Gönderen Konu: Sac ekimi hakkinda soru  (Okunma sayısı 232 defa)

Kalde

• Yeni üye
  • *
Sac ekimi hakkinda soru
« : 06 Ağustos 2022, 17:02:45 »
Arkadaslar genel olarak çoğu sac ekimi ekimi ilk günlerinde başarılı görünüyor fakat 1 yıl sonunda bazı ekimlerde ekilen greftlerin büyük bölümü çıkarken bazı ekimlerde çıkış oranı düşük kalıyor sizce bu durumu oluşturan en önemli faktörler neler kanal açmayı kimin yaptığı mi kokleri kimin yerleştirdiği mi yoksa büyük oranda kişinin kan dolaşımı vs gibi unsurları mi

baldLion

• Hero Member
Ynt: Sac ekimi hakkinda soru
« Yanıtla #1 : 07 Ağustos 2022, 01:17:18 »
Öyle bir soru sormışsunki iki üç cümlede özetlemek imkansız Saç ekimin bir sürü ayrıntısı var Donör bölgeden greftlerin alınmasından tut ,saç çigisi oluşturma doğru planlama yapma ,kanalları doğru açma yeteneği ,greftleri ekime kadar düzgünce muhafaza ekmek Sırf bu saydığım bu aşamaların bile kendi içlerinde bir sürü detayı var .
Asıl bence sen bunların hepsini boş ver şuna cevap ver dostum bu ülkede saç ekimini bırak farklı mesleklerde işini düzgün yapan ne kadar insan var Cevabını ben vereyim yüzde 5 bile çıkmaz ama sen kalkmış burda saç ekimi gibi içinde yüzlerce teferruat ve emek gerektlren bir işin sanki düzgünce yapan insan çokmuş gibi ayrıntılarını sorguluyorsun Kusura bakma ama biraz komik oluyor.

Kalde

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 07 Ağustos 2022, 01:29:20 »
Komik bir şey göremedim altı üstü bir merak ettiğim bir seyi sordum sizde bilginiz çerçevesinde cevap vermişsiniz baslangicta

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #3 : 07 Ağustos 2022, 01:31:27 »
Komik bir şey göremedim altı üstü bir merak ettiğim bir seyi sordum sizde bilginiz çerçevesinde cevap vermişsiniz baslangicta
Çok çok ayrıntılı maalesef dostum. Kanal açmadan yerleştirmeye kadar oradan tut ekim sonrası bakıma kadar binbir türlü etken var.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 07 Ağustos 2022, 16:37:07 »
Bunun bir çok nedeni olabilir

Donör bölgedeki güçlü saç miktarı?
Donör bölgede kioklu hreflerin her biri güçlümü? 1 güçlü 2 si zayıfsa o çoklu greftden 1 saç teli çıkar kalan 2 si çıkmaz

Sadece saç ekimci değil seyrek ekimin sorumlusu
Ama hata surada bu problemi göremeyip bu probleme karşı öneride bulunamamaları

Kısaca saç analizi yapmadan saç ekiyorlar.

Kafanda ince saçlar var misal aralara giriyorlar kafandaki saç miktarına göre ekim yapıyorlar sonrasında saçlar gelişirken bşr yandan da dökülmen devam ediyor ve gene sonuç hüsran.

Bunları iyi analiz etmek gerek bazı cildler sert olur saç gelişimi zorlanır üstüne beslenmeyen dht maruz kalmış bir kafa ise daha da zorlaşır.

Binlerce ayrıntı var ama biz sadece ekimci olarak gördüğümüz için.
Olayları bu konuda yanılıuoruz merkezilerinde bu konuda fazla bilgisi olmadığı için burada iş saç ektiren kişinin bu konuda iyi bilgilenip adımlarını ona göre atması gerek

Tabi bu bizden kaynaklanan nedenler

Saç ekiminden kaynaklanan nedenlerde olabilir

Greft alımı .. greft yerleştirirken greftlere zarar verme

Ya da kabalları açarken derin açma uygun derinlikte saçın besleneceği alana kadar kanal açamama gibi vss vs
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram