Gönderen Konu: 28 yaş saç ekimi  (Okunma sayısı 548 defa)

yasofeifa

• Yeni üye
  • *
28 yaş saç ekimi
« : 22 Temmuz 2022, 01:06:06 »
Merhaba arkadaşlar daha önceden Minoxil sprey kullanıyordum 4 ay önce bıraktım. Bu kafa ekime uygun mu ? Yoksa biraz daha beklemeli miyim ? İlk 2 fotoda ışıkta 3. Foto saçın ıslak hali. Yorumlarınızı bekliyorum.

Hair'lı Olsun

• Bu Alana Reklam Verilir.
  • Hero Member
Ynt: 28 yaş
« Yanıtla #1 : 22 Temmuz 2022, 01:45:45 »
finasteride kullanmak gerekiyor
Saç Sağlığı Discord : https://discord.gg/RJrwv4h7

Finansteride
Omega 3  -  Biotin 5000
Keçiboynuzu özü
Masaj - Magnezyum yağı  
D3 vitamin  -  B12 vitamin

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 22 Temmuz 2022, 02:00:40 »
Ekim yapım vaktin gelmiştir. Ekime uygunsun. Çokta güzel olur

Roninn3

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 22 Temmuz 2022, 02:02:45 »
bekleyecek bir durum kalmamış ayrıca yaşta gelmiş,uygun bir planlama ile doğru bir ekim merkezinde saç ektirmelisin.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: 28 yaş saç ekimi
« Yanıtla #4 : 22 Temmuz 2022, 15:58:57 »
Dökülmen devam edecek dökülmeyi durdurmazsan da saç ekimi senin için yama gibi olur bu durumda
Global Moderator

yasofeifa

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 22 Temmuz 2022, 19:09:07 »
Dökülmen devam edecek dökülmeyi durdurmazsan da saç ekimi senin için yama gibi olur bu durumda

Öneriniz nedir ? İlaç kullanmak istemiyorum açıkçası. Ne yapmazsam yama olur ?

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 22 Temmuz 2022, 21:01:16 »
Agresif dökülme evresini bitirmişsin. Bundan sonra ilaç kullanmasan bile sorun olacağını düşünmüyorum. Tabi kullanmak istersen finasterid araştirabilirsin

yasofeifa

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 22 Temmuz 2022, 21:42:22 »
Agresif dökülme evresini bitirmişsin. Bundan sonra ilaç kullanmasan bile sorun olacağını düşünmüyorum. Tabi kullanmak istersen finasterid araştirabilirsin

Çok teşekkürler yorumunuz için. Bir dönem ilaç kullandım fakat yan etkilerini görüp bırakmak zorunda kaldım. Açıkçası bu bahsettiğiniz agresif dökülme dönemini bu şekilde geçirdim. Tam olarak agresif dökülmenin bitmesi neye göre anlaşılır ?

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 23 Temmuz 2022, 09:45:17 »
Dökülmeler bir ömür devam eder. Saç bu şekilde var edilmiş. Yenilenmesi gerekir. Yüzde ellisi dökük haldeyken, yüzde ellisi çıkık haldedir. O çıkık haldeki saçlar, belli bir süreyle mücadele eder herşeyle, güneşle, havayla, kirlenmelerle, sıcakla, soğukla, kurulukla, haşerelerle vs.  O sürenin sonunda yipranmak ve sararıp yok olmak yerine, dökülme tercih ettirilir. Kökü ise  dinlenmeye geçerken, yeni bir saç teli çıkarmak için tekrar sıvar kolları. Bu evreden sonra, diğer dinlenen yüzde ellilik çoktan çıkmıştır. Bu böyle bir ömür devam eder.  O yüzden günlük en az, sağlıklı bir insanın yüz adet saç teli dökülmesi bunun işaretidir. Ve hiç bir sorun teşkil etmiyor. Bu dökülmeden korkmamak gerekir.

İncelen saç telleri varsa, veya ince kalın karışımı melez diye tabir edilen bir yapidaysa bu karışım, biliriz ki agresif dökülmedir. Şimdi bakıyorum başına. İncelmesi ve dökülmesi gereken kısımlar kendini çoktan belli etmiş. Seyrek ve ince kalan kisimlarin toparlanması çok zor. Ve aynı zamanda sık ve sağlıklı kalan alanlarin da dökülmesi  çok zor. Hal böyle iken, o incelen yerlere ekim yapılır ve onlar yokmuş gibi davranılır. Geriye kalan sağlıklı saçlarınla, donörden alınan sağlıklı saçlarınla o yerler tekrar tedavi edilmiş olunur.
« Son Düzenleme: 23 Temmuz 2022, 10:23:42 Gönderen: dinodin11 »

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 23 Temmuz 2022, 13:18:53 »
Öneriniz nedir ? İlaç kullanmak istemiyorum açıkçası. Ne yapmazsam yama olur ?

Başka bir şey yapamazsın dostum onun dışında bunu durdurma ihtimali yok o zaman ekim yaptıracaksın  2 ekim planlayacaksın kendi saçlarının döküleceğini  hesaplayıp ikinci ekimde de seyrelen alanları hallediceksin dökülmen devam ettiği için tabi ilk ekim başarılı sonuçlanırsa
Ama şuan kendi saçların beylenmeyip inceliyor genel bir seyrelme ekilenler ne kadar beslenir bunu bilemeyiz.
« Son Düzenleme: 24 Temmuz 2022, 04:30:17 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

yasofeifa

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 24 Temmuz 2022, 02:41:18 »
Peki ilk ekim frontal ikincisi vertex olacak şekilde iki ekimmi önerirsiniz yoksa komple tüm kafa ektirip ilerde revize ekim olacak şekilde iki ekim mi önerirsiniz ?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 24 Temmuz 2022, 04:33:35 »
Bu alana kadar saç ekimi olabilir
Ama çok ince saçlar zarar görüp dökülecektir bunun saç ekenle alakası yok saçınla alakası var baştan söliyim.

Sonra bekleyeceksin ne zaman ekilen saçların arasında kendi saçların sökülmeye başlarsa  ekim seyrelmeye başlarsa o zaman kople bir sıklaştırma yaptırırsın

Ya da bekleyeceksin saçların biraz daha dökülsün
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram