Gönderen Konu: Şok dökülme ile ilgili  (Okunma sayısı 637 defa)

Mert Kaan Can Karataş

• Sr. Member
Ynt: Şok dökülme ile ilgili
« Yanıtla #1 : 25 Eylül 2022, 12:56:30 »
Bunun cevabını bende merak ediyorum.

phantom

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 25 Eylül 2022, 15:11:55 »
benim kendi gözlemlerim şok dökülmeden epey çok sayıda saçları kurtulmuş olanların sonrasında kolay kolay yeni çıkışları olmuyor yada çok az oluyor ,sanırım şok dökülmeden cm kare başına fazla sayıda kurtulan olursa bu alanda beslenmeyi yeni çıkacak olanlar için zorlaştırdığı için bu olay oluyor ama bu çok nadir karşılaşılan bir durum ve daha çok dhı ekimlerinde oluyor.
aşırı şok dökülmesi olanların ise yeni saç çıkışları sürece göre değişiyor ,bunun cevabını bilmek ise zor ,süreç resimlerinden genelde biraz tahmin yürütülebiliyor.

hellrise

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 25 Eylül 2022, 16:40:00 »
Herkese selamlar, bir sorum olacak. Şok dökülmede saçlar ne kadar dökülürse o kadar iyi mi olur çıkışı yoksa az bir dökülmeyle atlatıldığında  daha mı avantajlı olur. Bilgisi olan arkadaşlar cevaplayabilir mi

Bu soruların şok dökülme evresi ile uzaktan yakından bağdaşığı bulunmaz. Anagen , Katagen , Telogen evrelerini uzun uzadıya anlatmak istemiyorum ama kısacası şok dökülme kişiden kişiye göre değişmekte olup , saç çıkışı için bir kriter değil , olağan bir durumdan ibarettir.

Oktaykut36

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 25 Eylül 2022, 18:16:00 »
Anladım teşekkürler. Benim 43. Günüm %40 ı %50 i anca dökülmüştür ve şok dökülme bitti gibi, dökülmeyen saçlarda uzadı. Gördüğüm takip ettiğim kadarıyla şok dökülmede büyük ölçüde  %80 civarında dökülüyor. O yüzden sormak istedim normal bir durum mu diye

kelceko

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 25 Eylül 2022, 20:02:28 »
Anladım teşekkürler. Benim 43. Günüm %40 ı %50 i anca dökülmüştür ve şok dökülme bitti gibi, dökülmeyen saçlarda uzadı. Gördüğüm takip ettiğim kadarıyla şok dökülmede büyük ölçüde  %80 civarında dökülüyor. O yüzden sormak istedim normal bir durum mu diye

seninde merak etme yüzde 80 bulur  :) uzamadan kalanlar er yada geç dökülür isen uzayanlara bak .

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 28 Eylül 2022, 01:08:57 »
Şok dökülmede
Az ya da çok fark etmez çıkacak saç saç derisinde durmaz:) güzel bir atasözü oldu

Tabiki az şok dökülme olması güzel bir durum sonuca hızlı ulaşırsın.
Ama bu da nadir olan bir durum saç ekiminde

Şok dökülmede saçların az dökülmesi demek saçların Tutunup beslenmeye hızlı başlaması bu yüzden dökülme gereksinimi duymaması demek.

Kısaca bunlarla kafanı yorma akışına bırak

Global Moderator

BeRan

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 29 Eylül 2022, 13:57:07 »
Herkese selamlar, bir sorum olacak. Şok dökülmede saçlar ne kadar dökülürse o kadar iyi mi olur çıkışı yoksa az bir dökülmeyle atlatıldığında  daha mı avantajlı olur. Bilgisi olan arkadaşlar cevaplayabilir mi
erken dökülmesi daha iyi

Facebook Twitter Instagram