Gönderen Konu: Vitamin hapları sıvı veya dil altı olursa böbrekleri daha mı az yoruyor?  (Okunma sayısı 354 defa)

Monster

• Yeni üye
  • *
Saç tedavisine başlamak için 5 tane falan farklı vitamin listesi hazırladım
Bunlardan birisi multivitamin tarzı ama yanına eklediklerim içinde yok. Mesela şimdi c vitamini düşündüm. Multivitamin tarzında %60 mı ne var günlük karşılayan, ben bunu 500mg daha ekstra alsam mı diye düşündüm

Bazıları dil altı ve sıvı seçtim. Mesela Omega 3 hapını sıvı şekilde olan Möller seçtim
B12 hapını hap, kapsül yerine dil altı eriyen seçtim

Bunlar bu formda olunca böbrekleri falan hiç yormuyor mu acaba? Hap yutmakta bir zorluk çekmiyorum sadece bu formlarda olunca belki böbrekleri daha az yorar diye düşündüm sıvı, dil altı vs
Diyette az yediğim için vitamine ihtiyacım olacak birde saç tedavisi. Var mı sorum hakkında bilgisi olan?

oralminoxidil

• Hero Member
günde 15 20 tablet vitamin aldığım zamanlar oldu eskiden sadece parama yazık oldu

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

emekli kel

• Hero Member
 eczacıya sordum farketmio dedi sıvı veya hap.belkide baska eczacıya sorsam o farklı solerdi.dolu hap içioz bobrekleri yoruoz.bari bol sumu içcez nasıl yapcaz yaslılığa yansır bu.yakın zamanda valideyi kaybettim bobrekten.kanserdi ama bobrek goturdu ömrü billah bir torba hapla yasadı.bizimde sonumuz oyle nasıl kurtulcaz bu bobrek muhabetinden onlemi ne
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Facebook Twitter Instagram