Gönderen Konu: Koltuk altı aşırı terleme  (Okunma sayısı 467 defa)

Spencer

• Hero Member
Koltuk altı aşırı terleme
« : 19 Eylül 2022, 02:59:08 »
Son dönemde koltuk altlarımda aşırı terleme oluyor. Havanın sıcak olmasına da gerek yok. Akşam saatlerinde, yeni yıkanmış tişörtü giydiğimde bile çok kısa sürede koltuk altlarımda aşırı terleme ve tişörtte ter izleri oluşuyor.

Bu sorunu yaşayan, derman aramak için doktora giden veya bilgisi olan var mı? 5 yılı aşkındır minoksidil kullanıyorum bununla ilgisi olduğunu düşünmek saçma geliyor ancak yine de bunu dile getirmek istedim.

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
Ynt: Koltuk altı aşırı terleme
« Yanıtla #1 : 19 Eylül 2022, 03:02:46 »
Son dönemde koltuk altlarımda aşırı terleme oluyor. Havanın sıcak olmasına da gerek yok. Akşam saatlerinde, yeni yıkanmış tişörtü giydiğimde bile çok kısa sürede koltuk altlarımda aşırı terleme ve tişörtte ter izleri oluşuyor.

Bu sorunu yaşayan, derman aramak için doktora giden veya bilgisi olan var mı? 5 yılı aşkındır minoksidil kullanıyorum bununla ilgisi olduğunu düşünmek saçma geliyor ancak yine de bunu dile getirmek istedim.
Roll-on kullanıyorum ben. Koltuk altında terlemeye neden olan bezelerin etkisini azaltıyor. Ben çok memnunum. Fakat bende aşırı terleme yok elbet. Bir aktif aktivite yapınca oluyor sadece.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 19 Eylül 2022, 03:05:16 »
Teşekkür ederim kanka

Ben durduğum yerde terliyorum, deodorant ile çözümü olacağını pek düşünmüyorum ki, hali hazırda deodorant kullanıyorum. Kullanmamayı da denedim ancak sonuç değişmedi.
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 19 Eylül 2022, 03:07:15 »
Ter bezlerinin (tiroit bezleri) fazla çalışması, Fazla alınan kilolar, Kullanılan ilaçlara bağlı olarak terleme olabilir ya da kalıtımsal olarak genlerde bulunan özelliklere bağlı olarak gereğinden fazla terleme durumu ortaya çıkabilir.
Global Moderator

Hair'lı Olsun

• Bu Alana Reklam Verilir.
  • Hero Member
« Yanıtla #4 : 19 Eylül 2022, 06:52:08 »
Driclor isminde roll-on var baya etkili işine yarayabilir. Biraz pahalı ama 100% çözüm.
Saç Sağlığı Discord : https://discord.gg/RJrwv4h7

Finansteride
Omega 3  -  Biotin 5000
Keçiboynuzu özü
Masaj - Magnezyum yağı  
D3 vitamin  -  B12 vitamin

Dur

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 19 Eylül 2022, 22:11:08 »
Çok rahatsız ediyorsa koltuk alti botoksu yaptır.
Ayrıca aşırı terlemenin ameliyatla çözümü var.Koltuk altından girip sinirlere klips takıyorlar.O da aklında bulunsun.

Hair'lı Olsun

• Bu Alana Reklam Verilir.
  • Hero Member
« Yanıtla #6 : 19 Eylül 2022, 22:19:20 »
Ayrıca aşırı terlemenin ameliyatla çözümü var.Koltuk altından girip sinirlere klips takıyorlar.O da aklında bulunsun.

botoks belki, ama ameliyatı tavsiye etmem.
Saç Sağlığı Discord : https://discord.gg/RJrwv4h7

Finansteride
Omega 3  -  Biotin 5000
Keçiboynuzu özü
Masaj - Magnezyum yağı  
D3 vitamin  -  B12 vitamin

Dur

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 19 Eylül 2022, 22:44:33 »
botoks belki, ama ameliyatı tavsiye etmem.

İnsanlar bu terleme sorunu yüzünden antisosyal oluyor.ileri vakalarda terleme sorunu olan birey topluma cikamiyor,insanlardan kaçmaya başlıyor.
Böyle durumlarda bu ameliyat kurtarıcı olabiyor.
Bu arkadaşın ameliyatlik bir vaka olduğunu düşünmüyorum.Botoksla falan idare eder kanımca.
« Son Düzenleme: 19 Eylül 2022, 22:51:32 Gönderen: Dur »

Kel Pacino

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 21 Eylül 2022, 21:44:17 »
bu ameliyati tavsiye etmem bendede birazcik terleme sorunu var. Konuyla ilgili epeyce arastirma yapmistim bu ameliyati olan hastalarin bir kisminda terleme olayi baska yerlerden patlak verebiliyor. Örn koltukalti icin ameliyat oluyorsun bu sefer avuc iclerinde cok fazla terliyor. Sonucta terleme denilen sey vucudun fazla harareti atmasi olayi, siz koltukaltini engellerseniz o baska yerden fazlasiyla acisini cikartir. Hele alın terlemesi falan cok daha sıkıntı bence koltukaltinin yine giyim tarziyla falan olumsuz sosyal etkilerinin onune gecebiliyorsun.
  • Ekim Tarihi: 29.08.2022
  • Ekim Merkezi ismi Şahin Çelik
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 32

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 21 Eylül 2022, 22:18:58 »
 bende sıcak soğuk farketmez terlerim ben.eskiden bundan daha sıcak havalarda terlemezken şimdi tişortumun gogus kısmı arkası falan ıslanıyor terden.eskiden daha sıcakta terlemezken şimdi niye terliyorki
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Siddhartha

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 24 Eylül 2022, 06:36:11 »
Amazonda Arrid deodorant var al terlemen olmaz
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 24 Eylül 2022, 07:18:25 »
Arkadaşlar yanıtlar için teşekkür ederim. Sanırım bu sorun için cildiye bölümüne gitmek gerekiyor değil mi? Tavsiye ettiğiniz deodorantlar epey pahalı, işimi görebilecek onlara yakın etkisi olacak market işi deodorantlar var mı?
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Kel Pacino

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 24 Eylül 2022, 11:00:37 »
dermatoliji veya göğüs cerrahisine gitmen lazım. zaten ilk birine gittikten sonra çözüm olmazsa diğerine yönlendirecektir.
  • Ekim Tarihi: 29.08.2022
  • Ekim Merkezi ismi Şahin Çelik
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 32

mihtoreyn|

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 24 Eylül 2022, 14:04:24 »
bende sıcak soğuk farketmez terlerim ben.eskiden bundan daha sıcak havalarda terlemezken şimdi tişortumun gogus kısmı arkası falan ıslanıyor terden.eskiden daha sıcakta terlemezken şimdi niye terliyorki

Yakın zamanda covid yada soğuk algınlığı falan geçirdiysen ondan olabilir.Genellikle bazı kişilerde gribal enfeksiyonlardan sonra bir kaç ay aşırı terleme durumu olabiliyor.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 24 Eylül 2022, 21:52:09 »
 yok gecirmedim.belkide anlamadan gecirdim
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Facebook Twitter Instagram