlanmalı?

Konu ekimden önce masaj yapmakla ilgili ,ekimden sonra masaj yapacaksan saç derin tam olarak iyileştiği zaman yapmak mantıklı olur yoksa halen iyileşmesi tam olarak gerçekleşmeyen örneğin aşırı kızarıklık olan kişilerin bence masaj yapmaları doğru olmaz.

baldman

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 12 Temmuz 2022, 00:52:28 »
Linkteki yazarın anlattıklarına göre sakaldan yada göğüsten alınan kökler ekildiği yere göre uyum sağlıyormuş .Bu bilgi enterasan geldi gerçekten .Göğüs kılı tepeye ekildiği zaman gerçek bir saça dönüşüyorsa boşu boşuna bu nimetten yararlanamıyoruz demektir.

nomerci

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 21 Temmuz 2022, 13:29:50 »
İlk 1 ay masaj yapmayın ekim alanına
  • Ekim Merkezi ismi Elithair

delenadam

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları