Gönderen Konu: Saç ekimi sonrası Ovalayarak masaj  (Okunma sayısı 1029 defa)

ilyasias

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Saç ekimi sonrası Ovalayarak masaj
« : 15 Eylül 2022, 04:51:31 »
Merhaba. Öncelikle böyle bir oluşumu düşünüp buna emek verenlere, paylaşım yapanlara teşekkür ederim. Burayı çok geç farkettim. Şu an saç ekimimin 35.günündeyim. Gördüğüm kadarıyla çoğu kişi süreci anlatmış. Ben de bir konu açıp baştan sona anlatmayı düşünüyorum. Sorum şu olacak. Ekimin 12.gününden itibaren (kabuk dökümü sonrası) parmaklarımla OVALAYARAK masaj yaptım. Özellikle 17.günden sonra masajın şiddeti biraz daha arttı. Bu masajdan sonra dökülmem inanılmaz arttı ve dökülenlerin ucu folikül (tomurcuk) gibiydi. Ayrıca neredeyse tamamına yakını J ve L şeklinde uçları top gibiydi. Çoğu kişi bunun normal olduğunu söylemiş ama ben dışarıdan bir müdahale ile döktüm. Sanırım yanlış anladığımdan ovalayarak masaj yaptığım için. Sizce bu olağan şok dökülme midir yoksa bu dökülenleri tamamen kaybettim mi?

BeRan

• Sr. Member
Ynt: Ovalayarak masaj
« Yanıtla #1 : 15 Eylül 2022, 07:41:12 »
Devam hocam aramızda 2 gün fark var lakin olması gereken bu şekilde.
30 günde PRP gittim sinir krizi geçireceklerdi sert yıkamadığım için, 30 güne kadar benim dökmediğim orada olan %90'ı döktüler. :) o yüzden çekinme sert masajla yıka benimde bu şekilde hepsi.

Naonde

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 15 Eylül 2022, 11:41:46 »
Şu an 23. Gündeyim. Banada batırarak ovalayarak yıkamam gerektiğini söylediler, tekrar kabuk bağlamaması ve kan dolaşımı için bende öyle yıkıyorum bastırarak ovalayarak, benimde bu şekilde dökülmelerim oluyor sıkıntı yoktur inşaallah. Sorduğum herkes bu durumu normal karşılıyor. Ben kafama takmıyorum artık bence sende takma :)

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 15 Eylül 2022, 12:10:20 »
 kanama olmadıysa bişi olmaz.o baston l gibi şeyin ucunda folikul sandığınız sey folikulun dısı.hucre içerde kalıyor.carpmadan kanatmadan onu ordan çıkarmak kolay iş değil
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

ilyasias

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 15 Eylül 2022, 14:30:25 »
Yanıtlarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Bu durum beni çok endişelendiriyordu. İçimi ferahlattınız. Çok sağ olun. Yıkama dışında da kuru şekilde parmağımı gezdirerek (epey ovalayarak) masaj yaptığımı belirtmemişim. Ama sanırım verdiğiniz yanıtlardan bunun problem olmayacağı anlamını çıkarabilirim. Ayrıca kabuk döktüğüm gün yerden bir şey alırken kafamı duvara çarpmıştım ama kanama falan olmadı. O halde greftlere zarar gelmemiştir diye umuyorum. Umarım hepimizin gönlüne göre olur. İlk defa tecrübe edildiği için cidden stresli bir süreçmiş.  Umarım hepimizin tarak geçmeyecek saçı olur :)

BeRan

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 15 Eylül 2022, 16:47:52 »
Yanıtlarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Bu durum beni çok endişelendiriyordu. İçimi ferahlattınız. Çok sağ olun. Yıkama dışında da kuru şekilde parmağımı gezdirerek (epey ovalayarak) masaj yaptığımı belirtmemişim. Ama sanırım verdiğiniz yanıtlardan bunun problem olmayacağı anlamını çıkarabilirim. Ayrıca kabuk döktüğüm gün yerden bir şey alırken kafamı duvara çarpmıştım ama kanama falan olmadı. O halde greftlere zarar gelmemiştir diye umuyorum. Umarım hepimizin gönlüne göre olur. İlk defa tecrübe edildiği için cidden stresli bir süreçmiş.  Umarım hepimizin tarak geçmeyecek saçı olur :)

Rica ederiz hocam umarım bir konu açarsan herkes tecrübelerinden yararlanır nerede ektirdin vesaire.

ilyasias

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 16 Eylül 2022, 12:26:00 »
Tabii hocam ilk fırsatta konu açmayı düşünüyorum. Goldcity’de ektirdim. Genel olarak memnunum. Detayları konuda paylaşırım zaten

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç ekimi sonrası Ovalayarak masaj
« Yanıtla #7 : 16 Eylül 2022, 12:32:01 »
Beslenmediği için şok dökülmeye girmediği için kıvrılan greftler şoktan kalan sert davran sorun yok.
Global Moderator

ilyasias

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 16 Eylül 2022, 14:11:32 »
Teşekkür ederim Hintell bey. Her soruyu cevapsız bırakmamaya çalışmanız takdire şayan. Emekleriniz için teşekkür ederim. 17.günde parmak uçlarıyla kaşır gibi ovalayınca ve bir anda çok fazla dökülünce panik yapmıştım. Cevap verenler sayesinde paniğimin yersiz olduğunu anladım. İçime su serpildi inanın. Geceleri uyuyamaz olmuştum. Tekrar teşekkür ederim.

ulaş

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 16 Eylül 2022, 20:02:36 »
Aynı süreçteyim dostum, neredeyse bir ayı tamamladım, şok dökülme evresi, çoğu dökülen saç teli L şeklinde, sıkıntı yok anlaşılan, doğal süreç
  • Ekim Tarihi: 18.08.2022
  • Ekim Merkezi ismi Medeks
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 41
  • Medikal Tedavi Medeks firmasının önerdiği set

Facebook Twitter Instagram