Gönderen Konu: Masturbasyon Saç Döker ( BİLİMSEL BİLGİ)  (Okunma sayısı 6824 defa)

Alvin Bey

• Full Member
Masturbasyon Saç Döker ( BİLİMSEL BİLGİ)
« : 24 Temmuz 2022, 20:03:59 »
Testosteron DHT ye 5-alfa-reductaz enzimi tarafından dönüştürülür. Nofapa başlamanın testosteron yüzdenizi artıracağı için DHT oranını artırarak saç dökülmesini artıracağını düşünenler var. Aksine DHT ye dönüşüm fazla testosteron değil dopamin dalgalanmaları nedeniyle olur.

Her PMO yaptığınızda beyninizde hızlı bir dopamin yükselmesi olur ve hemen ardından dopamin oranı tekrar düşer. Orgazmla birlikte Prolaktin hormonu serbest bırakılır. Prolaktin saç dökülmesine dolaylı yoldan sebebiyet verir. Prolaktin , testislerde 5-alfa-reductaz enzimini aktifleştirerek testosteronların DHT ye dönüşümünü başlatır. Kısacası mekanizma şöyle işliyor:

Dopaminin yükselip aniden düşmesi ( PMO) --> Prolaktin Salınımı --> 5-alfa-reductaz enziminin aktifleşmesi --> Yüksek oranda Testosteronun DHT ye dönüşümü (Kanda Testosteronun azalması ve DHT nin artması.) --> Saç dökülmesi

Evet PMO saç dökülmesine sebebiyet verir.

emekli kel

• Hero Member
Ynt: Masturbasyon Saç Döker ( BİLİMSEL BİLGİ)
« Yanıtla #1 : 24 Temmuz 2022, 20:06:14 »
  genetiği olanlarda dht salgılayan hersey saç doker.menide kaybedince çinko kaybederiz diye biliyorum.çinkonun azlığıda çokluğuda saç doker.genetik dokulmesi olanlarda yeni evlenenlere bak saç dokulmesi hızlanıyor
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

ber134

• Full Member
« Yanıtla #2 : 24 Temmuz 2022, 21:04:40 »
Ama bu çok saçma. O zaman hiçbir şekilde cinsel ilişkiye de girmememiz gerekmez mi? Sonuçta boşalmak her türlü aynı. Yani buna bakarak bir şey elde edemeyiz.
  • Yaşınız 25

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 24 Temmuz 2022, 21:14:03 »
 çok abartmamak gerek sporuda ilişkiyide masturbasyonuda bizde hzlandırıyor
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 24 Temmuz 2022, 21:25:59 »
çok abartmamak gerek sporuda ilişkiyide masturbasyonuda bizde hzlandırıyor

Hayatta hiçbir şeyi fazla boşlamamak ve de abartmamak lazım orta yol en güvenilir yoldur kararında olacak her şey ne az ne çok
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 24 Temmuz 2022, 21:29:42 »
 başkan 1 sene 1000 tane rusla bir gemiye kapasınlar geminin kaptanı bile karı olsa gemideki fareler bile erkek olmucak abartmada goreyim

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 24 Temmuz 2022, 21:52:44 »
başkan 1 sene 1000 tane rusla bir gemiye kapasınlar geminin kaptanı bile karı olsa gemideki fareler bile erkek olmucak abartmada goreyim

Başkan esas öyle bir ortamda 10 günde östrojen seviyen artmaya 1 aya kalmaz da kadın olmaya başlarsın iyi tarafı kellikten kurtulursun :))) bal yiyen baldan usanır ben usanıyorum sigara hariç her şeyden doz aşımı olunca sigara nasıl bir illetse 3-4 ay ayrı kalabiliyoruz en fazla birbirimizden :)
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim

Hamit Özkan

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 24 Temmuz 2022, 22:01:25 »
Testosteron DHT ye 5-alfa-reductaz enzimi tarafından dönüştürülür. Nofapa başlamanın testosteron yüzdenizi artıracağı için DHT oranını artırarak saç dökülmesini artıracağını düşünenler var. Aksine DHT ye dönüşüm fazla testosteron değil dopamin dalgalanmaları nedeniyle olur.

