Gönderen Konu: Saç ekimi 5. gün greft dökülmesi?  (Okunma sayısı 391 defa)

kerimkee1

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Saç ekimi 5. gün greft dökülmesi?
« : 25 Temmuz 2022, 14:46:43 »
Arkadaşlar merhaba.

Yaklaşık 6 gün önce saç ekimi yaptırdım. Her şey düzenli bir şekilde yolunda gitti bir sıkıntı olmadı. Üçüncü gün kafamı hafif bir şekilde losyon sürerken bir greft (pıhtılaşmış kabuk ve köklü greft) elime geldiğini farkettim ve çok moralim bozuldu. Bugün 6. gün ve sadece ekilen bölgedeki greftlerime dokunmak istedim ve sadece ön tarafa ekilen bir grefte parmağımı hafifçe dokundurdum (hiçbir şekilde ekim bölgesine sert müdahale çarpma falan olmadı) ve öndeki greft elime geldi ve bu greftte pıhtılaşmış ve kökle bağlantılı grefte benziyordu. Kısacası ekim gününden bu güne iki adet greft elime geldi.

Sizce bu greftler kafamda tutanamadı mı yoksa endişelenecek bir durum yok mu? Daha 6. günde böyle bir şey yaşanması psikolojimi bozdu lütfen yorumlarınızı bekliyorum..

baldman

• Hero Member
Ynt: Saç ekimi 5. gün greft dökülmesi?
« Yanıtla #1 : 25 Temmuz 2022, 15:04:18 »
malesef dostum anlattığına bakılırsa o greftler kanallara oturmayıp düşenşer gibi görünüyor yalnız her ekimde oluyor bir miktar yeterki çok fazla sayıda olmasın.

kerimkee1

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 25 Temmuz 2022, 15:12:26 »
malesef dostum anlattığına bakılırsa o greftler kanallara oturmayıp düşenşer gibi görünüyor yalnız her ekimde oluyor bir miktar yeterki çok fazla sayıda olmasın.

Peki her saç ekilen kişilerde böyle bir durum meydana geliyor mu yoksa bu bana saç ekimi yapan kişilerden mi kaynaklı? Moralim alt üst oldu be kardeşim. Daha böyle ne kadar greft kaybı yaşarım sence?
  • Ekim Tarihi: 19.07.2022
  • Ekim Merkezi ismi Anastasakis Greece Hair Transplant
  • Greft Miktarı 3500
  • Yaşınız 21

KelDorado

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 25 Temmuz 2022, 15:40:42 »
Kendi tecrübemi aktarmam gerekirse hiç böyle bir şey yaşamadım ben, ama ekim merkezi çok çok az olabileceğini söylemişti. Ekim merkezleri bunu hesaba katarak ekimleri yapıyorlar, bir problem olacağını zannetmiyorum. Kökler zaten tutunmaya başlamıştır artık, endişe etmene gerek yok bence.

baldman

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 25 Temmuz 2022, 20:13:29 »
Peki her saç ekilen kişilerde böyle bir durum meydana geliyor mu yoksa bu bana saç ekimi yapan kişilerden mi kaynaklı? Moralim alt üst oldu be kardeşim. Daha böyle ne kadar greft kaybı yaşarım sence?

çoğu ekimde oluyor bu yüzden saç ekim merkezleri ilk yıkamayı kendi kliniklerinde yapmayı tercih ediyorlar hastaları dökülen greftleri görmesinler diye.
yalnız her ekim merkezinde bu olayın olduğunu sanmıyorum ,greftleri düzgün bir şekilde kanallara yerleştirmeyen ekim merkezlerinde daha çok oluyor bu olay ,özellikle serumla kafayı çok şişirenlerde bence daha çok oluyor olabilir.

nomerci

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 26 Temmuz 2022, 11:34:44 »
Sen nıye dokunuyosan kafana dostum o elıne gelen greft, kim bilir kacınada zarar verdın bellı degıl. ilk 10 gün ben dokunmadımkafaya 
  • Ekim Merkezi ismi Elithair

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 26 Temmuz 2022, 12:20:20 »
Saç ekimi konusu açmalısınız
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram