Anket

Donör bölgem nasıl?

İyi
6 (100%)
kötü
0 (0%)
idare eder
0 (0%)

Toplam Oy Verenler: 6

Gönderen Konu: Saçlarımı en iyi nerede ektirebilirim  (Okunma sayısı 714 defa)

Abman

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Saçlarımı en iyi nerede ektirebilirim
« : 28 Temmuz 2022, 02:32:20 »
Merhaba arkadaşlar,

Yaşım 23
Saçlarımın şu an ki halini ve en aşağıda 3 yıl önce ki hallerini ekledim. Anne ve baba tarafımdan saçı dökülen 1 kişi bile yok. Saçlarımın daha çok stres ve çok fazla fön çektiğim için döküldüğünü düşünüyorum. Şu anda nedense dökülmem biraz yavaşladı(ön taraf baya gittiği için sanırım).
Herhangi bir medikal takviye almıyorum.
Sürekli toppik kullanıyorum ve saçlarımı yıprattığımı düşünüyorum bu yüzden ekim yaptırıp saçlarımı korumak istiyorum.
Maddi olarak herhangi bir sıkıntım yok fakat 1 sene sonra yurtdışına eğitime gideceğimden dolayı bir an önce ektirip güzel bir görünüme kavuşmam gerek.
Sizce bu saçları en iyi kim eker?
Finasterid ve minox kullanmak istemiyorum ama xpecia biraz daha masum geldiği için ona da şimdiden başlamayı düşünüyorum.
Ayrıca, haftaya regenera activa ve mezoterapi yaptırmayı düşünüyorum.
Saç ekimi yaptıktan sonra da sclinic vs. gibi bir klinikte takviyeler almayı düşünüyorum.

Tavsiyelerinizi bekliyorum abilerim.

Sacimiziduzeltecegiz

• Yeni üye
  • *
Ynt: Saçlarımı en iyi nerede ektirebilirim
« Yanıtla #1 : 28 Temmuz 2022, 08:57:35 »

Su an itibariyla iki ihtimal var ya onlerde gorunen o zayif saclar da dokulecek ve acilacak ya da o saclar guclenip dokulmen duracak ve devam etmeyecek.İlk ihtimale gore ekim yaparsan ekimden sonra o saclar dokulunce berbat bi goruntu ortaya cikar.Zayif sac tellerinin etrafina yapilan ekim orayi şok dokulmeye ugratabilecegi gibi kan dolasimini artirarak dokulmesini de engelleyebilir aslinda bu yine genetikle alakali o kokler dht duyarliysa dokulur.İkinci ihtimalde de dokulmelerin artik durmustur ve ekimini yapar bir seneye saglam donorun de oldugu icin guzel saglam saclara kavusursun.
Simdi de kendi dusunceme geleyim.Bence o ondeki zayif telli saclarin dokulup dokulmeyecegini gormek icin bir iki sene daha bekle bu sirada mezoterapini yaptir ben de yapiyorum 3. seanstayim etkisi 3 ten sonra gorulmeye baslaniyor zaten bi 10 seans kadar da yaptir.Hic birakma ilk 5 seansi 15 gunde bir sonra ayda bir yaparsin.24 25 yaslarina kadar yap hem var olan saclarin guclenir ekim icin daha iyi olur hem donore de yaparsin mezoyu guclendirirsin.
Simdilik zaten onler uzun oralari sakin kisaltma oralar yanlari kapatacak cunku.
Bir de su durum da var su an donor saglam ama o donor icindeki koklerin bile %10 u kadari dht duyarli olabilir o kokler ekilirse onlar da dokulur.Yani dht duyarli kok nerede olursa olsun dokulur.Donoru saglam kisiler de bu oran cok cok azdir yani sen de max %5-10 dur.3000 greft ekilse ortalama 6000 tel yapar onlarin %10 u da az bi sayi degil bence cunku uzun sureli kalacak kökler onlar neden 6000 tel dokulsun ki .
Simdi de en iyi ihtimali soyliyimm donorden gelen saclarin cok azi dokulur ekimin de etkisiyle o zayif saclar guclenir ve zaten dokulmeyecek olan saclardir onlar ve uzar yine de yaninda mezo gibi tedavilerle korursun biter gider.
Amaaa eger ekip dökersen ikinci ekim gerekir hem donorden israf olur hem ikinci ekimin cok cok daha iyi olmasi gerekir cunku o ekimin hem var olan sacina hem de ilk ekimdeki saclarina zarar vermemesi gerekirr.Bir de bunun yaninda iki yıl boyunca kel gezersin cunku o saclarin uzamasi ilk ekimde de ikinci ekimde de cok uzun suruyor ve genelde ikinci ekim icin bir yil bekletiyorlarr.

Kankam diyeceklerim bunlar inanmazsan giidp serkan ausman gibi yerlere bu yaziyi okuyabilirsin onlar da katilacaktir eminim.
Burdaki cogu kisinin sac dokulmesi senle ayni degil.O yuzden kendi tecrubelerine gore
yorumlayabliyorlar.
Bir de sunu diyim ek olarak o yandaki kalan saclar saglam kaln koklerse emin ol yanlardan daha fazla acilmicak cunku orasi genetik sınırdır.En kotu ihtmalle kotu bakarsan biraz incelebilir.O yuzden mezoo
Umarim hakkinda en iyisi olur kardesim.
Xpecia falan da aslaaa kullanma.%1 lik riski bile olsa cinselligi tehlikeye atma
« Son Düzenleme: 28 Temmuz 2022, 23:42:14 Gönderen: Hintel »

nomerci

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 28 Temmuz 2022, 10:02:17 »
Yaşın 23 ve saçın böyle  direk ektir donörün sağlam. Öndeki saçların dökülecek zaten 2-3 yıl sonrada öyle ektirirsin eski haline kavuşursun
  • Ekim Merkezi ismi Elithair

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 28 Temmuz 2022, 11:09:45 »
Harika bir ekim olur.
Buna müsaitsin. Herhangi bir ilaç kullanmayabilirsin.
3.00 bin greftlik bir ön ekim seni padişah eder

aksamci

• Hero Member
  • Kel degilim , anlim acik
« Yanıtla #4 : 28 Temmuz 2022, 13:17:06 »
genc yasta ekim dogru bulmasamda , senin durumun farkli . ekime cok uygunsun.
dogru merkez secimi ile cok güzel sonuc almalisin .
ilerki yaslarda tepede dökülme olursa ona göre hareket etme sansin var.

Abman

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 28 Temmuz 2022, 14:49:49 »
genc yasta ekim dogru bulmasamda , senin durumun farkli . ekime cok uygunsun.
dogru merkez secimi ile cok güzel sonuc almalisin .
ilerki yaslarda tepede dökülme olursa ona göre hareket etme sansin var.

Teşekkürler, Sizce nerede ektirmeliyim?

Harika bir ekim olur.
Buna müsaitsin. Herhangi bir ilaç kullanmayabilirsin.
3.00 bin greftlik bir ön ekim seni padişah eder

o bölgeye olabilecek maksimum grefti ektirmek istiyorum, 3.000 greft yeterli olur mu?

Yaşın 23 ve saçın böyle  direk ektir donörün sağlam. Öndeki saçların dökülecek zaten 2-3 yıl sonrada öyle ektirirsin eski haline kavuşursun

Tek bir ekim yapıp mevcut saçlarımı korumayı düşünüyorum umarım 2. sine ihtiyaç kalmaz.

knk bu forumda adamakilli yardimci olan yok. Benim de yasim ayni , sac durumum da seninkine benzer.Foruma konu actim.Biri ek diyo biri ekme diyo herkes farkli bi sey soyluyo.Herkes bi seyler biliyormua gibi gorunuyor ama aslinda kimsenin adamakilli bi sey bildigi yok.Hintell bile konuma duzgunce cevap vermedi ben de basligi sildim.Neyse ama verecegim yanit sudur kendi arastirmalarimca ve dogru olan da budur.
Su an itibariyla iki ihtimal var ya onlerde gorunen o zayif saclar da dokulecek ve acilacak ya da o saclar guclenip dokulmen duracak ve devam etmeyecek.İlk ihtimale gore ekim yaparsan ekimden sonra o saclar dokulunce berbat bi goruntu ortaya cikar.Zayif sac tellerinin etrafina yapilan ekim orayi şok dokulmeye ugratabilecegi gibi kan dolasimini artirarak dokulmesini de engelleyebilir aslinda bu yine genetikle alakali o kokler dht duyarliysa dokulur.İkinci ihtimalde de dokulmelerin artik durmustur ve ekimini yapar bir seneye saglam donorun de oldugu icin guzel saglam saclara kavusursun.
Simdi de kendi dusunceme geleyim.Bence o ondeki zayif telli saclarin dokulup dokulmeyecegini gormek icin bir iki sene daha bekle bu sirada mezoterapini yaptir ben de yapiyorum 3. seanstayim etkisi 3 ten sonra gorulmeye baslaniyor zaten bi 10 seans kadar da yaptir.Hic birakma ilk 5 seansi 15 gunde bir sonra ayda bir yaparsin.24 25 yaslarina kadar yap hem var olan saclarin guclenir ekim icin daha iyi olur hem donore de yaparsin mezoyu guclendirirsin.
Simdilik zaten onler uzun oralari sakin kisaltma oralar yanlari kapatacak cunku.
Bir de su durum da var su an donor saglam ama o donor icindeki koklerin bile %10 u kadari dht duyarli olabilir o kokler ekilirse onlar da dokulur.Yani dht duyarli kok nerede olursa olsun dokulur.Donoru saglam kisiler de bu oran cok cok azdir yani sen de max %5-10 dur.3000 greft ekilse ortalama 6000 tel yapar onlarin %10 u da az bi sayi degil bence cunku uzun sureli kalacak kökler onlar neden 6000 tel dokulsun ki .
Simdi de en iyi ihtimali soyliyimm donorden gelen saclarin cok azi dokulur ekimin de etkisiyle o zayif saclar guclenir ve zaten dokulmeyecek olan saclardir onlar ve uzar yine de yaninda mezo gibi tedavilerle korursun biter gider.
Amaaa eger ekip dökersen ikinci ekim gerekir hem donorden israf olur hem ikinci ekimin cok cok daha iyi olmasi gerekir cunku o ekimin hem var olan sacina hem de ilk ekimdeki saclarina zarar vermemesi gerekirr.Bir de bunun yaninda iki yıl boyunca kel gezersin cunku o saclarin uzamasi ilk ekimde de ikinci ekimde de cok uzun suruyor ve genelde ikinci ekim icin bir yil bekletiyorlarr.

Kankam diyeceklerim bunlar inanmazsan giidp serkan ausman gibi yerlere bu yaziyi okuyabilirsin onlar da katilacaktir eminim.
Burdaki cogu kisinin sac dokulmesi senle ayni degil.O yuzden kendi tecrubelerine gore
yorumlayabliyorlar.
Bir de sunu diyim ek olarak o yandaki kalan saclar saglam kaln koklerse emin ol yanlardan daha fazla acilmicak cunku orasi genetik sınırdır.En kotu ihtmalle kotu bakarsan biraz incelebilir.O yuzden mezoo
Umarim hakkinda en iyisi olur kardesim.
Xpecia falan da aslaaa kullanma.%1 lik riski bile olsa cinselligi tehlikeye atma

Tavsiyenize uyacağım ilk başta regenera sonra 2-3 ay mezo yaptıracağım ardından direk ekim yapmayı düşünüyorum. 1-2 yıl bekleyemem bahsettiğim gibi yurtdışında eğitime gideceğim. Sonuçları burada paylaşırım olumlu olumsuz.
Finasterid konusunda Bende cinsellikten korkuyorum %1 bile ihtimali varsa zaten bence saçlardan daha önemli değil. İçinde ki vitaminler için ekime kadar güçlendirir diye düşünüyordum onun yerine önerebileceğiniz saçlar için hangi vitaminleri kullanabilirim?

Ayrıca sanırım bu forumda gördüğüm kadarıyla en iyi ekim yerlerinden birisi asuman, başka önerebileceğiniz bir yer var mı? Asmed’te de yaptırabilirim ama oranın randevu tarihleri uzun oluyor galiba.

Canimo

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 28 Temmuz 2022, 23:47:02 »
maddi sıkıntı yoksa bir numaralı tercih asmed olmalı.
mezoterapi ise hiç bir işe yaramaz ancak boşuna para ve zaman kaybı olur.
mezoterapi gibi kafaya vitamin vb şeyler enjekte etmek artık çoktandır terkedilmiş uygulamalar arasında yerlerini aldı bu konularda son mohikan olmaya gerek yok derim.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 28 Temmuz 2022, 23:59:45 »
Donör çok iyi maşallah açık alanda fazla değil
« Son Düzenleme: 29 Temmuz 2022, 00:13:54 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

Abman

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 29 Temmuz 2022, 00:05:31 »
Donör çok iyi maşallah açık alanda fazla değil

teşekkürler hintell, evet bütçem var nereyi önerirsiniz? Sizin görüşleriniz benim için önemli.

mezoterapi gibi kafaya vitamin vb şeyler enjekte etmek artık çoktandır terkedilmiş uygulamalar arasında yerlerini aldı bu konularda son mohikan olmaya gerek yok derim.

Ekim öncesi bence saçları beslemek için faydalı olur, Ayrıca regenera da yaptıracağım gelecek hafta randevu aldım. Faydası olursa da olmazsa da buradan paylaşım yaparım
« Son Düzenleme: 29 Temmuz 2022, 00:14:22 Gönderen: Hintell »

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 29 Temmuz 2022, 00:15:38 »
Saç ekimine gayet uygun bir adaysınız
Saç tellerinizde çok kaliteli iyi bir ekimle iyi bir sonuç kaçınılmaz son olur

Asmed olabilir
Ankara mutalip keser olabilir.

Global Moderator

Abman

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 29 Temmuz 2022, 00:21:45 »
Saç ekimine gayet uygun bir adaysınız
Saç tellerinizde çok kaliteli iyi bir ekimle iyi bir sonuç kaçınılmaz son olur

Asmed olabilir
Ankara mutalip keser olabilir.

Asmed’ten randevu almaya çalışacağım inşallah 2-3 ay içinde randevu alabilirim.
Olmazsa, Mutalip keser’den randevu alıyım.

Muribab

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 29 Temmuz 2022, 09:34:30 »
Hemen hemen sizin açıklığınıza benzer paylaşımda olan Asmed saç ekimi süreci https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=25508.120
« Son Düzenleme: 29 Temmuz 2022, 12:17:50 Gönderen: Hintell »

Abman

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 29 Temmuz 2022, 13:36:00 »
Hemen hemen sizin açıklığınıza benzer paylaşımda olan Asmed saç ekimi süreci https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=25508.120

Formu dün doldurdun asmedin umarım randevu alabilirim, bu arkadaşın sonucu da çok güzel olmuş

Sacimiziduzeltecegiz

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 29 Temmuz 2022, 16:21:30 »
AhHahzhanHhHaHhaahhaahh
dediğin şeyin bilimsel bir açıklamasını yapsana kardeşim...
Aynen adam bu açıklığa vitamin yüzeysel dht blokaji yapan kafeinli biotinli onlarca faydalı içeriği olan mezoterapi yapmasin da gidip cinselliği etkileyen erkekliği elinden alan ve bunun yüzlerce kalıcı örneği olan finas xpecia kullansin demi komkksin sadeceeee

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 29 Temmuz 2022, 16:44:13 »
AhHahzhanHhHaHhaahhaahh
dediğin şeyin bilimsel bir açıklamasını yapsana kardeşim...
Aynen adam bu açıklığa vitamin yüzeysel dht blokaji yapan kafeinli biotinli onlarca faydalı içeriği olan mezoterapi yapmasin da gidip cinselliği etkileyen erkekliği elinden alan ve bunun yüzlerce kalıcı örneği olan finas xpecia kullansin demi komkksin sadeceeee

Yürübeeee!!

Arkandayım deli çocuk

Facebook Twitter Instagram