Gönderen Konu: Hayat Enerjim Bitti  (Okunma sayısı 471 defa)

Atibbaba

• Full Member
Hayat Enerjim Bitti
« : 09 Ağustos 2022, 22:57:23 »
Arkadaşlar beni forumdan tanıyanlar vardır. Çoğu zaman abilerim gönderimi bir süre sonra sildiğim için bana kızarlar.Saç dökülmem az ya da çok göreceli ama bana etkisi çok fazla. Aynaya bakmak bile istemiyorum saç konusu aklıma gelince günüm bok oluyor. Kendimi zaten beğenmiyorum birde bu saç dökülmesi ömrümden ömür aldı. Takıntı haline geldiği için kimle karşılaşsam direkt saçlarına bakıyorum. Keşke zamanı geri alsam ve saç dökülmemi fark etmemiş bir insan olarak yaşasam diye düşünüyorum. Aşırı saçma gelebilir ama saç dökülmesi benim hayatımı yıktı geçti. 21 yaşındayım ne yaşama hevesim kaldı ne de bir durumla savaşacak gücüm. Başka bir şeye odaklanmak istiyorum ilerde kel kalcak bile olsam özgüvenli olmak istiyorum ama bu kafayla gidersem zor gibi.

Atibbaba

• Full Member
Ynt: Hayat Enerjim Bitti
« Yanıtla #1 : 09 Ağustos 2022, 23:00:33 »
Kendimi geliştirmem gereken o kadar konu var ki. İnsanların ne düşündüğünü aşırı önemsiyorum. Umarım bir gün bu iğrenç takıntımı yenerim
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Xpecia, Dermaroller
Mevlam bir çok dert vermiş beraber derman vermiş,bu öldürücü saç dökülmesine neden ilaç vermemiş? Psikolojim aşırı bozuldu bittim saygılar…

ber134

• Full Member
« Yanıtla #2 : 09 Ağustos 2022, 23:06:01 »
İnsanların ne düşündüğünü aşırı önemsiyorsun dostum. Kellik hiçbir sorun değil ama şu an farklı düşünüyorsun aramızda 4-5 yaş var ben de o zamanlar öyleydim inan seni anlıyorum ve yargılamıyorum. Rica etsem internetten "Sosyal Fobi" belirtilerini bir araştırır mısın? Sende var mı bu belirtiler ya da bu kellik sorunundan sonra oluştu mu? İstersen daha detaylı sohbet de edebiliriz bir sorun olduğunda da ulaşabilirsin.
  • Yaşınız 25

Atibbaba

• Full Member
« Yanıtla #3 : 09 Ağustos 2022, 23:08:08 »
İnsanların ne düşündüğünü aşırı önemsiyorsun dostum. Kellik hiçbir sorun değil ama şu an farklı düşünüyorsun aramızda 4-5 yaş var ben de o zamanlar öyleydim inan seni anlıyorum ve yargılamıyorum. Rica etsem internetten "Sosyal Fobi" belirtilerini bir araştırır mısın? Sende var mı bu belirtiler ya da bu kellik sorunundan sonra oluştu mu? İstersen daha detaylı sohbet de edebiliriz bir sorun olduğunda da ulaşabilirsin.
Araştıracağım. Saç dökülmemi öğrendiğim zaman başladı bu durum öncesinde daha rahat stressiz bir insandım şimdi böyle takıntılı oldum. Yorumun için teşekkür ederim.
  • Yaşınız 22
Mevlam bir çok dert vermiş beraber derman vermiş,bu öldürücü saç dökülmesine neden ilaç vermemiş? Psikolojim aşırı bozuldu bittim saygılar…

Atibbaba

• Full Member
« Yanıtla #4 : 09 Ağustos 2022, 23:11:51 »
Neredeyse hepsi var bende ve son 2 senedir arttı
  • Yaşınız 22

ber134

• Full Member
« Yanıtla #5 : 09 Ağustos 2022, 23:25:25 »
Neredeyse hepsi var bende ve son 2 senedir arttı

Kardeşim, bu sorunun saç dökülmenden çok daha önemli. Lütfen bu işin peşini bırakma çözmeye çalış. İnternetten çözümleri araştırabilirsin. Çözemezsen psikoloğa görünmen iyi olacaktır. Genetik Saç dökülmesi bir sağlık sorunu değil ama Sosyal Anksiyete bir Ruh Sağlığı Problemi.

Mental sağlığın iyi olmazsa akıllı kararlar alamazsın. Ne hayatta, ne de derdini yandığın saç dökülmesi tedavisinde.
  • Yaşınız 25

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #6 : 09 Ağustos 2022, 23:38:23 »
Senin saçların gayet iyi.

Boşuna kuruntu yapıyorsun.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Atibbaba

• Full Member
« Yanıtla #7 : 09 Ağustos 2022, 23:39:45 »
Kardeşim, bu sorunun saç dökülmenden çok daha önemli. Lütfen bu işin peşini bırakma çözmeye çalış. İnternetten çözümleri araştırabilirsin. Çözemezsen psikoloğa görünmen iyi olacaktır. Genetik Saç dökülmesi bir sağlık sorunu değil ama Sosyal Anksiyete bir Ruh Sağlığı Problemi.

Mental sağlığın iyi olmazsa akıllı kararlar alamazsın. Ne hayatta, ne de derdini yandığın saç dökülmesi tedavisinde.
Verdiğin her bilgi ve tavsiye için çok teşekkür ederim abi
  • Yaşınız 22

ber134

• Full Member
« Yanıtla #8 : 09 Ağustos 2022, 23:41:12 »
Senin saçların gayet iyi.

Boşuna kuruntu yapıyorsun.

Evet bu arada şimdi ben de diğer açtığı postu gördüm hakikaten bir sorun yok. Germe kendini atibbaba kardeşim. Kendini böyle kötü hissetmeye devam edersen de psikoloğa görünmeyi ihmal etme. Kendine dikkat et kardeşim.
  • Yaşınız 25

ber134

• Full Member
« Yanıtla #9 : 09 Ağustos 2022, 23:42:11 »
Verdiğin her bilgi ve tavsiye için çok teşekkür ederim abi

Rica ederim kardeşim ne demek, istediğin zaman ulaşabilirsin çekinme.
  • Yaşınız 25

Hair'lı Olsun

• Bu Alana Reklam Verilir.
  • Hero Member
« Yanıtla #10 : 09 Ağustos 2022, 23:44:37 »
Orman gibi saçın var kardeşim. Bence bu gereksiz kuruntu. Psikoloji konusunda buradan veya başka yerden yeterince çözüm bulamazsın bence uzman bir destek almalısın.
Saç Sağlığı Discord : https://discord.gg/RJrwv4h7

Finansteride
Omega 3  -  Biotin 5000
Keçiboynuzu özü
Masaj - Magnezyum yağı  
D3 vitamin  -  B12 vitamin

Facebook Twitter Instagram