Her PMO yaptığınızda beyninizde hızlı bir dopamin yükselmesi olur ve hemen ardından dopamin oranı tekrar düşer. Orgazmla birlikte Prolaktin hormonu serbest bırakılır. Prolaktin saç dökülmesine dolaylı yoldan sebebiyet verir. Prolaktin , testislerde 5-alfa-reductaz enzimini aktifleştirerek testosteronların DHT ye dönüşümünü başlatır. Kısacası mekanizma şöyle işliyor:

Dopaminin yükselip aniden düşmesi ( PMO) --> Prolaktin Salınımı --> 5-alfa-reductaz enziminin aktifleşmesi --> Yüksek oranda Testosteronun DHT ye dönüşümü (Kanda Testosteronun azalması ve DHT nin artması.) --> Saç dökülmesi

Evet PMO saç dökülmesine sebebiyet verir.

Hiç mi yapmıycaz yani 😅
Yapıcaksak bile sıklık ne kadar olmalı ?

ber134

• Full Member
« Yanıtla #8 : 24 Temmuz 2022, 22:08:41 »
kardeşlerim genelde dozları biz belirlemeyiz. örneğin kimi 2 paket sigara içer kimi günde 5 tane sigara içer. tüm bunları vücudumuz kaldırabileceğimiz şekilde belirler. kimi 2 birada kafayı bulur kimi 6 birada kafayo bulur. yani demem o ki cinselliği de aynı şekilde sıklığını azaltmaya çalışmak bize kötü geri dönüşler sağlayacaktır. çünkü tabiri caizse azgınlığın gelir ve onu dindirmezsen kötü sonuçlar oluşur bu senin günlük yaşamına da etki eder. o yüzden vücudunuzun istediğinden şaşmayın onu baskılamayın.
  • Yaşınız 25

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 24 Temmuz 2022, 22:45:16 »
 kararında yapcaz sporuda oteki işleride

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 24 Temmuz 2022, 22:48:24 »
Başkan esas öyle bir ortamda 10 günde östrojen seviyen artmaya 1 aya kalmaz da kadın olmaya başlarsın iyi tarafı kellikten kurtulursun :))) bal yiyen baldan usanır ben usanıyorum sigara hariç her şeyden doz aşımı olunca sigara nasıl bir illetse 3-4 ay ayrı kalabiliyoruz en fazla birbirimizden :)
baskan mesela dandik bir maçtan bıkılır ama city_liverpool maçını her gece izlese insn bıkarmı. boy 1.50 kg 150 sanayi faresi gibi hatunlarla 1 sene gemide kusarsında o güzelim ruslarla  1 sene bitmesin diye bıkar insan.biri alıp beni son nefese kadar gemidesin gunahta olmucak dese ailemde yok zaten bir daha karaya ayak basmam.orda yaslanırım onların arasında insan yaslanırsa:)

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 24 Temmuz 2022, 22:51:59 »
baskan mesela dandik bir maçtan bıkılır ama city_liverpool maçını her gece izlese insn bıkarmı. boy 1.50 kg 150 sanayi faresi gibi hatunlarla 1 sene gemide kusarsında o güzelim ruslarla  1 sene bitmesin diye bıkar insan.biri alıp beni son nefese kadar gemidesin gunahta olmucak dese ailemde yok zaten bir daha karaya ayak basmam.orda yaslanırım onların arasında insan yaslanırsa:)

Başkanım erken emeklilikten beklentilerin çok yüksek :)) Allah dünyada da ahirette de gönlüne göre versin ne deyim :)
avodart&minox&xpecia

tedavim

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 24 Temmuz 2022, 22:58:31 »
 :)aslında bir arkadasımın en buyuk hayaliydi  bu sartlarda gemi yolculuğu kartladıkça benimde hayalim oldu :)

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 24 Temmuz 2022, 23:00:25 »
:)aslında bir arkadasımın en buyuk hayaliydi  bu sartlarda gemi yolculuğu kartladıkça benimde hayalim oldu :)

Başkanım yaşlandıkça denize açılma merakı gördüğüm başka emekliler de var şimdilik biraz ertele gençlik tarafında kal :)
avodart&minox&xpecia

tedavim

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 24 Temmuz 2022, 23:03:04 »
 :)yok be baskan bu saatten sonra ya toprak doldurcaz ya gemiye yonelcez yas 42 .40ı gecttimmi bitti hayat.hoş 30 sanıyorlarzaten en çok asılan gencler ama gemiden güzeli yok.cocukken evde leğene kağıttan gemi yapar yuzdururdum olsa olsa benim gemilerim onlar olur

Facebook Twitter Instagram