Gönderen Konu: ASUMAN HAİR TRANSPLANT / 4400 greft / yaş 25 / 24.06.2022  (Okunma sayısı 19164 defa)

Sherkeys

• Full Member
Dökülme süreci ve ekim merkezi seçimi; Öncelikle herkese merhaba. Kurban bayramınızı tebrik ederim. Forum sahibi / yöneticisi @hintell'e böyle bir platformda bizleri buluşturduğu için teşekkür ediyorum. 15-16 yaşlarımdan beri saçlarımda dökülme ve tepe bölgesiyle şakaklarda açılmalar mevcut. Yirmili yaşlara geldiğimde ise bu durum artık ciddi bir özgüven kaybına neden oldu. Bunca süre saç konusunda hiçbir takviye ilaç, vitamin vs kullanmadım. Artık yaş 25 ve askerlik yaptığım süre içinde saç ekimi yaptırma konusunda kesin karar kıldım. Forumu yaklaşık 2 senedir takip ediyorum. Sayısız konu takip ettim. Mayıs ayının sonlarına doğru bu forum sayesinde karar kıldığım Asuman Hair ile ön görüşme sağladım. Sağ olsun epey ilgiliydi ve tüm sorularıma içtenlikle cevap verdi. Kararımı Asuman Hair'den yana kıldım. Açık tenliyim ve saçlarımın büyük bir bölümü ince telli. Hemen operasyon geçirmemden yana değildi kendisi de. Xpecia, proscar 1/4, prozinc plus şampuan ve prozinc plus losyon'u bir ay düzenli olarak kullanmamı ve bu süre içinde saçlarımı güçlendirmemi istedi. Bende kendisini dinleyerek tavsiyelerine uydum. Haziran ayının 24'ünde ise randevumu oluşturdum.

Operasyona girmeden bir aylık süre boyunca xpecia ve finasterid'i düzenli olarak kullandım. Bu süre boyunca kliniğin istediği kan tahlillerimi de yaptırdım. Kliniğin görmek istediği tsh, demir, b12, d vitamini gibi değerlerimin hepsi normal referans aralığındaydı. Bu da sürecin ertelenmemesini sağladı diyebilirim.

Ekim günü; 24/06/2022 tarihinde 08:30'da Özel Yüzyıl Hastanesinde hazır bulunmam istendi. Ne kadar kararımı vermiş olsam da üstümde epey bir tereddüt vardı. Sağ olsun Asuman Hanım yaptığı konuşmayla bunu yenmemi sağladı. Diğer hastadan önce geldiğim için Asuman hanım saçlarımı inceledi ve daha güçlü durduğunu belirtti. Ön çizgi tasarımını kendisine bıraktım ve gayet estetik bir çizgi tasarladı. Ödeme işlemini yaptıktan ve gerekli evrakları doldurduktan sonra saç tıraşım Ozan bey tarafından yapıldı ve akabinde damar yolum açıldı. Burada heyecan daha da artmaya başladı. Yüz üstü yattıktan sonra anestezi işlemlerini Enes bey yaptı. Dayanılamayacak bir acı değildi ama canım epey yandı. Şükür bu süreci atlattıktan sonra kök alım işlemi başladı bu işlem 09:00 civarı başlayıp 13:45'e kadar sürdü. Asuman hanım aralıklarla bu sürece dahil oldu. Genel olarak Enes bey ve Ozan bey bu süreçte bulundular. 15 dakikalık yemek arası verildi. Yemek hastane yemeğiydi ve epey soğuktu merak edenler olabilir o sebeple yazıyorum çok bir beklentim yoktu zaten. 14:00'da ise tekrardan odaya alınıp bu sefer ön bölgeme anestezi işlemi uygulandı. Bu işlemin ardından Asuman hanım 1 saat boyunca kanal açma işlemini bizzat kendisi gerçekleştirdi. Kanal açma işlemi bittikten sonra tekrardan Enes bey ve Ozan bey sürece dahil olup tek tek ekmeye başladılar. Belirli aralıklarla Asuman hanım dahil olup süreci devraldı. Diğer hastanın işlemi 18:30 civarı sonlandı. Bende kendi sürecimin biteceğini düşünürken aslında daha yüzde 60'ın bittiğini öğrenince biraz şok geçirdim. Greftlerimin küçük olması ve saç rengimin çok açık olması süreci uzun tuttu. Diğer hastanın işlemi bitmesiyle Elif hanım sürece dahil oldu. Asuman hanım 19:00'dan beri ekim işleminde benimleydi. Bir ara greftler yetersiz olunca tekrardan donör bölgemden asuman hanım kök alma işlemi yaptı. Epey tereddüt içinde olduğum bu zaman diliminin artık bitmesi için dua etmeye başlamıştım. 21:45'te ekim sona erdi. Çok uzun ve yorucu bir ekim oldu. Yaklaşık 13 saat süren bir ekim sonucunda sağ salim ilaçlarımı alarak ve herkese emeklerinden ötürü teşekkür ederek hastaneden ayrıldım. İstanbul'da ikamet etsem bile hastane yakınlarında konaklamak istedim. Classes boutique hotel'de geceyi geçirip ertesi gün ilk yıkama ve bandaj çıkartılması için hastaneye geçtim. Enes bey karşıladı ve yıkama işlemimi yaptı. Ekim bölgesiyle donör bölgemin epey sağlıklı olduğuna vurgu yaptı. Bunları söylerken Asuman hanım ile iletişim halindeydi fotoğraflarımı kendisine atıyordu. Batikon ve kremin uygulanmasının ardından hastaneden ayrıldım ve aracıma binerek evimin yolunu tuttum.

Kliniğin vermiş olduğu ilaçlar;

• CİPRO ANTİBİYOTİK | sabah - akşam - 1 tane
  • DOLEREX AĞRI KESİCİ | günlük - 1 tane
  • PREDNOL l | sabah - akşam - 1 tane
  • CORASPİN | (30 günlük) - Günde 1 tane
  • FİTO KREM | (15 günlük) Donör bölgeye sürülecek (sabah - akşam)

Kendim temin ettiğim ilaçlar;
  • BATİKON SPREY | İlk 5 gün sabah akşam ekim bölgesine
  • BEPANTHOL LOSYON | Ekimin 7. gününden sonra ekim yapılan alana sürüldü.
  • REDOXON 3'LÜ ETKİ | Günde 1 tane

Genel olarak süreçten gayet memnunum. Konu açıp açmama konusunda epey git gel yaşadım. Geldiğim noktada sürecimi sizlerle birlikte paylaşmak istedim. Attığım ilk 5 fotoğraf ekimden önceki fotoğraflarımdır. Süreçle alakalı fotoğrafları konu altında paylaşmaya devam edeceğim. Yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Sherkeys

• Full Member
Ynt: Asuman Hair / 4400 greft / yaş 25 / 24.06.2022
« Yanıtla #1 : 11 Temmuz 2022, 16:37:52 »
İlk yıkama sonrası evde çekilen ekim alanı ve donör bölgesi ektedir.
« Son Düzenleme: 11 Temmuz 2022, 16:43:54 Gönderen: Sherkeys »
  • Ekim Tarihi: 24.06.2022
  • Ekim Merkezi ismi Asuman Hair Transplant
  • Greft Miktarı 4400
  • Yaşınız 25
  • Medikal Tedavi Xpecia, Proscar, VM2000, Alpha Lipoic Acid, Prozinc Plus, Redoxon

Sherkeys

• Full Member
« Yanıtla #2 : 11 Temmuz 2022, 16:38:01 »
10. gün kabuk dökümü sonrası görüntüler ektedir.
« Son Düzenleme: 11 Temmuz 2022, 16:47:59 Gönderen: Sherkeys »
  • Greft Miktarı 4400
  • Yaşınız 25
  • Medikal Tedavi Xpecia, Proscar, VM2000, Alpha Lipoic Acid, Prozinc Plus, Redoxon

Sherkeys

• Full Member
« Yanıtla #3 : 11 Temmuz 2022, 16:38:50 »
Önden çekilmiş daha net görüntü ektedir.
« Son Düzenleme: 11 Temmuz 2022, 16:48:54 Gönderen: Sherkeys »
  • Greft Miktarı 4400
  • Yaşınız 25

Mehmet Vural

• Full Member
  • hair off istanbul saç ekimi
« Yanıtla #4 : 11 Temmuz 2022, 17:08:09 »
Önden çekilmiş daha net görüntü ektedir.
maşallah güzel gözüküyor.
  • Ekim Tarihi: 5.1.21
  • Ekim Merkezi ismi Hairofistanbul
  • Greft Miktarı 4350
  • Yaşınız 33

Sherkeys

• Full Member
« Yanıtla #5 : 11 Temmuz 2022, 17:12:45 »
maşallah güzel gözüküyor.

Çok teşekkürler değerli yorumunuz için.
  • Greft Miktarı 4400
  • Yaşınız 25

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 11 Temmuz 2022, 17:20:55 »
Rica ederiz teşekkürler güzel konun için
Hayırlı olsun saç ekimin kardeşim açık alan fazla kendi saçlarında baya incelmiş
Saç ekimin gayet güzel planlanmış açık alana göre gayet sık duruyor
Çok güzel temiz bir saç ekimi

Sürecinde sağlıklı kabuk dökümüne kadar

Umarım güzel bir saç ekimi sonucu alırsın
Global Moderator

Sherkeys

• Full Member
« Yanıtla #7 : 11 Temmuz 2022, 17:43:59 »
Rica ederiz teşekkürler güzel konun için
Hayırlı olsun saç ekimin kardeşim açık alan fazla kendi saçlarında baya incelmiş
Saç ekimin gayet güzel planlanmış açık alana göre gayet sık duruyor
Çok güzel temiz bir saç ekimi

Sürecinde sağlıklı kabuk dökümüne kadar

Umarım güzel bir saç ekimi sonucu alırsın

Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim. Umarım herkes bende dahil gönlünden geçen sonuca en kısa sürede kavuşur.
  • Greft Miktarı 4400
  • Yaşınız 25

baldman

• Hero Member
Ynt: ASUMAN HAİR TRANSPLANT / 4400 greft / yaş 25 / 24.06.2022
« Yanıtla #8 : 11 Temmuz 2022, 20:03:39 »
Detaylı anlatım için teşekkürler.
Donör bölge oldukça zayıfmış ama ekim sonrası iyileşme çok iyi ,bu da demek oluyor ki epey titiz bir çslışma yapmışlar .Saç telleriniz ise çok ince görünüyor fakat ekim yaptırdığınız yerin kalitesi düşünülünce buna rağmen güzel sonuç almanız yüksek ihtimal diye düşünüyorum,üstelik saç renginizde açık olduğu için kapatıcılık bir nebze daha yüksek olacaktır.

KelDorado

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 12 Temmuz 2022, 01:26:44 »
Hayırlı olsun, çok güzel duruyor umarım çok doğal bir görüntü yakalarsınız :)

niremba

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 12 Temmuz 2022, 15:37:46 »
Ekiminiz hayırlı olsun.Sizden bir gün önce de ben Ekim oldum aynı merkezde cilt derim kalın olduğu için Ekim baya meşakkatli geçti.Umarim hayalimizdeki saçlara kavuşuruz.
  • Ekim Tarihi: 23/06/2022
  • Ekim Merkezi ismi Asumanhair
  • Greft Miktarı 4400
  • Yaşınız 46
  • Medikal Tedavi Proscar 1/4 Kerozan Alpha Lipoic Asid ,Demir,B vitamini,L arginin

Mehmet Vural

• Full Member
  • hair off istanbul saç ekimi
« Yanıtla #11 : 12 Temmuz 2022, 17:30:12 »
Ekiminiz hayırlı olsun.Sizden bir gün önce de ben Ekim oldum aynı merkezde cilt derim kalın olduğu için Ekim baya meşakkatli geçti.Umarim hayalimizdeki saçlara kavuşuruz.
hayırlı olsun. Çok cabuk geçiyor tekaş etme, benimkisi 18 ay olmuş😜 nasıl geçti bilmiyorum.
  • Ekim Tarihi: 5.1.21
  • Ekim Merkezi ismi Hairofistanbul
  • Greft Miktarı 4350
  • Yaşınız 33

Sherkeys

• Full Member
« Yanıtla #12 : 12 Temmuz 2022, 22:14:49 »
Detaylı anlatım için teşekkürler.
Donör bölge oldukça zayıfmış ama ekim sonrası iyileşme çok iyi ,bu da demek oluyor ki epey titiz bir çslışma yapmışlar .Saç telleriniz ise çok ince görünüyor fakat ekim yaptırdığınız yerin kalitesi düşünülünce buna rağmen güzel sonuç almanız yüksek ihtimal diye düşünüyorum,üstelik saç renginizde açık olduğu için kapatıcılık bir nebze daha yüksek olacaktır.

Teşekkürler hocam inşallah sonucu güzel olur. Saç renginden ötürü çok doğal duracağı söyleniyor herkes tarafından.
  • Greft Miktarı 4400
  • Yaşınız 25

Sherkeys

• Full Member
« Yanıtla #13 : 12 Temmuz 2022, 22:42:09 »
Hayırlı olsun, çok güzel duruyor umarım çok doğal bir görüntü yakalarsınız :)

Çok teşekkürler iyi dileğiniz için.
  • Greft Miktarı 4400
  • Yaşınız 25

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 12 Temmuz 2022, 22:43:31 »
Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim. Umarım herkes bende dahil gönlünden geçen sonuca en kısa sürede kavuşur.

Tica ederim inşallah dostum
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram